Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového
Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???
Stručné zhrnutie
- Anna Kopáčová z Vrbového je bylinkárka ponúkajúca individuálne bylinkové zmesi, masáže panvy, sedacie kúpele, naparovania a lokálne obklady pre ženy s problémami otehotnenia.
- Kontakt na ňu je mobil 0903 037 131; ordinuje po 17:00 vo svojom dome vo Vrbovom (uvádzané č. domu 356) a návštevy sú zvyčajne na „dar“ (v diskusii spomínané 4–5 EUR, niekedy 10 EUR a symbolické dary).
- Používané postupy zahŕňajú bylinkové čaje, Mojžíšovu metódu, „panvovú zostavu“, masáže na upravenie uloženia maternice a rôzne obklady (zemiaky, jačmenný šrot, bravčová masť, biela pálenka); účinnosť uvedených postupov v diskusii bola popísaná prevažne ako anekdotická a nie ako klinicky overená.
Najčastejšie otázky
Q: Ako sa k bylinkárke objednať a aký je jej kontakt?
A: Kontakt je mobil 0903 037 131; viaceré príspevky uvádzajú, že prijíma po 17:00 a odporúča sa zavolať deň-dva vopred pre termín; v diskusii je aj smerový popis z Piešťan do Vrbového a uvedené č. domu 356.
Q: Aké konkrétne terapie a postupy Anna Kopáčová používa pri neplodnosti?
A: V diskusii sú uvedené bylinkové čaje na mieru, inhalácia čaju 10 minút pri lúhovaní, sedacie kúpele, naparovanie (nad mliekom alebo harmančekom), Mojžíšova metóda cvikov, panvové masáže, lokálne obklady (zemiaky v šupke so štipkou soli a octom; jačmenný šrot + bravčová masť + biela pálenka; ľan alebo tvaroh), vitamín E a ginseng pre muža.
Q: Musím mať pred prvou návštevou lekárske vyšetrenia (spermiogram, hormóny, sono)?
A: Podľa viacerých príspevkov pani Kopáčová tvrdí, že nie je nutné mať všetky vyšetrenia pred návštevou; zároveň viaceré ženy odporúčajú priniesť aspoň spermiogram, hormonálny profil a sonografiu, aby liečba mohla byť konkrétnejšia.
Q: Koľko stojí návšteva a bylinky?
A: Pani Kopáčová podľa diskusie nemá pevné honoráre a pýta si symbolický príspevok (v príspevkoch sa uvádza 4–5 EUR, niektoré ženy nechali 10 EUR a dezert); u iného bylinkára Ján Dedík boli spomenuté poplatky 5 EUR za prvý vstup a 5 EUR za flaštičku bylinného komplexu.
Q: Pomôže liečba aj mužom so zlým spermiogramom?
A: Diskusia uvádza, že áno – pani Kopáčová údajne predpisuje vitamín E a ginseng pre mužov a odporúča doplnky na zlepšenie kvality spermií; v téme sa tiež spomína Profertil a Q10 ako produkty používané mužmi na zlepšenie spermiogramu.
Q: Ako často treba chodiť a čo ak otehotniem?
A: Vo viacerých príspevkoch sa uvádza, že počas „upevňovania“ tehotenstva môže byť potrebné dochádzať 2–3× týždenne (u žien s opakovanými potratiami alebo pri riziku predčasného pôrodu aj častejšie); pred otehotnením bude liečba zvyčajne menej častá a individuálna podľa diagnózy.
Q: Sú tam nejaké kontraindikácie alebo veci, ktorým sa treba vyhnúť počas liečby?
A: V diskusii bolo uvedené, že pani Kopáčová odporučila nebrať „Maternu“ a „Calibrum“ (uvádzané ako odporúčané vynechať), a tiež uvedené, že počas pitia bylín by sa nemalo opaľovať; tieto rady sú z diskusie a nie sú prezentované ako medicínsky overené.
Q: Existujú overené úspešné prípady liečby u nej?
A: Diskusia obsahuje viaceré anekdotické úspechy (napr. žena po 17 rokoch otehotnela do 2 mesiacov), avšak tieto tvrdenia sú v diskusii osobné skúsenosti a nie sú v príspevkoch podložené klinickými štúdiami.
Závery z diskusie
Zhoda
- Anna Kopáčová pôsobí vo Vrbovom, pracuje s bylinkami a fyzickými postupmi (masáže, obklady, naparovania) a kontakt v diskusii uvádzajú ako 0903 037 131.
- Pacientky v diskusii opisujú flexibilný prístup k platbe (symbolické dary, spomínané 4–5 EUR) a možnosť prísť aj bez kompletných lekárskych vyšetrení.
- Diskutujúce ženy odporúčajú kombinovať bylinkovú liečbu s vyšetreniami partnera (spermiogram) a základným gynekologickým hodnotením (hormóny, sono).
