• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Biela kožená sedačka. Nezničia ju malé deti?

25. júla 2017 
autor
Maruschka pre pana, to je take drahe? A ekokoza? Ved to je drahsie nez tu. To naozaj radsej zainvestuj do koze.
Ja tiez len kozu ak budeme kupovat.
Dik za prispevky, mam teraz ako taky prehlad :slight_smile:
13. feb 2008 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
40? :astonished: tak to by som za to nedala.
ako vravím,za tých necelých 15 t. mi to je jedno,koľko to vydrží,studené to je tak či tak a ked to za 2-3 r. vyhodím,plakať nebudem :grinning:
ale téma je o čistení,tak som chcela,že tieto sa čistia oveľa lepšie a aj omrvinky sa nemusia vysávať.

nabudúce si kúpim aj tak z tekej hrubej látky,čo teraz letí. :wink:
14. feb 2008 o 06:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja kamarátka má ekokožu a po 5 rokoch vyzerá sedačka ako 50ročná, je celá popraskaná. My sma mali cca 18 rokov koženú sedačku a aj po tých rokoch bola krásna, ošetrovali sme ju pravidelne krémom na kožu. Momentálne si chceme s manželom kúpiť koženú gaučovku v lososovej farbe.
14. feb 2008 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiez sme si objednali bielu ale kozenu 3+2, s udrzbou by nemal byt problem staci len mokra handricka a presuchnut....vsak uvidime :sweat_smile:
15. sep 2008 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my mame kozene bledokremove sedadla v aute a pohoda, aj hovienka sa pekne umyli...
15. sep 2008 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My mame bielo - kremovu sedacku a 9 mesacnu slecnu doma. Zatial sme nemali problem, aj ked je pravda, ze mala sama este nic nejedla, zatial ju krmime len my a to pekne v stolicke, ale ked nam sem tam padne nejaka cokoladka s manzelom, mam dobru skusenost, lahko sa ta koza cisti. Ziadne flaky. Staci len obycajna tepla voda, maximalne kvapka CIF-u.
16. sep 2008 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak dievčatá, pred 2 dňami sme si kúpili koženú sedačku..farba-bledulinko kiwi zelená..

A...mám problém..Neter prišla, urobila dve čiary s perom a neviem, ako to mám vyčistiť..Jedna čiara išla v pohode dolu, ale druhá tam zostala-je bledšia, ale je tam...Kto mi poradí, ako to vyčistiť?????Díky za každú radu... :confused: :confused:
19. dec 2008 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marushka už sa niekde spomínalo,že ked pero nevyčistíš hned tak nikdy.ale niekto tu prišiel na to, že s odlakovačom to ide.ale skús najprv na neviditeľnom mieste, či nepustí aj farba.
19. dec 2008 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my mame tiez kremovu kozenu sedacku, dcera ma uz 4 roky a sedacka je stale ako nova. A to dcera mala reflux takze ju bezne ogrckavala , aj perom bola popisana , casto tam "stoluje" ... Pretriem , zotriem, umyjem a obcas ju natriem tym ochrannym prostriedkom na kozu. Ja si chvalim aka dobra kupa,lebo bezna sedacka by uz bola v katastrofalnom stave.
19. dec 2008 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babenky.
Moji rodicia si kupili uzasnu bielu kozenu sedacku - velku v tvare podkovy. Ale vidim ten strach v maminkinych ociach, ked sa dohrnu vnucata...Asi je to ten jej strach, ktory vsetci citime, takze si tu sedacku ani riadne neuzijeme. Navyse sa uz stala nehoda, a ktorysi z chlapcov ju mierne porezal s autickom /je tam taka mala ryha/.Podla mna velmi zavisi aj od strihu. Ta maminkina je cela napnuta-takze ked vstanete, ostava v nej akoby preliacina, ktora sa "vstrebe" az o hodnu chvilu.
Ja mam staroruzovu kozenu - je akoby popresivana na mnohych miestach, takze ziadne preliaciny nevidno. Navyse - my mame taku, ktora sa neda rozkladat - nema odkladaci a spaci priestor. Je uzasne lahucka. Gauc zdvihnete jednou rukou. Maminka ma aj odkladaci priestor -co ubera na pohodlnosti sedenia /na to nas upozornovali aj v predajni/.Je to sice prakticke, ale kym ju rozlozime na spanie, maturujeme nad tym traja :grinning: .
