Cestovanie z Rakúska na Slovensko

brita7777
2. jún 2020

Ahojte?
je tu niekto kto cestoval z Rakuska, prip. idealne z viedenskeho letiska na Slovensko ? Ti, ktori su odkazani na cudzi odvoz a nemaju vlastne auto, da sa prejst cez hranice ? Viem, ze je tam casove obmedzenie od 8:00-18:00, ale ako potom, ked chceme prejst do domacej karanteny.

miskooo1987
2. jún 2020

Odvezies sa tazikom na hranice... A prejdes ich peso.

sovica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sovica
5. jún 2020

Aktuálne sú hranice s Rakúskom už otvorené:
https://slovensko.hnonline.sk/2158879-hranice-s...

brita7777
autor
6. jún 2020

@sovica to viem, len my budeme cestovat zo Svedska lietadlom do Viedne

sovica
6. jún 2020

@brita7777 A nemôže tam pre vás niekto z rodiny prísť?

brita7777
autor
6. jún 2020

@sovica myslis do Viedne? ta osoba by musela byt v karantene, moj otec ma dost male auto, dve deti male plus muz plus ja...nvm ci robia nejake problemy pri vstupe ked prichadzanie nie z rakuska

sovica
6. jún 2020

@brita7777 V karanténe už nemusí byť, keď vstupuje na územie Rakúska. Vy ak máte doklad (napr. OP), tak by ste už tiež mali normálne prejsť. Viem, neznie to logicky, ale všade je písané, že ak vieme zdokladovať, že máme trvalý alebo prechodný pobyt na SK a sme slovenskými občanmi, tak by sme mali prejsť normálne bez testu a bez karantény. Myslíte, že sa vás budú pýtať, či ste pricestovali zo Švédska? A ešte otázne je, či na hraniciach budú nejaké kontroly... Iné je už naša zodpovednosť, či sme si istí, že sme zdraví a nie sme prenášačmi. S tým ja budem mať asi najväčší problém (sme v DE). Aj keď sme celý čas zodpovední.
Mrknite ešte toto: https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzeni...

brita7777
autor
6. jún 2020

@sovica myslis, ze uz nemusi byt, ked by nas stretol ? viem ze este pred tyzdnom.ta osoba musela byt v karantene. muz nema trvaly pobyt na Slovensku, ale viem ze bolo treba sobasny list a slovenské rodne listy
pri hranici a mat android mobil kvoli app na karantenu
je mozne ze by sa to pytali ale chceli by sme prist az koncom juna skor nie, dufam, ze dovtedy sa to dako zmeni, sak uz aj plavky na Slovensku otvorili 🙂 keby vies pls viac info, napis sem kludne, vy kedy planujete Svk ? idete autom ci lietadlom ?

sovica
6. jún 2020

Tak decká majú teraz prázdniny a to sme ešte nechceli pred týždňom riskovať, lebo by sme museli byť v karanténe, takže sa chystáme až na letné prázdniny - koniec júla, začiatok augusta. Dúfam, že vtedy to už bude v pohode. Ale možno aj koncom júna, ako sa chystáte vy, to už bude voľnejšie. Počítam s tým, že núdzový stav bude do 15.júna a potom sa to už začne viac a rýchlejšie uvoľňovať. Veď aj teraz v priebehu pár dní otvorili hranice s CZ, AT a HU. Ja to vidím pozitívne😉
A Váš manžel je Slovák, či Švéd?
Ináč, ešte som našla toto:
https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/vstup-cud...

brita7777
autor
6. jún 2020

on je sved

gabrielkaa
6. jún 2020

@brita7777 dá sa už z AT na SK prejsť bez kontrol.

brita7777
autor
6. jún 2020

nevie niekto ci jazdia autobusy uz z rakuskeho letiska do Blavy ? prip kde sa to da zistit ? dakujem

lusyyy36
6. jún 2020

@brita7777 na hraniciach nikto nieje takže žiadna karanténa prosím ťa a tuším slovakia alebo blagus už jazdí 👍

lusyyy36
6. jún 2020

@brita7777 takže slovaklines jazdí od dnes a dá sa kúpiť aj celoročný lístok za 39e a jazdiť BA- Viedeň aj Budapešť neobmedzene

brita7777
autor
6. jún 2020

@lusyyy36 dakujem ti moc za info 👍

lusyyy36
6. jún 2020

@brita7777 takze,sice je neobmedzeny pohyb medi sk-at-cz A hu ale keďže niesu žiadne kontroly tak aj keď príde zo švédska, ako mu to niekto dokáže?

