Bývanie na Dlhých Dieloch - plusy a mínusy

jankokral
7. dec 2016

Ahojte,

kupili sme s priatelkou byt na Dlhych Dieloch, ako je to s touto lokalitou ? Budeme na Majernikovej ulici. Ako vidite plusy a minusy pre buducu rodinu (prostredie, obchody, doprava do mesta, moznosti na vylety .. atd ) ? Dakujem za odpovede.

celasapremenim
7. dec 2016

vysoko, v zime ak ides dole bez auta tak sa dobre vysmykas, nie je kde parkovat, nacvakane, strasne tam fuka, jedna z najhorsich lokalit v bratislave momentalne
byval mi tam svagor, jedine zadarmo a prenajimat
no a aby som nezabudla, raz som tam stravila tri dni s malym dietatom s kocikom a nie je kade sa poprechadzat, vsade schody, fucaky, ak mas kusok placu pred domom, o rok tam bude dalsi mrakodrap aby ste nahodou nedovideli dalej ako po okno dalsieho bytu
divim sa, ze si si tam kupil byt

katriona1
7. dec 2016

já bydlela rok v podnájmu na Dlháčích nedaleko od vaší ulice a i když přítel tam chtěl zůstat tak já jsem byla jednoznačně proti a byt jsme si koupily v Děvínské a nevíme si to vynachválit 🙂
negativa: rozhodně parkování a doprava nahoru v zimě, hodně nahuštěných paneláků a stále staví nové, není tam skoro kde jít, příroda nic moc, s kočárkem a malým dítětem je to kastrofa, stále tlacit do kopce a obcházet schody, potom s menším dítětem na kole si to ani představit neumím
pozitiva: není to daleko do města, možnost využití i električek
tot místo je vhodnější pro svobodné lidi, co chtějí mít blízko do města za zábavou a nejlépe nemají auto, pro rodiny s malým dítětem je to nic moc, kamarádka je tam neštastná, nejraději by se odstěhovala, není tam žádný park na procházky, prostě jenom samý chodník a kopec a panelák, ale tak každý jsme jiný tak třeba vy tam budete spokojený 🙂

angelyana
7. dec 2016

Prednedavnom sme kupovali byt. Ako Ruzinovcania sme boli pozriet aj v inych castiach BA, ved keby sa nam nieco zapacilo... Dlhace z toho vysli najhorsie. Fakt nesympaticke miesto na zivot. Samy beton, absencia parkov, vysoka veternost, panelak na panelaku a o parkovani ani nehovorim. Presne ako hovori prispevok nadomnou-pre singlacov super, pre studentov v podnajme parada, no s detmi utekajte kade lahsie. To uz radsej dole do Karlovky, ta je pekna.

katriona1
7. dec 2016

@angelyana přesně tak, my jsme před koupí bytu přemýšlely nad Dúbravkou, Lamačem a Děvínskou a vyhrála ta poslední, i když je to dál za městem jezdí tu autobus každou chvíli a na stanici se dostanu za stejnou dobu jako z Dlháčů, na Patronku bez přestupu ještě dřív a dá se tu jít krásně do přírody, je tu cyklomost, dá se jít na výlet do Rakouska, okolo Moravy, je tu hodně hřišt a široké chodníky na procházky a hlavně pěkná rovinka 🙂 máme tu hned po ruce obchody, lékaře, poštu, bazén, školy, školky, zaparkuji tu kolikrát i v 10 večer dole pod domem nebo max. vedle 100m., žádné objíždění 4x dokola v 5 odpoledne jako na Dl., a všechny děti tu pěkně vezmou ve 3 letech do školky, není tu s tím takový problém, i ta kamarádka z Dlháčů, když sem přijde se jí tu líbí a ani nechce spátky 🙂

celasapremenim
7. dec 2016

ja som byvala na vela miestach v bratislave, najprijemnejsi je ruzinov, pre mna top v tichej lokalite okolo mileticovej, uplne uzasne miesto na zivot, nevieme co su to zapchy, je kde ist s detmi, vsade blizko, aj napeso blizko, vybavenost uzasna, z tadialto jedine do domu do rakuska do 8 minut vzidalenosti autom a aj to by som nadavala :D
\
byvala som v raci, v devinskej, pri slimaku, v dubravke, aj az v saratove a najhorsia morda bol rendez :D

v devinskej sa mi byvalo tiez velmi dobre, akurat som este nemala deti a vtedy tam nebolo tolko aut ako je to teraz, trosku to stratilo ten klud kvoli tomu nahusteniu

isiska
7. dec 2016

Ja byvam na DD a zit sa tu da, aj ked baby vyssie opisali len negativa. Ja som teda tiez chcela ist skor inam, ale muz tu chcel ostat. Byval tu aj za slobodna. Priamo na dlhacoch sa da ist hore do lesa. Je tu zopar ihrisk, ale na kocikovaie je to hrozna lokalita. Ak uz ste kupili byt mozno si zvyknete ako ja. Z Majernikovej (neviem ake cislo a na ktorej strane cesty) mas relativne blizko obchody skolu aj skolku aj zastavku autobusu. Je to pomerne blizko do centra, ale spojenie MHD je trsoku blbe, lebo treba prestupit na elektricky. Najhorsie je asi to parkovanie. Ved uvidite. Drzim palce.

hradnapani
7. dec 2016

nuz, ja by som si tuto otazku polozila este pred kupou ;) je to proste panelakove prehustene sidlisko v kopcoch, vsetko podstatne bolo uz napisane. Ale par stastlivcom tam zavidim naozaj prekrasny vyhlad (samozrejme, ten zavisi od lokality) - ak by som tam musela byvat, tak by musel mat aspon toto.

jankokral
autor
7. dec 2016

Nas vyhlad hehe

angelyana
7. dec 2016

@hradnapani presne mi napadla tato vec-neskoro polozena otazka si myslim. Po jednej obhliadke v Horskom parku som sa pytala bab na nazor byvania v tej lokalite a nastastie ma odhovorili, tak sme ostali v Ruzinove.
No napr s tou lokalitou na Dlhacoch mas pravdu. Moj ex byval este ako student na Veternicovej a to bolo fakt skokom do lesa, tam to musi byt fajn aj s mimi.

hradnapani
7. dec 2016

@jankokral presne nieco taketo som mala na mysli :D

katriona1
7. dec 2016

@jankokral no tak aspon výhled máte pěkný, já měla na jedné straně paneláky a na druhé garáže, takže nic moc
prostě máme tam více bezdětných přátel a ti jsou spokojení, ale ti co mají děti už moc ne 🙂