Bojím sa búrok. A čo vy?

denisocka
14. júl 2008

je to síce možno smiešne,ale normalne mám z nich fobiu 😒 a z kadejakých tornád a vetrov 😖 . Bojím sa čo to bude o pár rokov,či ma niekde neprisype pri tornade, alebo že nam odfukne strechu a natečie do bytu 😖 .kedže máme v bytovke nepaltičou,tak nemôžme ani rozmýšlať o poistení celej bytovky a neviem,či sa da poistiť len jeden byt

no nič,už tu leje,bojim a idem všetko povypínať 😅

martina46
14. júl 2008

bihan, ale ty si nezila niekde v zahranici?

zuzkafuny
14. júl 2008

Majka... vyčerpávajúca odpoveď 😉 🙂
a inak Barborka je peknučká 🙂

majka35
14. júl 2008

zuzka ... ďakujem .. 😉

denisocka
autor
14. júl 2008

a my máme čierne more,stačí sa prejsť od levoče po krompachy, same móre - dig more 😀

zuzkafuny
14. júl 2008

Deniska 😀 😀 😀 tak takééé móóóremame more aj my tu 😀 😀 😀

ella1
14. júl 2008

😀 deni

denisocka
autor
14. júl 2008

ktovie či to tí vdci nemysleli že toto MÓRE nas zaplaví až po mont everest 😒

zuzkafuny
14. júl 2008

Deni... to tvoje hand made...???
Áno áno... no dik... a sme doplávali...

ella1
14. júl 2008

ahá!!!tak takto to má byť!tak už sa nemám čoho báť! 😀 😀

denisocka
autor
14. júl 2008

zuzka moje 😉

elle-praveže sa máme čoho bať,zachvílku nas zožeru 😠

ella1
14. júl 2008

aj tak dobre,lebo čo tu oni narobia.... 😠 tak toho by som sa nechcela dožiť......)tak kým s arozmnožia azaplavia nás,snád tu už nebudem 😀

denisocka
autor
14. júl 2008

počkaj,odkial si?galanta? šak tam vas zatopia madare 😀 ,ináč nas tu už zatapaju -striedavo s tým,ked zatopi ich

ella1
14. júl 2008

nie.to my,čistí slováci sa sem sťahujeme a pomaly sa budeme šíriť až do madarska 😀

denisocka
autor
14. júl 2008

😀 no ty kokso ella.vela uspechov 😉

ella1
14. júl 2008

no dík.čo takto pridať sa? 😀

zuzana76
14. júl 2008

aj ja sa bojim a teraz sa uz bojim aj roku 2012 😨

monkula
14. júl 2008

ella, ja sa možno pridám... 😀 😉 😉

ella1
14. júl 2008

zuzi-nieeeee 🙂 ved aj ja napriek tomu skúsim ešte jedno mimi.aj ked báť sa budem 😝

inak som si spomenula,že ked som bola malá asi 4-5 rokov,tak som bola sama doma a bola burka a kedže pred tým bolo pekne,tak sme mali otvorené okno na kuchyni.ked prišla burka,strašne fúkalo a ja som to okno nevedela zatvoriť,tak som stála na okne,držala ho a strašne som plakala.počul ma sused,tak utekal po mamu do práce,tak potom prišla a zatvorila ho....dodnes si to pamätám a bolo to hrozné pr mňa.

ella1
14. júl 2008

mon-idete sa sťahovať? 😉

zuzana76
14. júl 2008

ella strasny zazitok, aj ja si pamatam jedne z detstva, ked som mala tak 4 roky

aj ja chcem este jedno babetko a planovala som ho na rok 2010 , tak uvidime

ella1
14. júl 2008

tak sa budeme báť spolu.ja tiež ten istý rok 😀

napíš zážitok

zuzana76
14. júl 2008

babka ma strasila, ked som bola mala a neposluchala som, ze ma vezmu ti ,co chodia po dedinach a vykupuju koze z kralikov, chodia na autach a rozhlasom vykrikuju - Kozky, perie 😀 , no a raz ma babka nechala samu doma, rano asi okolo 6.30 alebo 7.00 a odisla do obchodu na nakup, ja som sa zobudila a pred babkinym domom stalo to auto a ten chlap reval - kozky, perie , kozky, perie a stal tam dost dlho, asi bol zvyknuty, lebo dedko choval kralikov, ze mu niekto vynesie koze, lenze kedze babka nebola doma,tak tam len stal a vykrikoval cez ten amplion a ja som sedela v kuchyni, pozerala von oknom na to auto a v duchu som sa lucila uz s rodicmi,z e uz si po mna prisli a ja ich ani neuvidm / byvala som cez tyzden u starych rodicov/ a strasne som plakala

