Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového

noe
10. júl 2009

Ahojte.
Vcera bol dovysielany v reflexe prispevok o pani Anne Kopacovej. Je to bylinkarka, ktora pomaha zenam otehotniet. Mate s nou niekto osobne skusenosti, pripadne kontakt na nu???

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle...

bobjan
7. okt 2009

Antoinetta, neprišla si tam náhodou sama??

antoinetta
7. okt 2009

Bobjan, ano, prisla som tam sama a pridruzila som sa k takym dvom babam Katke a Zuzke, co tiez byvaju na tejto stranke. Bola si tam v tom case? Myslim, ze som ta zazrela. Tebe dala zemiakove obklady 3x do tyzdna... ja to musim kazdy den ☹ , neviem sa poriadne vyspat...spavam na bruchu 🙂. A ty ako to zvladas?

bzzmajka
7. okt 2009

ja som dostala menzes

bobjan
7. okt 2009

Anotinett, ja som tam bola v tom čase, keď si prišla, bola som s manželom a bola som na rade 😉 A momentálne mám červené vlasy 😉 Ja si ťa presne pamätám 😎 Aj tie dve kočky, čo boli s tebou 😉 Aj teda všetky dievčatá, čo tam v tom čase boli 🙂
Ja mám zem. obklady každý večer, ale mlieko 3x do týždňa...
Zvládam celkom v pohode, aj ja spím na bruchu, tak je to také divoké, vždy keď sa otáčam sa zobudím, aby som sa opatrne 😒

bobjan
7. okt 2009

No a normálne v noci cítim, ako ma bolí podbruško.. 😨

ninockaskv
7. okt 2009

ahojte. ja som tiez uz bola u pani Kopacovej, len my sme teraz stratili baby.. tak este cakame, kym vsetky jej rady rozbehneme..

aj tak by som rada poznala niekoho, komu pani Kopacova pomohla

apoloma
7. okt 2009

ninockaskv ja som u nej bola vcera prvy krat a dnes ma zastavila mrcha takze vsetky rady musia ist bokom a potom to aj mi rozbehneme... ale tiez by som rada niekoho spoznala co mu uz pani Kopacova pomohla!!

ninockaskv
7. okt 2009

no ved to.... moje nepriechodne vajickovody by rady vedeli o nejakom zazraku, ktory sa skutocne stal...

bzzmajka
7. okt 2009

zázraky sa dejú ale nie každý má internet alebo nevedia o tejto stránke...

ninockaskv
7. okt 2009

no jo.. ak by vas to potesilo a povzbudilo:

moja kamaratka mala rakovinu, pred chemo si dala zmrazit vajicka.. absolvovala chemo, par rokov nebola schopna mat MS bez antikoncepcie... nejako sa im zadarilo dat jej nejako cyklus do poriadku, rozmrazili embryka, dve prezili a hned na prvy sup sa jej jedno uchytilo..

rodila par dni predomnou.. maju doma zdravu barborku a ona ma uz 35

puska16
7. okt 2009

ahojte bobjan a antonietta.. ..🙂 no tak sme sa tam nakoniec vsetky stretli...ale to bola haluz co 😀 ale som velmi rada, ze sme tam nakoniec isli...ako tak citam a pocuvam...
Inak baby mne dala si robit tvarohovy zabal na podbrusko na celu noc, kazdy den okrem mrchy....ale ono mi to v noci cisto uschne a pak rano ked sa zobudim sa mi to cele vysype na zem 😀 vstavam kazde rano ako s rozsypanymi goralkami, kedze mame plavaju podlahu fajne to zastrnga, ja neviem uz do coho alebo ako si to mam tam tak zabalit na podbrusko 😅 nema niektora z vas niejaky napad???

bobjan
7. okt 2009

Puska, tak ty si bola jedna z tých dvoch, čo prišli Taxíkom 😀

No ja ti neviem, mne povedala, tiež, že tie prvém zemiaky a aj druhé budú také hnusné suché, čierne, ale nezdalo sa mi 😨

