Bojím sa šoférovať

matpaj
26. aug 2016

Ahojte. Idem Vás prosiť o rady v takom "netradičnom" probléme :P :D Bojím sa šoférovať. Niekto berie šoférovanie auta ako bežnú činnosť, samozrejmosť... ja nie. Rady typu že musíš jazdiť, treba len prax atď poznám. Ja mám však neskutočný strach, len pri pomyslení že by som mala ísť šoférovať ma rozbolí brucho. Keď si sadnem za volant som ako v tranze, neviem sa sústrediť. Samozrejme tým že nejazdím nemám absolútne odhad, autá na ceste ma rozrušujú, nehovoriac ak ide veľké auto alebo autobus som mimo. DOkonca po tom čo mám vodičák sa viac bojím a prežívam jazdu viac aj ako spolujazdec.....
Budem Vám vďačná za akékoľvek rady, čo prípadne pomohlo Vám, ako ste začínali, príp. čo sa Vám prihodilo :P , čomu sa vyvarovať.....
Ešte napíšem že vodičák mám 7 rokov, skúškami som prešla bez problémov aj keď počas autoškoly som strašne trpela, dokonca som dosť schudla :D na jazdy som sa nikdy netešila... po autoškole som bola nútená jazdiť, asi rok som šoférovala, za ten čas som si však nezvykla ani som sa neprestala báť :/ A zažila som kadečo :P :D Autonehodu som nikdy nemala... keď som otehotnela, po roku šoférovania som prestala a nešoférujem doteraz.... skúšala som aj kondičné jazdy. Tie prebehli hladko, ale ja sa bez inštruktora proste bojím. Pre manžela som neschopná, ľudia okolo mńa to nechápu a príde im to smiešne :/
Ďakujem za každú radu a prajem pekný deň 🙂

rheuska
26. aug 2016

Žiaden strán nie je smiešny. A zo strachom ani nesadaj za volant. A možno by si mala hodiť pokeč so psychológom. Niekde ten strach musí koreniť. Neboj. Nie si bla zón ani nič, len škoda, že sa v dnešnej dobe nedá vyhnúť autám. Tak o tom vie viacej ľudí.

denisden
26. aug 2016

Ahoj presne takto isto to má aj moja mamina, bohužiaľ aj ja. Vodičák mám 3 mesiace, veľmi sa bojím ísť kdekoľvek kde to nepoznám a tiež do mesta hlavne ak je špička, mám z toho hrôzu tiež nemám odhad a parkovanie je preto nočná mora momentálne jazdím na brigádu a však po ceste nemám žiadné križovatky ani nič také takže je to fajn :D keď prídeš na to ako poraziť strach dúfam že sa o to podelíš 🙂

matpaj
autor
26. aug 2016

@denisden no ja asi sotva na to pridem :D u mna je to az sialene :D naposledy napr ked hrozilo ze mm nechaju v nemocnici tak prve co ma napadlo bolo ze PREBOHA! ako sa ja budem presuvat??? :D no ja ako ja.... ja nemam problem chodit pesi ale skor treba vozit decka....

lucinka511
26. aug 2016

@matpaj tak nejazdi ked sa tak bokis.aby si nahodou neurobila nehodu.neni to sranda.lebo tym strachom skor mozes niekomu ublizit.ved su aj busy a vlaky.tak budes chodit tak.a no a deti tiz mozu predsa chkdit busom...

zdena12345
26. aug 2016

toto bude asi reakcia, za ktoru ma tu odsudia... ale ja si neviem predstavit nesoferovat. kto by ma vozil? ako by som chodila do prace, deti... skratka to nikdy nikoho nezaujimalo. nikto neriesi ci sa bojim (tiez uz nejake to mimo cesty a zrazena srnka a pod... bolo), ci nemam bolesti a vobec to zvladnem alebo si musim zastavit, odpocinut a ist dalej (rizikove tehotenstvo)... jednoducho musim a hotovo.
neviem kde byvate, ci mas moznost sa soferovaniu aj vyhnut napr ak je v meste mhd a dobre spoje... ale ak nemas tu moznost a musis soferovat, tak skratka soferuj, ved to vies. inak by si nemala vodicak. ak mas auto, chod niekde na odlahle parkovisko a uc sa tam. aj ked lepsie by bolo povedat zvykaj si tam. nemusis jazdit hned na rusnych uliciach. poziadaj niekoho znameho nech zo zaciatku odsoferuje tie "horsie" useky a ty chod na tie jednoduchsie.
ak je ten strach ozaj taky hrozny, mozno by psycholog bol ozaj k uzitku- nemyslim to zle. tiez som tam par krat bola.

alexxandraa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminuska
26. aug 2016

@matpaj ja som to donedávna tiež nechápala ako sa niekto môže bát šoférovať.... 🙂 . Jazdím 22 rokov bez väčšej nehody, behám kade tade ..ale ako sa vraví príde na psa mráz a precítila som si to teraz v Španielsku priamo v Madride pri štvorprudovke , som sa skoro pototo , do miesta cieľa som prišla spotená , sucho v ustach , jazyk prilepený a na hoteli ma tak prehnalo , muž sa mi smial 🙂

maxiva
26. aug 2016

ja som sa tiez bala soferovat...bojim sa doteraz,ale jazdim,musim...zo zaciatku,ked som mala ist autom,tak ma vzdy prehnalo.este som mala cerstve babätko so sebou,no nebolo mi vsetko jedno,ti poviem 😒 teraz jazdievam svoje trasy,zname cesty.ale keby som sla niekde sama mimo,tak to by som nedala,ja sa totiz rychlo stratim a vobec nemam zmysel pre orientaciu... 😖 teraz ideme do chorvatska a muz mi zadrel,ze pol cesty soferujem,ze ha-ha 😝 ale dialnice su v pohode,hadam to dam,musim 😀 jedina rada,ktoru ti viem dat je stare zname:jazdit a jazdit!chod v nedelu,ked je menej aut,skusaj bocne cesty,parkoviska.inak mne najviac pomohlo byt sama v aute,ze mi nikto do toho nehovoril.najhorsi su muzi,ti vykrikuju ako .....

bsp39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tucniacka11
24. nov 2019

@matpaj keď sa tak bojíš, tak sa nenut. Poznám x žien a dokonca aj mužov, čo proste nesoferuju.

lucinkaboz
5. máj 2021

@maminuska 😂😁

lucinkaboz
5. máj 2021

@maxiva ako hovada