Cesta do Rakúska v čase koronavírusu

ellieeee
20. máj 2020

Dobrý deň prosím vás neviete ako presne je to momentálne? Všade píšu inak a človek sa už z toľkých informácii nedokáže vysomáriť.
Zajtra potrebujem na hodinku odbehnúť do Rakúska, konkrétne do prvej dediny za hranicami. Viem, že treba mať formulár čo potvrdia na hranici. Ten už mám pripravený. Ale čo Rakúsko? Keď ma na hranici neotočia nebudem tam mať problém? Čítala som aj také, že treba mať negatívny test, ten samozrejme nemám. Vraj ho pri navrate do 24 hodin netreba a netreba ani karanténu. Skutočne potrebujem ísť, už to nepočká. Vďaka za rady

mogaa
20. máj 2020

@ellieeee no neviem mne sa zdá že Rakúšania mali podmienku negatívny test na koronu, ale možno sa to menilo....ono každý štát si určuje vlastné podmienky na vstup k nim a potom je v tom takýto chaos.....

ivkazba
20. máj 2020

@ellieeee ak sa vrátiš do 24 hodín, nepotrebuješ sa preukázať testom na slovenskej strane. Do AT potrebuješ test nie starší ako 4 dni. A je jedno, či ideš 5 alebo 500 km za hranice. Jedine kedy test pre rakúsku stranu nepotrebuješ je ak spadáš do kategórie pendlerov, vodičov zásobovania a podobne.

http://www.mzv.sk/aktuality/koronavirus-2019/-/...

sovica
20. máj 2020

Rakúsko - podmienky prechodu hraníc, cestovania a karantény:
https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info...

sovica
20. máj 2020

@ivkazba Sorry🙈, teraz pozerám, že Vy ste už poslali presne ten istý link, ako ja👍

ivkazba
20. máj 2020

@sovica v poho 😉 aspoň vidno, že tie informácie je jednoduché nájsť (keďže autorka otázky píše, že všade píšu inak)

ellieeee
autor
20. máj 2020

@ivkazba áno našla som už aj celkom nové články o tom ako sa môže ísť do Rakúska bez problémov...

miskooo1987
20. máj 2020

@ellieeee to by som taky clanok chcel vidiet... pravdepodobne je len problem v pochopeni citaneho textu

ivkazba
20. máj 2020

@ellieeee treba ale čítať oficiálne informácie na stránke slovenského či rakúskeho ministerstva, nie nejaké články. A áno, do Rakúska sa už dá ísť bez problémov, ak sa vrátiš do 24 hodín, nemusíš mať karanténu. Akurát pre rakúsku stranu potrebuješ ten test, čo je v podstate bezproblémová záležitosť vybaviť si ho.

ellieeee
autor
20. máj 2020

@miskooo1987 neviem ho nájsť ale nebola tam ani zmienka o tom, že treba negatívny test v Rakúsku

sisa_s
20. máj 2020

@ellieeee myslim, ze je irelevantne, co si myslis a co bolo "niekde" napisane.. vyssie mas jedine riesenie, ako sa v tychto dnoch dostat do rakuska - objednat sa na testovanie

retatka
20. máj 2020

@ellieeee Samozrejme treba mat covid test ,bez toho pôjdeš zbytočne .Zastavaju každé jedno auto a nie len námatkovo ako kdesi písali.

petrakl
20. máj 2020

Syn siel cez hranice a daval si robiť aj test.
Nikde ho nekontrolovali a cestoval az do Belgicka.
Kontrolujú zrejme len niektorých.

ivkazba
21. máj 2020

@petrakl áno, avizovali, že kontroly budú náhodné. Otázne je, či autorka otázky by mala šťastie, že by ju neskontrolovali. Lebo ak by hej a nemá test, dajú ju v Rakúsku do 14 dňovej karantény.

retatka
21. máj 2020

@petrakl Mal veľké šťastie ,dve kamošky išli dva dni po sebe čakali 2 hodniny pretože každé auto skontrolovali .Zalezi kto má službu na hraniciach .No myslím ,že riskovať sa neoplatí .

petrakl
21. máj 2020

@ivkazba
@retatka ano samozrejme.
Jr potrebné byť zodpovedný.
Ako pisem..syn mal aj test aj povolenie o praci...takže všetko mal v poriadku.

dadka36
Autor odpoveď zmazal
Zobraz