Červený kríž - prosba o oblečenie

12. mar 2024

Ahojte. Dá sa napr.prist na Červený kríž a poprosiť o oblečenie, obuv? Je také niečo možné, či sa mi to len marí 🙈? Mám známu, ktorá mi je dosť blizka a určite by jej to aspoň troška pomohlo odľahčiť ťažkú životnú situáciu, v ktorej sa ocitla. Ide o dvojičky - chalanov 14 ročných, ktorí hneď zo všetkého vyrastú. Ja mám mladšieho, takže nemôžem v tomto pomôcť ☹️. Len by som rada vedela, že ak prídeme na ČK,nebudem za trápnu na smiech. Čo môžem, to pomôžem, ale toto som neriešila a nevyznám sa. Ďakujem. Možno tie, čo tam pracujete, budete vedieť poradiť. Mamka tam raz oblečenie priniesla ale viac sa nezaujumala. Pre koho to je a tak podobne. Ďakujem 🍀

btus
12. mar 2024

tu na MK nikto neponúka balíky oblečenia za " darujem" alebo za poštovné? Lebo veľakrát sa dá asi aj tu nájsť.

deti95060810
12. mar 2024

viem o katolíckej charite... je vo veľa mestách na sK... ja osobne nosím oblečenie do kat. charity . dokonca sa mi stalo že ma poslali preč aj s oblečením že majú plno a mám prísť o 1,5 mesiaca...
škoda že nepíšeš odkiaľ si, lebo viem že napr. v ZA sú aj iné charity na oblečenie...

viestta
12. mar 2024

Nemate v meste charitu? Aj tam sa da prist pre oblecenie.

zuzanaete
12. mar 2024

Vo vacsich mestach byva urcite viacej moznosti. U nas sa napr. pravidelne robi zona bez penazi, kde je hlavne oblecenie.

autor
12. mar 2024

No, charitu nemáme, len ten Červený kríž. Skúsime to.

autor
12. mar 2024

@zuzanaete áno, väčšie mestá sú asi iné,viac možností.

autor
12. mar 2024

@btus skúsim pozrieť.

monillia
12. mar 2024

@autor skús na internete podľa bydliska pozrieť sociálny šatník, neviem z akého regiónu si v mojom okolí viem o 3

autor
12. mar 2024

@monillia tá moja známa 🍀je okres Senica

autor
12. mar 2024

@monillia tam je ČK tak skúsim tam. No,predsudky bokom. V najhoršom ma vyhodia 🙂

autor
12. mar 2024

Ďakujem vám 🍀za snahu pomôcť

lizardd
12. mar 2024

Autorka, na Hurbanovej ulici v Senici je Humanitko. Kedysi tam rozdavali oblecenie, popytajte sa tam. Je tam poskytovaná nizkoprahova socialna sluzba pre deti a rodinu.

akvi
12. mar 2024

Existujú darovacie FB skupiny, som v jednej z nich a oblečenie sa tam daruva veľmi často a obzvlášť, ak niekto napíše, že to potrebuje pre niekoho v nudzi, tak skús pohľadať. Myslím, že v každom väčšom meste existuje taká FB skupinka - Nevyhadzujte, darujte.

autor
12. mar 2024

@lizardd ďakujem ❤️

bylinka25
13. mar 2024

Ahoj, skús v nejakých charitách, u nás je napríklad Vincentík.

modrykolibrik
13. mar 2024

@autor zbytocne pojdes do CK iba sa tam zosmiesnis. Nemaju na starost oblecenie ale ine veci