Callio karta - máte skúsenosti?

lasto
15. máj 2020

Aké máte skúsenosti s callio kartou? Máme na to nabehnúť, tak ma zaujíma, do akej sumy môžem kartou platiť a či ste nemali s kartou pri platení problém?

butterfly333
15. máj 2020

@lasto mám tiež callio a všade bez problémov

zuzanaete
15. máj 2020

Mozem platit do vysky zostatku. 🙂 Kartu bezne pouzivam. V niektorych obchodoch nemozem bezkontaktne, ale realne kartu strcit do terminalu. Inac vsetko OK. Pre mna urcite lepsie ako gastrace.

lasto
autor
15. máj 2020

@zuzanaete to si ma potešila, lebo recenzie na FB sú strašné. Majú tie karty aj PIN?

lasto
autor
15. máj 2020

@zuzanaete ďakujem

lasto
autor
15. máj 2020

@butterfly333 ďakujem

nelca84
15. máj 2020

@lasto my ich mame uz skoro 2 roky a je to omnoho lepsie ako stravnace, ziadne prepocitavanie listkov, mozes s nou zaplatit aj jednu horalku ked chces... plati sa prevazne bezkontaktne a bez PINu, suma nie je obmedzena, samozrejme max tolko kolko mas nabite, beru to uz vsade, za mna plnu pocet bodov

lasto
autor
15. máj 2020

@nelca84 super, ďakujem

hettinka
15. máj 2020

@lasto platí všade v potravinách, restikach, supermarketoch, maximálna platba nie je, iba minimálna tusim 3,80€.

zuzanaete
15. máj 2020

@lasto Mozno sa najdu ludia, co im karta nevyhovuje. V okoli mojej prace beru tuto kartu iba niektore restiky. Ale tak nemam problem zaplatit obed klasickou bankovou kartou a cez Callio potom platit nakupy v obchode. Aj teraz uz robim 3. mesiac iba z domu a nemusim riesit ziadne gastrace. Zamestnavatel mi dobija kredit a ja platim nakupy v potravinach. Za mna spokojnost.

aveeva2
15. máj 2020

@hettinka ja mám a netreba 3,80 . Aj jeden rohlík za to kúpim 🙂

nelca84
15. máj 2020

@hettinka o minimalnej platbe som este nepocula, ja kupujem bezne nejaku drobnost, horalku, pagacik...kludne aj nakup za 40 centov sa da

hettinka
15. máj 2020

@aveeva2 bolo obmedzenie, potom nebolo, zasa bolo ... možno zasa zrušili.
A v Tesco nezaplatis nepotravinovy tovar, v Lidl prejde všetko.

aveeva2
15. máj 2020

@hettinka ja si aj v tescu touto kartou zaplatím drogériu

marco2
15. máj 2020

V Coop Jednote iba potravinový tovar sa da platiť

hettinka
15. máj 2020

@aveeva2 mne normálne pri kase neprešla platba, iba za potraviny a zvyšok som musela zaplatiť druhou kartou.

elizabeth175421
15. máj 2020

Môj brat aj otec ju majú a hrôza. Človek aby stále bločky odkladal, nech vie zostatok.. A keď napr zostane 10 eur a nakúpi viac, tak im ju nevezmú, že 10 z karty a zvyšok doplatiť v hotovosti. Vždy žiadajú max do výšky zostatku, inač nechcú brať.. To sa pri lístkoch dalo.. Ale sú predavačky, ktoré v pohode dajú sumu z karty a doplatiť zvyšok, ale máloktorá..

nelca84
15. máj 2020

@elizabeth175421 zostatok sa da pozriet na ucte ku karte predsa... a nie je problem zaplatit cast nakupu calio kartou a cast doplatit hotovostou alebo inou kartou, to mi pride, ze nejaka predavacka to len nevedela spravit

hettinka
15. máj 2020

@elizabeth175421 nemusia odkladať blocky, ja mám aplikáciu v mobile a vidím zostatok aj obraty. A to, čo píšeš, že časť calio a časť ina karta, zo je o ochote predavačky, dá sa to. Ja s tým platim hlavne obedy v restike, len teraz cez homeoffice som platila v obchode s ňou.
V appke sa zobrazujú aj všetky prevádzky volili, kde sa dá platiť.

elizabeth175421
15. máj 2020

@nelca84
@hettinka tak otec chodí kade tade, do rôznych obchodov a nikde mu to tak nechcú brať, vraj sa to tak nedá. Ja nehovorím, že ti tak je, ale proste že má takú skúsenos5, rovnako aj brat a v tom je to zle, lebo ak niekto takto nakúpi a má len tú kartu a náhodou má platiť viac, tak došiel.. A tá apka im nešla 😁

nelca84
15. máj 2020

@elizabeth175421 tak neviem, v BB to beru hadam vsade, ja som spokojna, omnoho lepsie ako nosit hrcu papierikov v penazenke, je to dost spiatocnicke, nehovoriac o tom, ako sa na tom nabaluju tie firmy co ich vydavaju

zuzanaete
15. máj 2020

@nelca84 Tak ani Callio to nerobi zadarmo. Zamestnavatel im plati poplatok a aj prevadzky. Kvoli tym poplatkom to u nas nemaju niektore restiky, lebo sa im to neoplati.

zuzanaete
15. máj 2020

@elizabeth175421 Zostatok si pozeram cez internet a cca viem, kolko tam mam. A ostatne je asi skor o zvyku. Ked uz malo na Callio, tak v obchode platim bankovou kartou a ked zamestnavatel opat dobije, tak minam dalej. Proste tie peniaze sa nestratia.

nelca84
15. máj 2020

@zuzanaete jasne, nic neni zadarmo, ale si predstav kolko papiera to muselo byt kazdy mesiac, v dnesnej dobe pouzivat gastrace...dufam, ze to zrusia uplne
A zas take nevyhodne to asi nebude, ked to ma aj mala prevadzka, ktora vydava len obedove menucka po 4.30 a beru calio

zuzanaete
15. máj 2020

@nelca84 Tak to hej. Setrit ten papier je urcite super. A potom aj bezpecnost. Priniest gastrace do firmy a potom ich rozdat zamestnancom. Firma, co ma aj 1000 zamestnancov, tak to musela byt riadna hodnota tych gastracov.

elizabeth175421
15. máj 2020

@zuzanaete to áno, ale otec s internerom robiť nevie 😁😁

hettinka
15. máj 2020

@zuzanaete u nás majú postupne všetky. Kto by nemal, bol vy v nevýhode. V žilinskom kraji na to prešla cela VUC, školy, v meste úrady...

iggy
8. apr 2021

@nelca84 vďaka za info