Špáranie sa v nose

19. apr 2023

Ahojte maminy. Možno mi budete vedieť poradiť ako zrušiť tento zlozvyk. Mam tri aj pol ročnu dcerku ktorá si neustále šprtá v nose...robi to proste všade , pred hoci kym a hocikde...už mi je trapne , keď prideme napríklad do jednoty , a ona pred všetkými šprtá..alebo proste hocikde ...som už stoho zufala , trvá to už dlhšie. Ako riešiť prosím tento problem? Maminy , budem rada ak mi niečo k tejto teme napíšete. Ďakujem

mikitilik29
19. apr 2023

Nemá polipy v nose? U nás v rodine tiež malo neustále palce v nose lebo ho to svrbelo.

erickatt
19. apr 2023

Nema mrle? Vtedy to deti robia

simona20201309
19. apr 2023

Upozorňovať, Upozorňovať a Upozorňovať.... a nech má vždy po ruke vreckovku. Tým, že sa vždy sprta, v nose sa jej robia chrasticky. Skus jej to natierať nejakou vazelinou. My mame na to masticku do nosteka z lekárne. Tiež zvlhcujeme vzduch. Ja som zakročiť hneď na začiatku, keď s tým začala a myslím, že hlavne ta masticka pomohla.

zorkahorka
19. apr 2023

Synovi som vysvetlia, ze ak si potrebuje postuchat v nose, tak vtedy, ked ho nikto nevidi.
Teraz si strka prsty do ust. Citala som, ze je dobre tomuto zlozvyku nepriamo zabranit tak, ze mu treba do ruky nieco strcit alebo ho chytit za ruku. Skus teda takto

andreatytler
20. apr 2023

@simona20201309 Mne samej sa robia takto chrasticky ked si cistim nos prilis casto a prislis silno. Potom tie chrasticky citim a tlacia ma a mam nutkanie si ich vybrat a robia sa este vacsie. Je to zacarovany kruh. Mne pomoze sa ovladnut a necistit 1 -2 dni a cele to prejde, ale skusim tu masticku nabuduce.

ninkainka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deginko
20. apr 2023

Áno aj toto je jedným z príznakov mrli.deti si vtedy nadmerné sparajú v nose,skús odsledovať

nika_17
20. apr 2023

To by mala mrle polovica deti v skolke..skus mu vysvetlit,ze to nie je pekne,nepatri sa to,pripadne nejake zdravotne veci si vymysli.Este mozes byt rada,ze to neje

simca06022011
20. apr 2023

keb vysvetlovat, a ked tak skuste preventivne cistit nos aj morskou vodou len.. ak ma problem s tym ze ju ten nos svrbi tak to moze pomoct. Neviem ako to dlho trva ale ja na jar som hotova, po zime tiez, musim olej do nosa pouziavt :D

richie233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deginko
20. apr 2023

@richie233 áno máš pravdu,a prejavom mrli je aj sparanie v nose,to,že si o Tom nepočula neznamená,že to tak nie je...

richie233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deginko
20. apr 2023

@richie233 nie ďakujem,nepotrebujem.ja viem veľmi dobre aké majú deti príznaky a samozrejme,že deti svrbí v riti...ale je xy iných príznakov,ktoré deti popri Tom majú ako napr vysyp..atd atď.a nemusíme sa o Tom dohadovať,mám u sestry v rodine lekárov a opakujem,že ty i Tom nevieš neznamená,že to tak nie je

sovica
20. apr 2023

Ja neporadím, ale mne hneď prišla na rozum kniha Rozprávky pre neposlušné deti (a ich starostlivých rodičov). Je tam Rozprávka o Vierke, ktorá sa špárala v nose🙈 Tie rozprávky sú dosť desivé, takže to by ešte pre 3 a polročnú asi nebolo vhodné. Ale ak by si chcela vyskúšať šokovú terapiu, tak Ti tú jednu rozprávku môžem cez víkend nafotiť. Ak by si mala záujem, tak mi napíš IP.

richie233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deginko
22. apr 2023

@richie233 myslí si čo chces je mi to jedno.Ja sa nestrapnujem,ja nie som lekár,a veľmi dobre viem,kde sa nachádzajú mrle a ako sa prejavujú... nepotrebujem sa doucat biológiu...nikto netvrdí,že keď má človek mrle,že si spara v nose,lebo ho tam tie mrle svrbia kriste,čo zjavne ty nedokážeš pochopiť...o Tom,že sparanie v nose je jeden z prejavov snáď nájdeš v každej diskusii tu na mi spomenuté aj od iných žien,je to roky rokúce staré ,opakujem,nik netvrdí,že tie mrle prechádzajú do nosa!!!je to jedným z mnohých príznakov.Vies to je také,ako keď pri mrliach pociťuje človek väčšiu chuť na sladké...čo ta mrla príde do ucha a zásepka ti,že mám chuť na sladké?nebuď smiešna..Proste je x príznakov a nie iba jeden,ktorého sa ty držíš .A končím aj ja.