Skús nejaké body, alebo bombardy 😅 Ja si to dám do utierky, tú okolo seba, ako dočiahne a na to také väčšie nohavičky 😵

puska16
7. okt 2009

presne to som bola ja 😉 s tym taxikom...aj s tou druhou babenou, to bola moja segra, sme sa tam hechtali, ci si niekto nebude mysliet...ako dobre dosli sem pary manzelske a jeden lesbicky... 😀 ale to bola moja segra 😀
Dik za radu, oskusam teda uterak...nie je to take lahke ako som si myslela...

bobjan
7. okt 2009

Ty si tá vyššia, či nižšia?? 😉 no vyskúšaj...máš toho tvrarohu veľa? Lebo ja mám len 2 zemky a je to v utierke v pohode, lebo tú utierku preložím a hore to ešte tak 2x preložím na tú vonkajšiu stranu a ráno drží 😉

bobjan
7. okt 2009

že lesbický pár, čo teba nenapadne 😀 😀 😀

puska16
7. okt 2009

😀 ja som ta nizsia...kupila som si dve skatule tvarohu, ale povedal mi takze zohriat a asi dve lyzicky dat na podbrusko a obviazat na noc, teda prikryt alebo co a nechat celu noc...no ja som ale zvyknuta spavat skor dole bez 😲 cize si to previazujem este elastickym obvazom...aby mi to nepadlo...

bobjan
7. okt 2009

takže nižšia 😉 Ja som tiež krpec 😅

Dole bez? Fú, to ja by som zamrzla...ja už mám vytiahnuté froté pyžamo 😨 Len zas nespávam v nohavičkách a teraz asi budem musieť 😖 , ale nevadí...zvykneme si, či??? 😅 😀

puska16
7. okt 2009

no ako da sa...vsak este nemrzne...pak ked uz bude chladnejsie tak nie jasnacka... no pak to istia nohavicky... 😒 ale vydrzime ked to ma mat efekt...preco nie???

bobjan
7. okt 2009

My už doma kúrime, tak je to lepšie, aj ráno. Dnes je teda teplo, ale my zo severu sa už chystáme na zimu 😅

Ja dúfam, že nám to ten zázrak prinesie 😵

bzzmajka
7. okt 2009

my sme mali celú noc pootvárané dvere a okná aby aspon trochu prefukovalo, teplo nám bolo obom a nemohli sme spať, že kúriť...to nám ešte dlho nehrozí a babušky, ja spím v rozťahanom trocha dlhšom tričku a nohavičkách, či je leto či je zima

lubka0506
7. okt 2009

cicka moja ja spávam v hrubých ponožkách od polovice augusta, mne ked je zima tak konec...ked máme doma aj 24 stupnov ked sa kuri všetkým je horko a ja naobliekaná... 😀

antoinetta
7. okt 2009

Caute bobjan a puska16.
Puska16: toho tvarohu si nedavas vela ako my zemiakov, bud rada, no na druhej strane fakt drahy spas. Ja si tie zemiaky davam do gazoviny a strcim do priliehavych nohaviciek... no vadia mi. Ale uz to robim tak, kedze p. Kopacova povedala, ze staci na 7 hodin... tak to nasadim o 20 hod. a o 3,00 rano to davam dole nech sa aspon trochu vyspim. Ako si docestovala?

Bobjan: Ja som tie zemiaky tiez nemala cierne 🙂 , tak neviem ci to robim dobre. A tiez ti kazala pri menzese nedavat obklady?

bzzmajka
7. okt 2009

a stačí mať všetky len na 7 hodín?

minka051
7. okt 2009

puska

Aj ja mám obklady z tvarohu ale ešte ho mám zmiešať s jednou lyžicou hladkej múky a zohriať. A kupujem si ten rozmixovaný tvaroh. ja som si kúpila také štvorce to sú podložky pod pacientou to som si nastrihala na obdlžniky asi 25 x 15 m. je to ako vložka ked ju rozstrihneš tak ti vznikne také vrecko to naplnim , z jednej strany je to nepremokavé tak to si naplním a prikladám. A stačia mi len elastické nohavičky a drží mi to v pohode celú noc.

bobjan
8. okt 2009

Ahojte🙂

Antoinet, neboj, robíme to dobre, presne tak ako povedala 😉 A cez menzes nič ani obklady ani naparovať.

bzzmajka, vravela, že to má byť aspoň 7 hodín...ale ja to dávam normálne, napr. včera som si dala obklady o 21.30 a ráno vstávam o 6.00, takže je to viac.