Sporné názory
- Niektoré príspevky opisujú rýchle a zjavné úspechy (otehotnenia do 2 mesiacov) po liečbe bylinkami, zatiaľ čo iné hlásia, že moderná medicína považuje bylinky za nedostatočné na riešenie niektorých príčin neplodnosti.
- Rozdielne názory sú na frekvenciu a dĺžku liečby: niektoré ženy uvádzajú jednorazovú konzultáciu ako dostačujúcu, iné tvrdia, že je potrebné chodiť pravidelne (aj 2–3× týždenne počas tehotenstva).
Otvorené otázky
- Aký je kvantifikovateľný úspech (štatistika) liečby ubytovaných pacientok u pani Kopáčovej v porovnaní s klinickými postupmi?
- Ktoré z odporúčaných bylinných zmesí alebo vonkajších obkladov majú bezpečnostné alebo farmakologické interakcie s bežnými liekmi používanými pri fertilite?
- Aká je optimálna dĺžka a frekvencia návštev pred plánovaným IVF alebo po potvrdenom otehotnení pri riziku potratov?
Spomenuté značky a firmy
Markíza, Reflex, vedomie.sk, ozene.zoznam.sk, pravda.sk, AQUA vital svet, CAR (centrum asistovanej reprodukcie), GYNFIV (GynFIV v Bratislave), Profertil, Gynastan, Energyman (Swiss), LRcosmetic, pán Ján Dedík, kultúrny dom v Prievoze, Trenčianske Teplice
Spomenuté produkty a metódy
bylinkové čaje na mieru, sedacie kúpele, naparovanie nad mliekom alebo harmančekom, Mojžíšova metóda (cvičenia), „panvová zostava“ (masáže), masáže maternice/panvy, obklady: zemiaky v šupke so soľou a octom, jačmenný šrot + bravčová masť + biela pálenka, ľanový/tvarohový obklad, inhalácia čaju 10 minút, vitamín E, ginseng (žeňšeň) čaj, Q10 doplnky (vrátane LR Q10), Profertil, Energyman, Gynastan, Calibrum (uvádzané ako neodporúčané), Materna (uvádzané ako neodporúčané), irisdiagnostika, fytoterapia, homeopatia, spermio/spermiogram, diagnostika hormonálneho profilu, sono (ultrazvuk), podviazanie bruška v tehotenstve (lokálne spevnenie)
Miesta a osoby
Anna Kopáčová, Ján Dedík, pani Hlinková, Dugasovci, Vrbové, Piešťany, Trebatice, Krakovany, Bratislava, Prievoz, Trenčianske Teplice, GynFIV (Bratislava), Lúčky/AQUA vital svet
babiky da sa to kupit cez net.hodte si nazov- odoricke kvapky do vyhladavaca a malo by vam to vyhodit aj cenu a moznosti objednat si to..
no ja si myslim ze ano.na tej flaske s kvapkami je napisane meno zuzany z levoce..som jej volala a pytala sa na tie kvapky.povedala,ze je to dobre na spevnenie maternice a vytvorenie plod.hlienu ako aj povzbudenie vajecnikov.obe kocky otehotneli do 2 mes.tak...ja skusam.skuste aj vy
ja by som išla hned na skúšanie ale musela by som volať pani Kopáčovej, len tak neprehodím liečbu a všetko do kopi skúšať veru nie ale nechcem ju otravovať. Ešte počkám.
no ved to iba ak by niektorej nahodou liecba nezabrala /co ale dufam a prajem aby zabrala/,moze skusit este tieto kvapky..to nie naraz vsetko 🙂
ahojte dievčatá, spomínam si, že mne p. Kopáčová povedala, že netreba skúšať všelijaké prípravky len preto, že niekto povie, že je to dobré na niečo. Na to som ja teda obzvlášť náchylná - keď mi niekto povie, že mu to k niečomu pomohlo, hneď to chcem vyskúšať. Ale, tak dám na radu p. Kopáčovej - zatiaľ by som neskúšala nijaké iné kvapky, ani nič podobné. Asi by som to s ňou najskôr prekonzultovala 😉 .
to bol vlastne len tip ako to nevzdavat pre baby,ktore skusat chcu .za to clovek nic neda,nijako to neublizi,moze len pomoct.aj nemusi.netvrdim.V ziadnom pripade to nepisem preto,aby som spochybnila pani anku a jej bylinky,navadzala vas na nejake kvapky... ano,je dobre vybrat sa 1 cestou a nic nekombinovat !Napr.ja mam teraz kvapky a ak to nic nepomoze napr.3 mesiace tak fajn,skusim pani anku.to bol priklad.alebo naopak.ja si poradit dam..ved co baba neskusi ked naozaj chce to,co roky neprichadza..
