Bazoš - platobná karta

kulumulu123
27. apr 2021

Ahojte viete mi niekto poradiť ako ďalej? Nezdá sa mi ze by bazos pýtal číslo karty na pre poslanie finančných prostriedkov záujemca mi odmieta poslať peniaze priamo na účet...

kulumulu123
autor
27. apr 2021
renata1405
27. apr 2021

@kulumulu123 Je to podvod je toho plny internet. Uz ta komunikacia hovori za vsetko.

patka06
27. apr 2021

podvod - na bazosi už dlho tak hľadajú kto sa chytí

marci77
27. apr 2021

je to podvod
skoncit komunikaciu
nedavat cislo karty, su to podvodnici, je toho plny net

kulumulu123
autor
27. apr 2021

@marci77
@patka06
@patka06 vďaka dievčatá hneď mi to prišlo divne ze dajte číslo karty. Nikdy som nepočula že by posielanie peňazí cez Iban bolo nelegálne. Nevadí písala som aj na bazos s foto dokumentáciou ohľadne tejto konverzácie. Som zvedavá co s tým urobia. Pekný večer prajem 😊

ivula0807
27. apr 2021

No toto je jasny a uplne okaty podvod. Uz len sposob komunikacie, ved pise ako hotentot, to je vidiet ze to slo cez nejaky prekladac, ze to nepise slovak. Dalsia vec -to tel.cislo z ktoreho prichadzaju tie spravy, resp tel.cislo zaujemcu to je mi podozrive hned na prve pozretie. A v neposlednom rade, sposob akym chce "platit" za tovar, ved to je jasny podvrh. V ziadnom pripade nikdy neudavat cislo karty ani nic podobne, prestat komunikovat, vymazat, zrusit 🙂 taketo snahy o podvody su dnes beznou praxou bohuzial.

0silvia0
27. apr 2021

@kulumulu123 kazdu chvilu tu na tieto podvody niekto upozornuje...

hiro
27. apr 2021

"Nezdá sa mi ze by bazos pýtal číslo karty na pre poslanie finančných prostriedkov". Ani nepyta. Vsak nie si na stranke Bazosu ale na: "k-info.global-depozit.com". Staci kam ta ten podvodnik smeruje...

patka06
27. apr 2021

@kulumulu123 bazos o tom vie ....upozorňovala na tieto podvody aj polícia

marci77
27. apr 2021

ano, bazos o tom vie, donedavna mali tam hore napisane cervenym pismom, ze na transakcie medzi kupujucimi a predavajucimi nemaju dosah
oni to skusaju vseliako mozne, napr. na FB mam velmi rada stranku tinkine recepty ....a oni si vytvorili akoze ucet s rovnakymi fotkami ....a potom vypisovali, ze vyhrali ste knihy, ale zadajte cislo karty ..... Tinka uz z nich bola nestastna, vytvorili minimalne 2 rovnake skupiny a tvarili sa, ze su Tinka
.....tak vseliako to skusaju ....a este ak ide o nejaku vacsiu vec, napr. kocik

sense
27. apr 2021

@kulumulu123 žiadne číslo karty, posielať na číslo účtu alebo Iban je legálne... Na toto som ani nereagovala alebo nech pošle poukážkou na adresu
Okrem toho to nie si ani ba stránke bazosu a tiež sa stačí pozrieť z akého čísla píše...

1sally12
27. apr 2021

Jasný podvod🤦‍♀️ kolkokrat to tu ešte bude? Veď už len ten "preklad viet" bije do očí

nelca0510
27. apr 2021

@kulumulu123 super, ze si to tu napísala, snáď sa to k co najviac ľuďom dostane.

kulumulu123
autor
27. apr 2021

Toto je odpoveď z bazosa takže aj pre iných pozor na podvodníkov

nina255
27. apr 2021

@kulumulu123 nebolo ti hned divne ako dotycny komunikuje ako cez google prekladac? Nevraviac o tom cudzokrajnom cisle...

kitycat
27. apr 2021

@kulumulu123 ale ved to vidis ze to je ojeb ako traky!... Ved pise ako tatar zo zahranicneho cisla!

Ano aj na kartu sa daju vratit peniaze ale na tobtreba autorizvany terminal, tuto ak povies cisko karty a expiraciu a maju nejaky terminal tak aj tak ti vedie stiahmut prachy a ak das aj CVV tak aj nakupia pretoze ibav EU je povinnost silneho overenia... Este, ze si sa prisla poradit ale samej ti to musi byt jasne ze to smrdi

Bazos o tom informoval, ze u nich sa kartou platut neda je to ludia ludom

bobo2433
27. apr 2021

@kulumulu123 mne sa to stalo asi 2-3 týždne dozadu ... Na wottshap mi písal , že na bazos chce niečo odomna kúpiť...mal lamavu slovenčinu a tiež chces číslo karty ,overovaní kód ,platnosť karty všetko.... Mal aj foto , bol blondak a teraz má novú foto a už je čiernovlásy 🤣 predvoľba bola Poľska ... Debilli sú to ,treba veru dávať pozor 👍