A inak som zistila, že odkedy si ich dávam, tak chodím v noci cikať 😕

puska16
8. okt 2009

Ahojte babule...

Antoinetta, tak to mas pravdu, ze ten tvaroh je este aspon ako tak, asi aj lepsie ako zemaky 🙂 , inak dobre som dosla domov, tu to mam take v pohode, ze sa mozem o seba starat...takze poriadne a poctivo to dodrzujem aj Ecka papam 😀

minka, ano??? aj ty mas tvaroh?? a ked mozes, napises mi ze co ti je...lebo my neviemco co nam je, teda ja, vsetko mam okay, len som este nebola na laparo, a prosto sa nam len nedari ci co...ale ja som si inak myslela ze ten tvaroh ma byt priamo na tele, preto si ho ja zohrejem a natriem na brusko a pak prikryjem latkou a hodim elasticke nohavicky...ale ked to vkladas do niejakej tasticky ci co to je, tak to pak nieje priamo na tele...ci som to zle pochopila??

Bobjan 😉 to neznasam chodit v noci cikat.... 😠

bobjan
8. okt 2009

Puska, aj ja to neznášam...

Inak ten tvaroh je veru lepší, ale verme, že rovnako dobre zaberú aj zemky 😅 😉

A neuvažuješ nad laparo, alebo HSG??

Antoinet, cez menzes len čaj a vitamínky 😉 ešte som zabudla napísať... 😕

puska16
8. okt 2009

janacka, zvazujem laparo...len ja som taky strachoput, ja sa bojim aj injekcie... 😖 ale urcite sa nato dam....nam dokt. povedala ze mame skusat do konca roka a pak idem v decembri na kontrolu a v januari sup sup na laparo, ked dovtedy nebudem mat brusko 😉 a co je to HSG???? akosi neviem 😅

bobjan
8. okt 2009

Aha, tak dúfam, že dovtedy otehotnieš 😉 Laparo je v pohode a teraz ti poviem, že človek si na všeličo zvykne. Ja si už pichám injekcie ako na bežiacom páse a vždy som pri nich u dr. odpadávala, aj keď mi krv brávali, aj keď očkovali....teraz dám krv aj na "stojáka" a injekciu štúrim sama do bruch a do svalu pichá manžel 😉

HSG je ako laparo, ale sa robí bez uspatia. Mne to dr. tak vysvetlil. Ale povedal mi, že LSK je lepšie, lebo ak niečo pri HSG nájdu, tak musím na LSK na odstránenie. Tak som šla rovno na LSK. Všeličo našli, nič neodtránili, tak neviem.. 😖

minka051
8. okt 2009

puska16
Ahoj Ona mi povedal ťe ten tvaroh si mám dať na utierku zabaliť a tak priložiť. Nie dať priamo na telo. Len s tou utierkou sa mi to nejako nepáčilo . A tie podložky pod pacientou som kúpila v lekárni. Tie som nastrihala na také obdlžniky majú také tri vrstvy jedna je fólia druhá vata a tretia neviem to popísať ale ako povrch na vložke. Takže ked do vnútra vložíš ten tvarh tak to presakuje ako cez utierku a zdruhej strany to nepretečie.
Moj problém je vtom že mám chirurgicky spravenú sterilizáciu takže vajcovody sú nepriechodné a otehotnieť môžem len prostredníctvom IVF. Pri prvom pokuse ma stopli lebo mi narástla cysta a zle som reagovala na lieky a hormony mi začali klesať. No mám už 43 tak už je to o to ťažšie. Tak som išla za p.Kopáčovú povedala som jej o čo ide a ona mi poradila. Ja som chcela niečo na posilnenie maternice a vaječníkov aby sa to podarilo.