Keby som sa mala znovu rozhodnut - pojdem urcite po kozi, ale dala by som si skor pozor na strih a kvalitu koze.
20. dec 2008 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som si kúpila teraz takú obyčajnú rohovú dovoz Nemecko... používanú
A ani ma nemrzí, keď ide malý s čokoládovými rukami na ňu :grinning: :grinning: :grinning: a tiež ma nemrzí, keď sa šiali aj ten môj štvornohý oranžový ušatý :grinning: :grinning: :grinning: a tiež skáče po sedačke...
Keď sa zničí, vymením... :wink: :slight_smile:
20. dec 2008 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my mame hnedu kozennu sedacku a aj pri nej mame dost problemov. Nas synator najradsej je a pije ked sedi pri telke a to musim po nom utierat rychlostou blesku, aby sa tam neurobil dozivotn flak...
adusa...tvoju sedacku som videla, je krasna...ale netrufla by som si na nu. Mozno, ked budem mat teenagerov :grinning: :grinning: :grinning:
22. feb 2009 o 05:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Adusa,ja osobne,by som nikdy uz nechcela svetlu sedacku a sedacku jednej farby,mam to uz vyskusane./je na tom vsetko vidno/A hlavne ked su male deti,jedine ze tu izbu kde to chces mat zatvoris a nepustis ich tam,ale asi to tak nebude.A zasa byt stale v strehu kedy ti dieta nieco pospini,nie je dobre ani pre teba ani pre dieta.Ja by som na tvojom mieste pockala a kupila az budu starsi a rozumny.
moj nazor :wink:
22. feb 2009 o 06:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte ja mam ties bilelu kozu a nestazujem si mala ma 15 mesiacov ked sa zaspiní jednoducho utriem a hotovo uz mi nesla aj umyt neviem s coho som tam mala flak tak som to pretrela odlakovacom na nechty samozrejme olejovym a flak bol prec .Ja si cekovo myslím že keby ze mame latkový potah tak ju uz mozem vyhodit.
22. feb 2009 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
niekedy som nechcela o koži ani počuť, dnes ju považujem za najlepšie riešenie. Kože som sa bála pre nášho nevychovaného domáceho miláčika ( psa), aby ju pazúrmi neroztrhal. Pred 2 rokmi som kúpila " kvalitnú ", látkovú , hrubú, jednofarebnú. Nedá sa na nej vytrieť ani čistá voda bez toho, aby neostal fľak. Dcéra si kúpila teflónovú smotanovo-bielu, ja som krútila hlavou, ale vyzerá oveľa lepšie ako moja. čistí sa perfektne, ostatné ukáže čas.
( jeden môj známy má takú pripomienku, ktorú si opakujem, keď sa vytočím pri nejakej domácej nehode:
Co še noši, to še dre) :grinning: :grinning: V preklade- čo sa používa, to sa opotrebúva :wink:
22. feb 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviem,co vsetko ste tu uz napisali,ale pridam nieco aj ja

my mame bezovu a bala som sa,kolko vydrzi...najprv ju odskusal nas labros,ale kedze som otehotnela a chcel sa vyvalovat este aj na mne,tak musi byt vonku
mame velku rodinu, robi sa na to skoro vsetko a klop klop, nemame ziadne skody
ked sme ju kupovali, presvedcil nas argument,ze trvacnost pravej koze je niekolkonasobne vyssia ako normalnej latky a ekokoze ani nehovoriac, to by bola rychlovka do srotu
cisti sa sice pravidelne, asi ako nasa koza :slight_smile: haha, ale stoji to za to, odporucam :wink: :wink:
22. feb 2009 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Ja mám sedačku z ekokože, modrá farba, no proste nádherná. Mám ju už 7 rokov a pred 1/2 rokom sa začala šúpať. Neviem, čo mám na ňu používať, skúšala som aj sprej aj krém. Najviac mi je ľuto,že vtedy stála dosť - :frowning2: 31 tis. Sk.
28. feb 2009 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dobry den my mame sedacku za 3500 eur a schadza nam z nej farba a dalsia vec ze sme mali navstevu a slecna nemala asi este preprate nohavice tak nam jej farba ostala na sedacke...neviete niekto ako sa toho zbavit?keedze tie original vodicky na kozu nepomahaju?
