Boj s plošticami

simonasimo
8. nov 2021

Ahojte, prosím o radu a osobné skúsenosti v boji s plošticami, je to čisté zúfalstvo. Bývala som v prenajatom byte, ploštice sa objavili v lete, byt bol vystriekaný profesionálnou firmou, zdalo sa, že úspešne. Prišlo sťahovanie, kúpa bytu neprebieha tak jednoducho a rýchlo, ako by sme chceli, takže som skončila na čas v rodičovskom dome a ploštice som zrejme priniesla k rodičom v kufroch.... Doštípaná som zatiaľ iba ja. Prosím, máte niekto osobnú skúsenosť s konkrétnou firmou, ktorá robí postreky? Zbavili ste sa ich? Koľko postrekov museli robiť? Ďakujem za každú radu.

lavienocka
8. nov 2021

@simonasimo skúste firmu ktorá robí čistenie ozonom.

cezpat
8. nov 2021

@simonasimo Sused mal ploštice v byte. U nás vystriekali celý bytový dom dvakrát. Vraj vystriekať len jeden byt nemá význam.

berusinka2
11. nov 2021

@lavienocka mas s tym skusenost?dik

marvin1234
11. nov 2021

@simonasimo silno odporucam stranku slovenskeho zvazu deratizerov a tam niekoho najst podla bydliska, inac ta osmekne firma s postrekom, ktory nezabije ani muchu.

berusinka2
11. nov 2021

@marvin1234 nenaslo mi ju,mozem poprosit konkretny link?mala si postrek?ci plynovanie?dik

marvin1234
11. nov 2021

@berusinka2 https://www.cechprofesionalovddd.sk/clenovia/

Najdi si serioznu firmu, ja som plostice nemala chvalabohu, ale otec mal v hniezde lastovicom a pre istotu vystriekali celu izbu.

berusinka2
11. nov 2021
ninanikol
11. apr 2022

@marvin1234 to, že je nejaká firma v slovenskom zväze deratizérov, ešte nezaručí, že vo firme vedia, čo robia. My sme vyhodili 250€ + všetky postele úplne zbytočne presne pre takúto firmu (druhí nás nakoniec zbavili ploštíc a zaručili by sa aj za tie postele, že ich zachránia a budú bez hávede).

maja295
19. aug 2022

@ninanikol ......Poradíš mi tú druhú firmu,ktorá pomohla?.....Ja bojujem už mesiac.....pred týždňom v sobotu nám boli striekať dom,pán,ktorý bol,nenašiel nič,(pravdepodobne som ich vyhubila ,ale vajíčka určite ostali),ale zatiaľ stále nachádzam ploštice.....štípu len mňa.....už som zúfalá.....firma vzala 500eur,skoro ma vystrelo.....že ešte to môže trvať aj 2 týždne,postrek by mal účinkovať 8 týždňov.....

simonasimo
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonasimo
autor
19. aug 2022

@maja295 Odporúčam Fullprofi, ja som tiež najprv vyhodila stovky eur firme, ktorá nevedela, čo robí. Potom sme našli túto a boli skvelí, prišli rýchlo, všetko povysvetlovali, takže super.

maja295
19. aug 2022

@simonasimo Ďakujem ti za radu .....koľko si zaplatila?....stačilo postriekať raz?.....ako dlho ešte trvalo,dokiaľ si mala pokoj?

mackova11
21. sep 2022

@maja295 ahoj. Zbavili ste sa nakoniec?

maja295
6. okt 2022

@mackova11 ahoj.....tak je to beh na dlhé trate.....striekam postele každé 2 týždne,lebo stále sa objaví ešte nejaká zabudnutá.....keďže firma mi nič poriadne nevysvetlila,a bohužiaľ ani dlhodoba nepomohla a zaplatila som veľa peňazí, zistila som si ,aký postrek použila,tak to striekam s tým.....poviem ti pravdu,mám dosť....ale už toľko nepanikárim a nestresujem.....dúfam,že sa táto nočná mora už čoskoro skončí....

heylloo
18. jan 2023

@maja295 ahoj, uz ubehla nejaka doba. Zbavili ste sa ich? My sme ich objavili 22.11. a striekali uz 4tykrat, vzdy po cca 2 tyzdnoch. Stale mam nejaky stipanec, tak neviem co robit. Ci su len zabudnute vajka ze sa postupne rodia, ze potom prejdu po postreku a umru ci uz rovno vyhodit gauc. Pan z dezinsekcie tvrdi ze zachranili gauce kde bolo aj 100 plostic, u nas v nom nasiel len 2, tak som zufala co robit dalej.

sallybork90
11. júl 2023

U nás v bytovke bola služba, vystriekala všetky byty ale dnes som aj tak doma ploštice našla. Ja na to nemám peniaze. Tento zákrok platila spoločnosť ktorá vlastní ten činžiak, mám byt len prenajatý.