Balík z Anglicka

123laura456
7. mar 2021

Ahojte,chcela by som sa spýtať ,či máte niekto skúsenosť s poslaním balíka z anglicka.Keď mi pošle niekto osobný balík z anglicka,bude zachytený a budem musieť platiť clo alebo daň?

simca06022011
7. mar 2021

@123laura456 nie osobny balik nie...

123laura456
autor
7. mar 2021

@simca06022011 dakujem

alfged
7. mar 2021

Anglicko je uz tretia krajina a vsetky baliky idu cez colnicu. Akurat, ze osobne su oslobodene od DPH do 45eur. Ak hodnota balika bude vyssia vymeraju 20% dan.

simca06022011
7. mar 2021

@alfged urcite?mne isiel nie raz balik z USA, osobny a aj ked ho sem tam zadrzali (ani nie vzdy), tak nikdy som nic neplatila... vyhlasenie sa pisalo - asi len do emailu som to pisala sa mi zda, ze ide o sukromnu zasielku. Nuz...
.. ale medzi casom som si to pozrela a mas pravdu: https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/clo/os...
6. Zásielky zasielané z tretej krajiny jednou fyzickou osobou druhej fyzickej osobe žijúcej na colnom území Únie. Pre uplatnenie oslobodenia od cla, úhrnná hodnota tovaru obsiahnutého v zásielke nesmie presiahnuť 45 EUR.

vevesh
7. mar 2021

@123laura456 treba dat vyhlasenie k v
Baliku, ze ide o dar, vtedy by mali upustit od dane, co viem.

alfged
7. mar 2021

@vevesh
@simca06022011 pri daroch je to rovnake, tiez do 45e. Zalezi na akeho colnika natrafis, ked na benevolentnejsieho tak prejde, ked nie, balik nepustia.

kataina
7. mar 2021

chcem poslať balik do anglicka, to budu niekde rozbalovať? ako určia cenu? Je niečo čo sa nesmie posielať? Prosím o odpoved, dakujem

alfged
7. mar 2021

@kataina Na sk strane nebudu rozbalovat nic a v uk prepokladam, ze to robia podobne ako u nas, takze ak sa im nieco nebude pozdavat, alebo namatkovo vytipuju, otvoria. Kazda krajina ma vlastne predpisy co moze na jej uzemie vstupit, ale ak nejdes posielat nic specialne tak by to malo byt ok. Pozor si treba dat na limity na alkohol a cigarety. a niektore lieky na predpis.

vevesh
7. mar 2021

@alfged pri daroch je to 150eur. Ale tiez je pravda, ze zalezi od colnika "ako to vezme"...

alfged
7. mar 2021

@vevesh pri zasielkach je do 150e oslobodenie od cla, ale nie od DPH. Aj pre dar plati 45eur. Ine limity su pre tovar v batozine, tam su vyssie.

kataina
7. mar 2021

@alfged Dakujem. Dcera ma taky obrazok, perokresba asi A3 a to chce nech jej pošlem, asi to zrolujem a vložim do klasickej krabice a kedže miesta tam bude dosť tak ešte oblečenie a vela sladkostí chce poslať