brita7777
autor
6. jún 2020

tiez tomu trosku nerozumiem, karantena uz nie je ?

lusyyy36
6. jún 2020

@brita7777 neviem ako to funguje z iných krajín ale z tých štyroch už nieje. A aso ani z iných krajín, ved kto by ich kontroloval?

sovica
6. jún 2020

@lusyyy36
A 100% nie sú už na hranicach AT-SK kontroly, nikto tam nie je? Išli ste tadiaľ osobne? Alebo to bolo len akože "povedané" resp. písané v novinách, ale v praxi neoverená info? Lebo mne to tiež nedáva zmysel, že ostatné štáty sú uzavreté a otvorené sú hranice len s CZ, AT a HU, ale v podstate by sme napr. mohli ísť z DE (aj keď to nie je bez karantény dovolené), ale cez AT-SK hranice prejdeme normálne... Hmmm?🙄

lusyyy36
6. jún 2020

@sovica kludne si pozrite ma fb videla v roznych skupinach. Nieje tam nikto. A ja idem zajtra,tanze kludne mozem napisat. Ale uz vcera rano boli odtial spakovani. Bol tam rano este cerveny stan ale uz ani ten tam nieje

guiseppinka
6. jún 2020

@sovica okolo pol 9 rano sme prechadzali kittsee jarovce a ani 1 policajne auto tam nebolo. Zajtra ya vraciame do at.

sovica
6. jún 2020

@lusyyy36
@guiseppinka
Super, dík za info🙂. Škoda, že to nebolo už pred týždňom. Boli by sme išli s deckami na SK. Tu už gúľajú očami, že sa nudia a ako by bolo dobre na SK u starých rodičov. No nič, tak dúfam, že do augusta sa situácia "nezopsuje" a budeme môcť spokojne cestovať na Slovensko (bez karantény).

lusyyy36
6. jún 2020

@sovica no ono to bolo nejak narychlo,vcera rano mi nasi pisu,je pridu ku nam na 48hodin a asi za 10 minut som sa dozvedela,ze otvorili hranice 😀 tak my ideme zajtra ku nim

sovica
6. jún 2020

@lusyyy36
@guiseppinka
Kočky, super, tak dajte sem potom ešte vedieť, či bol prechod opäť bez problémov a či hranice boli "čisté" - bez pohraničníkov, polície a bez kontroly. Ešte raz - ďakujem🙏😉

brita7777
autor
6. jún 2020

Stale tomu moc nerozumiem a uz karantena s app nie je ?

lusyyy36
7. jún 2020

@sovica tak som dnes okolo 10 prechadzala cez jarovce kittsee a ani nohy tam nebolo

brita7777
autor
7. jún 2020

@lusyyy36 supeer info 🙂

sovica
7. jún 2020

@lusyyy36
@guiseppinka
@brita7777
Kočky, aj keď nie som si 100% istá, ako to majú na SK "ošetrené". Či nebudú prichádzajúci zo zahraničia (mimo CZ, AT, HU) nejak nahlasovaní cez mobilných operátorov. Prípadne, či letiská nebudú posielať nejaký zoznam cestujúcich. Ale to skôr teraz len tak "hútam", či v tom nebude nejaký "zádrhel". A my sme z menšieho mesta (cca 8 000 obyvateľov), nás každý pozná a určite by sa našiel niekto, kto by nás nahlásil, keby sme neboli v karanténe.
V každom prípade, my už teraz nebudeme vymýšľať. Ale začiatkom augusta by sme chceli cestovať na SK (dúfam, že vtedy už budeme môcť aj z DE bez karantény).

brita7777
autor
8. jún 2020

Dievcata, stale plati ta karantena, ved nvm sa dopatrat info o tom, ked uz na hraniciach nesleduju...Autobusy uz jazdia z Viedne, minimalne Slovak Lines, ostatne som este nepozerala Flixbus i Regiojet

guiseppinka
8. jún 2020

@brita7777 skus zavolat niekde na urad a spytat sa... A z rakuska je to uplne otvorene