Časté močenie, podľa lekára som v poriadku

1. feb 2020

Pekný večer prajem, mám problém s častým močením, v noci idem aj 4 krát na toaletu alebo napríklad pred spaním sa vymočím, ale za 15 minút musím ísť znova. Cez deň chodím tiež veˇmi často a to ani moc nepijem. Nemôžem sa napiť pred odchodom z domu, už sa mi stalo, že som sa na ulici pocikala. Hlavne v zime. Nemôžem ísť niekam, napríklad som išla na pohovor, išla som autobusom a už v buse sa mi chcelo cikať. Nemala som kde, už som to nemohla vydržať tak som sa musela vymočiť vonku. Je to trápne, ale ja by som sa inak pocikala. Strašne ma to obmedzuje, v minulosti som s tým bola u gynekológa, ale vôbec nijako sa k tomu nevyjadril. Vraj som v poriadku. Ale ja si to nemyslím, nie je to normálne, ešte by to bolo pochopiteľné, keby ozaj veľa pijem, ale nie.

dadanu5
1. feb 2020

Gynekolog asi nic to bude skor nieco s mechurom alebo oblicky...spomenula by som vseobecnemu doktorovi mozno niekam odporuci

mogaa
1. feb 2020

Ak je to len v zime a občas tak to môže byť príznak zápalu močových ciest alebo prechladnutia....Ak to mávaš stále - tak hyperaktívny močový mechúr....Všeobecná ťa môže poslať urológovi alebo na nefrologiu

vierka303
1. feb 2020

Určite smer urológ... Príznaky svedčia o zápale... Alebo skôr ako píše hore, ten hyper aktívny močový mechúr... Ja pri zápale pijem urologické čaje, dobre su výživové doplnky urixil alebo tiež brusnice a sedací kúpeľ z praslicky rolnej, plus samozrejme teplo sa obliekať, nesadat na studené... Nechodí doma bosá a podobne.

zuzap33
1. feb 2020

Dala si sa vyšetriť na cukrovku?

deedol
1. feb 2020

ten hyperaktivny mocovy mechur sa da aj liecit?

nikpa
1. feb 2020

@deedol áno dá

deedol
1. feb 2020

@nikpa napises mi prosim, ze ako? su na to lieky, ci nejaky "trening"? nieco som citala na nete, ale ak mas skusenost, napis.

nikpa
2. feb 2020

@deedol nemám osobnú skúsenosť ale svokra mala hyperaktívny moč. mechur. Nemohla ísť nikam bez toho aby si cestu nenaplánovala na trase kde su záchody, nevydržala viac ako pol hodinu bez WC. Mala s tým problém v práci a až to ju do donútilo ísť k Dr. Viem ze teraz berie na to lieky. Chodi síce stale častejšie na WC ako ostatní ale už dokáže normálne existovať aby ju to toľko obmedzovalo. Chodieva s tým urológovi ale na začiatku keď sa to rozhodla riešiť behala po viacerých vyšetreniach.

autor
2. feb 2020

@zuzap33 Nie, čo s tým má cukrovka?

lasina
2. feb 2020

Časté močenie je tie príznak cukrovky.A môžeš mať zápal močových ciest, ja tiež chodím často, v noci aj tri krát,je to hrozne obmedzujúce...ale mám zápal, beriem antibiotiká, už je to trošku lepsie

autor
2. feb 2020

@lasina mňa ale nič nebolí, cítim sa dobre a s tým močením mám problém už roky, ale nejak som to neriešila, myslela som si, že chodím skrátka viac cikať.

silvia2013
2. feb 2020

Syndrom drazdiveho mocoveho mechura, treba ist na urologiu.

zuzap33
2. feb 2020

Pri cukrovke sa často chodí močiť a to aj v noci.

autor
2. feb 2020

@zuzap33 a cukrovka sa prejavuje aj inak? Ja iné problémy ako s častým močením, nemám.

77kacena
2. feb 2020

ako píšu dievčatá hore treba riešiť hlavne s urológom a až keď budeš vedieť diagnózu treba riešiť liečenie, určite posilnenie panvového dna sú na to cviky aj prípravky

silvia2013
2. feb 2020

Stále ťa smädi napr.pru cukrovke

arianna25
3. feb 2020

Moze byt sj psychika. Nervozita, stres.