26. dec 2011 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My mame bielu kozu. Na odolne flaky - rifle a podobne normalne chytim vanish a vycistim tym. Potom nakremujem a hotovo.
26. dec 2011 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mam ju pol roka a nikdy viac.popisala ju,nechce to ist nicim dole .neodporucam
17. jan 2013 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dianka188 čím ju popísala? my máme krémovú, mala asi 2 týždne keď dcérka tvorila a asi 2 metre na časti, kde sa sedí ju popísala perom, nešlo to dole, ale postupne ako sa na nej sedelo to zišlo :wink: . Teraz má sedačky 4,5 roka a meníme za novú - lebo už ju dotrhali mačky, deti a znova kupujeme koženú a bielu. Za 2-3 mesiace síce bude mať škrabance od našich miciniek, ale zas dobre sa udžiava a nie je problém s chlpami, stačí utrieť.
17. jan 2013 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
perom.dali sme za nu 1500 euro a ako som cistila to pero tak zisla dole farba a teraz tam mam iny odtien
18. jan 2013 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som našu krémovú vyčistila od pera domestosom a je ako nová
18. jan 2013 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.
Obnovujem tému :slight_smile: Chceli by sme kúpiť koženu sedacku len sa trosku bojim co spraví malý zatial nespravil ziadne skody na nábytku, tak sa chcem spýtať co by som mala cakat co by s nou mohol spravit a kde by som kupila kvalitnu kozenu sedacku
22. dec 2014 o 10:48  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.
@evicka547 my máme koženu sedacku ale babätko sa nam este len narodi ale ak mozem poradit pozri si nasedacky.sk my sme ju kupovali tam cca pred rokom a stale je pekna aj ti poradia ako sa o tu kozu spravne starat a maju tam krasne postele ale my sme si postel kupili predsdym tak sme od nich kupili len sedacku ale je pekna a kvalitna
23. dec 2014 o 10:39  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v januári 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od majdulienka.
@evicka547 my mame kozenu sedacku a zatial s nou nasa mala nic neurobila dala som na nu deku tam kde sa sedi a to bolo vsetko sice teraz mame obdonie ze kreslime a uz pokreslila pastelkou stenu ale to ma nestve to sa premaluje a fixky a take veci jej este do ruk nedavam :slight_smile:
29. dec 2014 o 12:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1erika3.
ja som nasla krasnu sedacku co by nam padla do obyvacky uplne genialne ale tiez mam obavy ci s nou nieco mala nevyvedie je to dost draha zalezistost ale velmi sa mi paci a v tej predajni mali aj pekne postele no otvarala som oci a achkala
5. jan 2015 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.
Baby a kde ste kupovali tie sedacky ja som bola v ascu a decodome ale ani jedna sa mi nepacila boli take moc obycajne
12. jan 2015 o 12:32  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Celý problém spočíva v tom, že keď si človek kupuje koženú sedačku v predajni ho nikto neupozorní na to, že je to veľmi šetrný materál a stačí málo a je problém. My sme si na to začali dávať deku a až sa mi postavili vlasy, keď som si všimla, že je celá zafarbená a nedá sa to umyť. Až firma Topservis http://www.topservis-pezinok.sk/ , ktorú sme si nakoniec zavolali nám všetko dopodrobna vysvetlila a upozornila nás na všetky číhajúce hrozby. Teraz už viem ako je dôležitá impregnácia a ošetrovanie kožených sedačiek a treba si dávať pozor na rifle, špinavé nohavice, nekvalitné deky a poštáre. Pretože ako náhle sa sedačka zničí, cesta späť neexistuje. Preto na záver moja rada po nepríjemných skúsenostiach znie : Ak sa rozhodnete pre koženú sedačku, kontaktujte radej profesionálov a zistite si všetky informácie. Cez zimu je sedačka studená, cez leto sa na ňu človek bez oblečenia prilepí a neskutočneobťiažne sa čistí, preto radšej toto dopredu zvážte.
12. jan 2015 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.
@andrea1434 suhlasim ked sme kupovali tu nasu v predajni sme sa pytali ako a co treba robit a hlavne ako v predajni mi vsetko vysvetlili a sedacka je v pohode pravidelne sa o nu staram aby bola pekna a neposkodila sa :slight_smile:
14. jan 2015 o 10:41  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v januári 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok