Biele čapy na mandliach

majus454
13. feb 2018

Ahojte. Mate niektora skusenost s bielymi čapmi na mandliach? Tzv tonzilitida. Pred par dnami ma zacalo skriabat v hrdle a nasledne potom som si nasla na oboch mandliach hnisave loziska. Necitim sa nejak choro az na dnesnu teplotu 37,5 a to ze sa kazde rano budim zachripnuta a vykasliavam zelene hlieny. Pred vcerom som mala slaby kasel ale dala som si salviovy caj a kasel ustupil. Zatial sa liecim prirodnou cestou t.j. salviovy caj plus echinacea vo forme tabliet. Ako dlho trva kym to zmizne? Alebo su lepsie antibiotika? Mandle by mi vyberat nemali lebo tie mi vyberali este v detstve a doktor vravel ze nosne mandle narastu ale krcne uz nie. Co pomohlo vam a po akom case vam to zmizlo?budem vdacna za kazdu radu. Dakujem.

margaretka_
14. feb 2018

Mne krcny povedal ze to moze byt aj z alergie. Napr na mlieko. Dal mi kloktadlo ktore napomaha uvolnovaniu tych capov. Oni tie mandle ich same casom vylucia, ale ja tomu pomaham niekedy

majus454
autor
14. feb 2018

@margaretka_
Ja neviem co presne to je. Zistujem ze moznosti co to moze byt je plno

majus454
autor
14. feb 2018

Tu je to lepsie vidno

bubulacikkk
14. feb 2018

@majus454 to su capy☹aj ja to mam😢ak sa nato citis kludne si to sama vytlac vatmtycinkou

kika691
14. feb 2018

Ja si to už roky vytlacam. Poklopat angíny nemávam. Raz za čas vykloktam z tamtumverde

majus454
autor
14. feb 2018

@bubulacikkk skusala som ale napina ma z toho 😝

majus454
autor
14. feb 2018

Bubulacikkk: navyse je to na blbom mieste cize sa tam ani neviem dostat poriadne. Akoby dnu za mandlou. Vraj je dobra aj slana voda na to kloktat

ema234
14. feb 2018

@majus454 su rozne druhy, ja ako nahle mam toto na mandliach mam anginu, ved ine to ani nic nemoze byt, este ich mas aj zdurene.

katharines
14. feb 2018

@majus454 mne doktrorka na orl vravela, ked som to mala take, ze sa to uz vyhojuje. Ale ak si to vytlacas, je potrebna dezinfekcia, u dr. Preto je lepsie s tym ist na orl. Tam ti daju jodovu tinkturu. Potom kloktat mozes: propolis, repik, slana voda, voda so sodou bikarbonou na striedacku s citronovou vodou, salvia

majus454
autor
14. feb 2018

@ema234 vsak toto. Najhorsie je rano kedy sa budim uplne zachripnuta pocas dna vobec len rano.

ema234
14. feb 2018

@majus454 bolieva ta to?

ebi88
14. feb 2018

Tak toto verne poznam. No tu nepomoze ine ako posilnovanie imunity. Ja az ked som zacala cvicit zmenila stravu a zacala viac chodit von sa to upravilo. To je imunitna otazka. Co mi este pomahalo - kloktanie salvioveho vyvaru; ale zo sypanej salvie, nie z cajogeho vrecuska. Salvia je zazrak na toto, a este klokTanie vyvaru zo sypanej praslicky (cisti sliznice), ale treba byt disciplinovany; kazdy den som aj dva tri krat zvarila a vykloktala salku. Krcny chcel vyberat, ale potom sa to ukaze niekde inde, to nie je liecba podla mna. Je to ukazovatel ze treba nieco robit so sebou. Potom som este jedla vit c, v zime, tiez pomahalo. Momentqlne som na rd nemam na seba cas a zasa sa robia, uz citim ze oslabena imunita, chodime s malym aspon na dlhenprechadzky - maly este nebol chory klop klop, myslim ze aj preto.

majus454
autor
14. feb 2018

@ema234 neboli ma to vobec

ebi88
14. feb 2018

@ebi88 a nie nemusis mat hned anginu. Proste za to mozu bakterie s ktorumu telo nebojuje.

majus454
autor
14. feb 2018

@ema234 len kazde rano som zachripnuta a potom to prejde.

majus454
autor
14. feb 2018

@ebi88 vsak prave najlepsie asi bude nasadit ATB

viera77
14. feb 2018

Tiez mam v detstve vyoperovane krcne mandle a ostali mi capy, ktore sa mi prave teraz v decembri objavili spolu s bielymi loziskami na nich a bola z toho celkom slusna angina, ktoru som od tej operacie az doteraz vobec nemala. Angina je uz vyliecena, ale stale mam na tych capoch jemny biely povlak.

lumma
14. feb 2018

Určite antibiotiká a kloktať slanou vodou, ľahšie sa zbavíš hnisu, potom kloktať so šalviou, prípadne si kúp v lekárni Jox, mne to na krčnom pravidelne vytierali jódovým roztokom. Čo na to teraz používaš?

majus454
autor
14. feb 2018

@lumma
Pijem salviovy caj plus echinaceu.

ebi88
14. feb 2018

@majus454 mozes brat atb donekonecna a capy nemusia zmyznut. Vlastna skusenost, krcny do mna natrepal asi vsetko, penicilin, a kadenjake na imunitu.. pomohlo as ked som k nemu uz viac neslana viac sa starala onzdravie.

majus454
autor
14. feb 2018

@ebi88 a co ti nakoniec pomohlo?

ebi88
14. feb 2018

@majus454 ako som pisala, cvicenie, prechadzky, v lete co najviac pohybu von, plavanie, vela ovocia q a z liecebnych doplnkov hlavne vyplachy salviou a praslickou. Capy zmyzli. Teraz ich mam zas a niensom inak chora, som len nevyspata, unavena, nemam cas tak o seba dbat, takze zas telo ukazuje ze imunita oslabena.

majus454
autor
14. feb 2018

@ebi88 aha cize mozem mat aj oslabenu imunitu?

ebi88
14. feb 2018

@majus454 urcite. Tieto zapaly a hnisaniensposobuju bakterie, zle bakterie, tie ma kazdy vzdy v sebe ale led je slaba imunita premnozia sa, a takto sa ukazuju; vzjednodusenom vysvetleni.

lumma
14. feb 2018

@majus454 skús ešte slanú vodu a Jox, ak nebude zlepšenie tak už jedine tie ATB. Lebo zatiaľ hrdlo zapálené nemáš, teda aspoň podľa fotiek sa mi nezdá byť extrémne červené...

tomasko9
14. feb 2018

ahojte , ja mam tiež biele čapy na mandliach od minuleho roka oktobra, liečili ma 2x ATB, a nezabrali , no nevadi, skušala som kloktanie od všetkeho možneho, cmulania cukrikov, a teraz už som prešla na pitie vincentky, Myslim že som urobila dobre, citim sa lepšie, a treba ju pit rano nalačno 2,5dc, a večer pred spanim,

majus454
autor
14. feb 2018

Vincentka pomaha na tieto čapy? Hmm zaujimave skusim

zibi
14. feb 2018

@majus454 nie su to mandlove kamene??ono ze vraj ked niekomu aj z ust zapacha mozu za to tieto kamene.ono ludia to normalne vyberaju

katharines
14. feb 2018

@majus454 pomaha este Wobenzym, treba vybrat to velke balenie a raz alebo 2x rocne zopakovat.