Bolesti po menštruácii

lenka4456
25. jún 2018

Prosím, viete niekto poradiť? 10. som mala menzes, všetko bolo OK a už pár dní ma hodne bolí brucho ako keby som ho mala dostať znova. Bolesť brucha, krížov...
Dočítala som sa aj o ovulačných bolestiach, ale menzes mávam už 12 rokov a nikdy nič som takéto nemala. Neviem či treba lekára alebo len nepanikáriť 🙂 Má niekto s týmto skúsenosti? Ďakujem

titla
25. jún 2018

Mne sa to stalo asi 2x (nie za sebou). Menštruácia skončila a bolesti pokračovali asi ešte 2 týždne s rôznou intezitou. Gynekológ skonštatoval, že keď sa to stalo raz a neopakuje sa to, mohol to byť len hormonálny výkyv. Ak by to pokračovalo, tak to budeme riešiť. Jednou z príčin takých to bolestí je vraj endometrióza.
BTW, čo sa týka ovulačných bolesti, tak tie u mňa začali až po 25. A niekedy ich mávam pravidelne a potom prejdú aj celé mesiace, keď ich nepociťujem. A tiež sa prejavujú rôzne - niekedy je to len niekoľko hodinové pomerne intenzívne pichanie v oblasti vaječníka a inokedy sú to také slabšie kŕče v podbrušku, čo trvajú aj 3 dni...

lenka4456
autor
25. jún 2018

Ďakujem veľmi pekne 🙂

zdenka67
25. jún 2018

mozu to byt ovulacne bolesti - ja mavam aj menstruacne aj ovulacne, takze "uzivam si" cely mesiac, pocas ovulacie ma viac ale bolia vajecniky ako take krce pri ms a v podstate to mavam pravidelne uz roky rokuce

lenka4456
autor
25. jún 2018

Ja som to práve nikdy nemala, nevedela som, či to môže znamenať tehotenstvo, zdravotný problém alebo je to úplne v poriadku... ďakujem 🙂

12350
18. okt 2022

Caute baby prosim o radu liecim sa na štitnu zlazu mala som pravidelnu mestruaciju 12teho trvalo mi len jeden deň a začal ma bolieť brucho ako kebi som mala zas menzess nevjem cinsom tehotna lebo vcera som si robila test ukazal negativ a 12teho sme maly sex v menzese tak nevjem no ☹ dakujem za otpoveť