Britská mačka do bytu

nova_kamoska
25. júl 2022

Ahojte.
Chcela by som sa spýtať, či je britská mačka vhodná do malého 1izb bytu? Je lepšie kúpiť si mačičku alebo kocúrika? Neposkriabe podlahu, nábytok alebo nebude skákať na kvety, záclony a podobne? Bývam sama a už dlhšie rozmýšľam nad mačkou, len chcem, aby jej bolo u mňa dobre a bola šťastná. Prosím o info niekoho, kto takúto mačku má. Ďakujem veľmi pekne.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena4
25. júl 2022

my mame britsku neskriabe nabytok len latkovy gauc, a koberec a skace kade tade po skriniach. a hlavne zhadzuje umyselne predmety z policiek aby mala priestor. museli sme zrusit dekoraciu a inak je vsetko super

amiaja
25. júl 2022

@nova_kamoska my mame britsku a neskriabe nic len svoje skrabadlo. Raz za den ma chvilku ze sa potrebuje vybehat a lieta po izbe zo strany na stranu ale to len par minut 😆 vtedy sa jej obcas podari nieco zhodit ked vyskoci na nabytok ale inak je to super macka. Vsetko zavisi od povahy a asi aj od veku. Nasa ma uz 13 rokov a skoro cely den spi. Ked bola mladsia tak sa aj chcela hrat ale teraz uz nie. Mozes natrafit na pritulnu milu macku ale aj na hotoveho certa ktory ti bude nicit nabytok. Asi by som sa informovala v utulku alebo spolkoch kde maju taketo macky v docaskach. Uz poznaju ich povahy a odporucia ti vhodneho vdacneho nenarocneho maznaka🙂

sandra_kul
25. júl 2022

macka vhodna do bytu je, len ako pri kazdom zvieratku sa moze stat, ze nieco znici. to ani nie je o plemene ale o povahe na aku proste natrafis

matula77
25. júl 2022

ja mam doma 2 britky a bolo to moje naj rozhodnutie 🙂 sice uz su to 14 rocne dochodcovske micky, ale su skvele. trochu driapkali gauc ked boli male - hlavne macica, kocuria to nezaujimalo, ale to len ked boli uplne male. Od vtedy nemozem povedat ze by nieco znicili, dokonca nezhadzovali ani kvetinace, nic. a ano - tak ako pisala @amiaja vyssie - aj moj kocur kazdy den lieta ako besny (ale iba chvilu) a ma svoje ritualy a chodi si vypytat aby som mu pustila vodu v umyvadle a ide a napit/ poumyvat. obidvaja sa radi pomojkaju, aj maju radi svoj klud a teda zboznuju cesanie a skrabkanie na hlave a chrbatiku. Je to zavazok na dlhe roky, ale hlavne takto ako su uz starsie dufam este v par rokov lebo ako som napisala - moje naj rozhodnutie 🙂 prajem Ti aby si aj ty na taku micku narazila

nova_kamoska
autor
21. aug 2022

Ďakujem pekne za odpovede 🙂 Nakoniec som našla niekoho, kto ju mám a chodím ju hladkať a hrať sa s ňou, takže super 🙂

aandrea9
21. aug 2022

@nova_kamoska máme britku. Absolútne nikdy neposkriabala nábytok, parkety a nevisela na záclone😄 treba kúpiť mačací strom so škrabadlom(to sú tie valce so sisalovym spagatom) a nech to má aspoň tri poschodia... mačky potrebujú aj vertikálny pohyb. Na najvyššom poschodí sa bude cítiť najbezpečnejšie. Úplne fajn by bolo pri okne, naša rada sleduje dianie vonku a na jeseň keď padá lístie zo stromov tak má hotove kino 🙂 Naša je taka typická Britka, nie je veľmi maznava, ak má naladicku na maznanie príde sama, taky flegmoš v kozuchu. Mačky všeobecne nie sú viazané na majiteľa ako psíky, sú viazané na svoje teritórium. Takze tvoj byt už bude jej byt a ty len platca hypotéky a verný služobník jej velicenstva 😼