jasné, sofi, ja ťa neobviňujem, že chceš spochybniť liečbu p. Kopáčovej. Ja len píšem, že ako sa hovorí: "zúfalý človek robí zúfalé veci". Poznám to z vlastnej skúsenosti - po 2. potrate som bola na tom psychicky veľmi zle - navštívila som jedného akože "liečiteľa" a ten mi narozprával strašné veci - že som pomaly "zrelá na večnosť". Tak preto asi netreba kombinovať všetko dokopy, lebo ten organizmus sa potom zblázni. 😉. A ako píšeš - baby, ktoré dlhé roky nemôžu otehotnieť, skúšajú všeličo a určite sa len tak ľahko nevzdajú. A tak to má byť. Raz sa to predsa musí podariť 😉. Tak držím palce aj tebe, a samozrejme aj všetkým ostatným 😵 😵 😵.
dakujem marta 😵 raz sa nam to podari vsetkym..napr.poznam pripad-susedina nevesta mala s velkymi problemami syna,potom sa jej nedarilo otehotniet..ked mala 40 a jej syn 19 tak odrazu otehotnela,bez problemov vynosila krasne zdrave dievcatko.a to uz asi ani nedufala..no neni to krasa ?ja vravim,treba skusat,dufat a verit..vsetko ma svoj cas 😵 ako moja mama vravi -ked boh da,aj sekera vystreli 😀 .. aj ja drzim palceky tebe a vsekym ci uz s bylinkami,alebo kvapkami 😉
sofinka30, ja som rada, že si napísala, treba sa podeliť a nech si už každá vyberieme čo nám vyhovuje a zapáči sa, ja Ti dakujem za názor.
bzzmajka nooo..presne o to islo-podelit sa o info,ktore mam..o niecom co zabralo..nemas zaco,rado sa stalo 😵 len keby nieco zabralo konecne
veru veru, tento som bola na kontrole po kyrete a povedal mi, že vaječník nepraskol a neuvolnil vajíčko na oplodnenie, čiže nemalo sa čo oplodniť, už druhý den mi meškajá menzes ale na druhej strane neviem kolo dnový mám, po ykrete len jeden menzes....ale nestrácam nádej
skúsm, v sobotu ráno, keby mi neprišlo menzes tak by mi vtedy meškal 4 dni. Dám vedieť.
no oprava, v minulosti som mala 30 dnoví cyklus, teraz neviem... mala som 27 júla naposledy...takže uvidíme
...ake ked gynekolog videl, že mi vaječník neuvolnil vajíčko, tak enbolo čo oplodnovať...neviem
neviem, skúsim to nájsť na koníkovi niečo o tom, lebo mi to dnes prišlo a možem tam ísť najkor v pondelok, ved víkend a babušky..menzes mi prišiel
ahojte babiky..som tu len na skok,aj mne nieco nevyslo-moje plany s babatkom.vysadzam kvapky a musim odlozit aj navstevu u pani anky..som trochu pacient a tak musim pockat na vhodnejsie obdobie na tehotenstvo 😨 ... bzzmajka dufam,ze to neni nic vazne ☹
Ahoj baby... 🙂 ...sofinka a majka to mi je lúto že ste choré... Ja čajíkujem a čakám na mrchu... Priznám sa že obklady som si ešte nerobila...nemožem sa k tomu dokopat... 😒
Ahoj majka ... 🙂 to si sa včera pýtala mna či som nezohnala prísady?... Nieje to nič čo by sa nedalo zohnat- máme to aj doma ale ja som pohodlná.... 😉
Ahojte babulky, my sme tiez boli u pani Anky, pisala som o tom este na zaciatku..ale chcem sa spytat na jednu vec..pani Anka povedala, ze nemam jest tie vitaminy pre tehulky alebo snazilky - ako Calibrum Baby plan a tak...Tak sa vas chcem spytat, ci aj vam to hovorila a ci tie vitaminy uzivate, alebo ste prestali uzivat..Ja som brala najprv calibrum, potom Femibion..ten som vysadila, ale nie som si tym ista....ako ste na tom vy?
A este jedna otazocka...je tu niektora z vas ktorej boli zistene protilatky proti spermiam a predpisany Prednison? Lebo ja by som ho mala uzivat, lebo vytvaram protilatky, ale pani Kopacova povedala, ze nie...neviem ci tie bylinky posobia az tak aj na tie protilatky...bojim sa aby som zbytocne nepila ten caj a nerobila obklady, ked tie protilatky tam budu...dakujem vam za vase nazoriky...
lahhel, aj mne povedala, že nemám jesť calibrum a maternu. ja som jej povedala, že kyselinu listovu mi odporučila hematologička a ona že listovku môžem... tak ja beriem femibion, kedže tam prevlada kyselina listova
ahojte, treba sa k p.Anke objednat vopred alebo ako ste sa k nej dostali?? napiste ako nato? 🙂 dik
ahojte babenky aj ja by som mala zaujem o kontakt na p.Anku neviete poradiť ?zatial dik 😉

Sofinka a kde tie kvapky dostat?ja som uzivala kvapky FEMi na cinnost vajecnikov,ale uz ma to prestalo bavit.Tiez som ako pokusny kralik.Kdo mi co poradi,to skusam.