Bolesť zuba po ošetrení kanálikov, prečo?

aadaa66
25. okt 2019

Ahojte dnes mi cistili kanaliky v zube a vyplnil mi to zubar docasnou vlozkou, upozornil ma, ze mozem citit bolest, teraz po par hodinach citim trosku bolest, neviete preco ?

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia147852
25. okt 2019

Áno môže to bolieť. Dokonca aj veľmi bolieť deň, dva. Mňa kanáliky vždy bolia. Je to tam všetko rozdrazdene, dodzubkane, veľký tlak vyvinutý na zubné lôžko a to boli

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia147852
25. okt 2019

@retatka hehe. Ani môjho muža. Zato ja si každý jeden ostrpimaj za neho 😂

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka102
25. okt 2019

Jooj, tak mna bolel ten uz mrtvy zub hadam aj 2 tyzdne po osetreni.. Samozrejme nebola to bolest, ze by som skriabala steny, ale co si pamatam, tak napriklad niekolko dni sa mi na tej strane vobec nedalo jest, hryzt, ani makky chlieb som tam proste nemohla zuvat. Neskor ta bolest samozrejme, chvalabohu presla. No zubar ma tiez upozornil, ze nejake 2-3-4 dni (prip. u niekoho aj viac, je to individualne) to moze byt take citlive a akoby bolestive. Len teda u mna to trvalo dlhsie.

saluda
25. okt 2019

@aadaa66 2 dní sú bolesti v norme, dlhšie to už môže byť zápal, hlavne ak cítiš aj opuch. Vtedy treba ísť urgent k zubárovi a pravdepodobne dá vložku preč, zase prečistí kanáliky a nechá otvorené, kým dasno neodpuchne. Potom ďalšia návšteva, zase čistenie kanalikov plus vložka a nakoniec, ak už neboli, tak zase čistenie a konečne plomba. Práve to mam za sebou, 3 mesačná procedura. Naozaj veľmi a najviac mi pomohla biolampa, keby som ju používala od začiatku, mohla som sa tomu zápalu vyhnut

dadkkkka
24. nov 2019

@saluda ahoj prosim ta biolampou si nahrievala oen z vonku zub slebo aj v ustach? Pouzivala so aj nejaky konkretny gel ? Dakujem

saluda
24. nov 2019

@dadkkkka len tak bez gélu, zvnútra, priamo na dasno

dadkkkka
24. nov 2019

@saluda dakujem za odpoved a prosim ta teba bolel zub po plneni kanalikov? Ktory to bol zub? Museli opat vybrat vypln z kanalikov aka to bola bolest? Prepac ze tolko otazok ale cistili mi hornu 5 pod mikroskopom 2 krat antibioticka vlozka v pondelok budu 2 tyzdne od vyplnenia kanalikov a bolest je mierna niekedy ziadna niekedy silnejsia citim zub na skus dotyk jest na nom nemozem vobec. Rng su ciste ... zubarka hovori ze musim vydrzat zub nezatazovat... ako da sa to zvladnut len uz by to mohlo prejst

saluda
24. nov 2019

@dadkkkka aj mňa jeden zub bolel, asi 2 mesiace trvalo, kym mi ho mohla zubarka zaplombovat. Jesť som tam tiež nemohla, bolelo to. Až ta biolampa pomohla, inak by asi šiel zub von. Bola to asi 7 micka

dadkkkka
24. nov 2019

@saluda dakujem mam doma biolampu skusim

knedlik544
27. nov 2020

Mam podobny problem. Mam dva tyzdne od kedy mi zubar vyplnil kanalik na 5ke. Pred tym som tam mala liecivu vlozku. Bolest je taka ze sem tam ale znesitelna. Po vyplneni ma to nebolelo ale teraz po 2 tyzdnoch ma to zacalo. A mam aj zapal v chrbte. Neviem ci to moze mat nejak spolu suvis ale netesi ma toto vobec 🙈

tulipanicek
27. nov 2020

@knedlik544 No to ste baby ešte dobre dopadli. Ja som do večera od zákroku opuchla na jednej strane tak, že má bolo ťažké spoznať. Lekár to zhodnotil ako divokú reakciu s atb na 10 dni a bolesti som mala prvých 24 hodín take že som brala tabletky proti bolesti každé 4 hodiny a ešte aj v noci. 3 dni som skoro nejedla čo som cez opuch nevedela ústa otvoriť. No je to proste rana 🤷‍♀️

knedlik544
27. nov 2020

😱 ja sa bojim ze mi to zasa bude otvarat radsej by som atb na zapal. 😭

knedlik544
27. nov 2020

Len neviem ci moze mat spolu nieco zapal v chrbtici a zapal v zube.

lucinkaboz
5. mar 2021

@knedlik544 ano nervy su spojene, ja tak mavam bolesti krcna a 7 stolicka spolu

dadkkkka
10. mar 2021

@lucinkaboz mas to jednostranne ci obojstrane ked ta boli krcna chrbtica so 7? Boli ta aj celustny klb aj ucho?

lucinkaboz
17. mar 2021

@dadkkkka ano aj ucho, vzdy je to spolu

kika1234_
8. sep 2023

@knedlik544 ako ste prosim potom dopadli? Tiez mi dali docasnu vypln..prve dva tyzdna ziadna bolest a az potom zacal zub boliet na striedacku (raz ano raz nie 😔)