ella1
14. júl 2008

no des 😝 pre toto som nikdy dceru ničím nestrašila.ani bubákmi,čertami a neviem čím ešte.lebo viem,ako som ja bála a strašili ma. 😠

zuzana76
14. júl 2008

ani ja nebudem maleho strasit, samozrejme uz sa nad tym zazitkom len pousmejem, ale teda vtedy mi to nebolo jedno

ella1
14. júl 2008

tak idem spať a báť sa 😀 snád bude len pršať,to sa super spí.čaute zajtra.

zuz11
14. júl 2008

este sa drzite temy? 🤐

maca793
14. júl 2008

jejeda super téma, ja sa priam v búrkach vyžívam a vyžívala som sa ja včera večer 😨

maca793
14. júl 2008

normálne keď je búrka v noci, tak vstanem, otvorím si okno a pozerám pokiaľ neskončí
ešte som nezažila búrku na chate je to môj sen a možno sa mi raz splní 😵

expertka8
14. júl 2008

...clovek nikdy nevie 😉

Ponúkam pravidlá pohybu počas búrky. Aspoň základné informácie.
Ono je to sranda hovoriť o niekom, že beží ako namydlený blesk. (keby som vedel ja tak rýchlo písať 🙂 )
Človeku, ktorého však blesk zasiahne je naozaj ťažké pomôcť. Pritom je to relatívne častý úraz.
Pri zasiahnutí bleskom dochádza k zastaveniu činnosti srdca a následne k zastaveniu dýchania. Takže okamžitá pomoc je nevyhnutná. Ak je ten človek sám, ani mu nemá kto privolať odbornú pomoc.
Do príchodu záchranárov mu však niekto musí dávať umelé dýchanie a masáž srdca. Skúsili by ste to v zúriacej búrke?

Lepšie je nešťastiu predísť.

--- Z fyziky vieme, teda ako kto, že blesk je elektrický výboj. Ako taký si hľadá vždy najkratšiu a najvodivejšiu cestu do zeme. Tú však mi nevieme odhadnúť. Nie je preto absolútna pravda, že blesk triafa najvyššie objekty v okolí. Nemusia byť najvodivejšie. Su možno menej mokré, alebo v prípade stromov, môžu mať plytké korene.
--- Relatívne bezpečné sú dobré uzemnené budovy, alebo plechové auto. (Chudák Trabant. )
--- Najväčšie riziko je pohyb vo vysokohorskom prostredí, ale aj na akomkoľvek hrebeni, či na vrcholku kopca.
--- Nebezpečná je aj vodná hladina jazier, riek, kúpalísk a pod. Na člne, nafukovačke, či ako plavec, blesku je to viac menej fuk.
--- Pri pohybe v otvorenej krajine s väščím kovovým predmetom napr. kosa cez rameno, fotostatív, ale zažil som aj dva-tri roky dozadu, ako blesk trafil do dáždnika v rukách staršej pani. Žiaľ.
--- Mali by sme byť ďalej od vysokých stromov, elektrických či telefónnych stožiarov, verejného osvetlenia.
--- Lepšie je aj zosadnúť z bicykla, motorky, či traktora.
--- Ak sme von určitá skupina nedržíme sa za ruky. Blesk si zahrá domino a nezostane ani jeden, čo by snáď privolal pomoc.
--- Netelefonujeme z pevnej linky. Ako je to s mobilmi? Neviem.( Netelefonujte s Orange. chi chi chi )

Keď nás už búrka zastihne, nájdeme si najnižšie miesto v okolí, napr. údolie. Na vyšších miestach zaujmeme čo najnižšiu polohu. NEĽAHÁME . Celou plochou tela by sme sa totiž dotýkali zeme. Najlepšie je prečkať búrku v podrepe. Podrep na špičkách je to najlepšie, ale kto to vydrží 🙂)) .

V prípade zasiahnutia bleskom a následného bezvedomia so zástavou srdca nezabudnite 30:2

maca793
14. júl 2008

dnes to bolo hádam na každej stanici čo je dostupná 😉