Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ceny potravín v Maďarsku

smarti
27. jún 2012

O dva týždne ideme na dovolenku do Maďarska do Nyiregyhazy. Keďže sa chceme stravovať sami, tak by som sa checla spýtať, aké sú ceny potravín v Maďarsku. A ostatné ceny celkovo oproti SR?

jazminn
27. jún 2012

ceny potravín sú také ako u nás...a kde budete ubytovaný? Nemáš telefón na dobre ubytovanie v Nyiregyhaze?
Ja kontakt na dobre ubytovanie v Hajduszoboszlo, tam je tiež super. My sme sa tam stravovali vo vnútri v thermáli. Obed taký, čo jeden nezje stojí 5 eur.

smarti
autor
27. jún 2012

@jazminn
my ideme do gabrielpanzio.hu, občas sa určite pôjdeme aj von najesť, ale predsa len niečo chceme uvariť aj sami.

nori21
27. jún 2012

@smarti aj my sme tam boli minulý rok, penzion je dobrý, cena stravy je podobná ako u nás.

smarti
autor
27. jún 2012

@nori21 tak keď ste tam boli, tak budeš vedieť poradiť. Keďže nevieme vôbec po maďarsky, tak možno budeme blúdiť. Čo je v tom meste také, čo sa oplatí pozrieť (samozrejme ZOO, Oceánium a kúpalisko)? Ako ďaleko je kúpalisko od penziónu, dá sa ísť aj peši? A niečo na nákup potravín, supermarket alebo niečo podobné?

nori21
28. jún 2012

@smarti veľmi blízko je obchodík s rozličným tovarom, každé ráno sme tam kupovali pečivo aj chlieb. Kúpalisko je na takých 600 m od penziónu, my sme tam chodili pešo. Jeden deň sme boli v ZOO, veľmi veľké aj pekné a vrámci ZOO je aj oceánium, jesť sa dá aj tam, je tam veľmi dobrá reštaurácia, aj občerstvenie. Väčšinou sme chodili na kúpalisko, je tam aj krytá časť, keď sa pokazilo počasie boli sme dnuka. Večer sme sa popozerali v mestečku tiež peši, pod hotelmi aj penzionmi sa dá navečerať, prechádzali sme sa, sadli sme na mestský obhliadkový autobus,
je tam ihrisko. Keď niečo potrebujete na 3 km je mesto Nyiregyháza, tam sú aj obchody, supermarkety...

smarti
autor
28. jún 2012

@nori21 dík, strašne sa tešíme. A ešte k tomu bývaniu. Budeme mať 2 izby so spoločným WC. Nevieš náhodou čo to sú za izby, nebudeme sa vzájomne nejako vyrušovať (sme dve rodiny). A dá sa niečo narýchlo uvariť v tej kuchyni? Sú tam hrnce, či radšej 1 - 2 zobrať s domu?

nori21
28. jún 2012

@smarti my sme mali jednu izbu s kúpelkou sami, tie spoločné som nevidela, mali sme tam sprchu, umývadlo
toaletu. Boli nové. Boli sme na prízemí, v kuchyni je všetko, nič netreba niesť, aj mikrovlnka, kanvica, chladnička všetok riad. Asi budete na poschodí. Je tam pekne. Mám vlastné fotky, keď máš záujem rada prepošlem ale na e-mail ak napíšeš, sú fotky na ich web stránke, aj v skutočnosti je všetko tak.

smarti
autor
28. jún 2012

@nori21 super, tak sa tešíme. Fotky som pozerala na ich stránke, vyzerá to tam super a podľa toho čo píšeš, to tak asi aj bude.

smarti
autor
5. júl 2012

@nori21 ešte ma napadlo, priamo v penzióne sa dá platiť € alebo len forintami? A v obchodoch, na kúpalisku a ZOO?

nori21
6. júl 2012

@smarti nikde sa nedá platiť eurom len forintom, tam ešte neuznávajú, a v penzione to neviem, my sme zmenili eurá pred odchodom na forint, takže u nich sme tiež platili forintom. Vo veľkých hypermarketoch v meste Nyiregyháza sú vraj zmenárne, ale lepšie je zaobstarať peniaze už pred odchodom, na hranici.......

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli