Chcem nové porcelánové zuby

lusy1507
18. okt 2017

Ahojte rozmyslam nad novymi zubkami. Neviem kde kam a za kolko. Chcela by som porcelanove alebo asi by mi stacila aj taka ta proteza ako maju babky. 😁 niekto kto ma skusenost v okoli brstislavy? Poradit ohladom ceny a porozpravat zazitok? Dakujem

tinak25
18. okt 2017

@lusy1507 dala by si si robiť všetky zuby? Zubarka mi odporučila zirkonové, ale ja chcem iba na dva predne.

lusy1507
autor
19. okt 2017

@tinak25 ano uz nech mam s tym pokoj. Kamoska ma zivicove a to je hroza ta farba teraz po rokoch. Hrozne to je vidoet uz od zaciatku ze nie su jej

zupka33
19. okt 2017

Mam v rodine cloveka, ktory si dal urobit tie keramicke zuby a vraj je to strasne bolest. Ona si davala robit vsetky zuby lebo nechcela normalnu protezu a robili jej ich hrozne dlho, spravili jej nejake 3 - 4 potom sa mozno tyzden alebo dva cakalo, celu tu dobu ju to poriadne bolelo a potom zase dalsie. Nechcem ta strasit ani nic ale neviem ci by som sa na to napriklad dala po tom co som videla ako ju to bolelo. Ale zase teraz to uz ma zhojene a tie zuby vyzeraju krasne 🙂

maschiota
19. okt 2017

Ahoj.Koľko máš rokov,keby ti stačila protéza ako babkám??Jujha.Ja mám 44 a teraz ma čaká výmena všetkých zubov,lebo sa mi začali kývať.Mám paradentózu,aj keď zuby pekné a zdravé.Len krátke korene,slabé kosti.Nemám možnosť si dať urobiť ani babkovskú ,,žabu" ani mostík,lebo by mi ho nemali na čo prichytiť.Môj brat má protézu od 35,takú babkovskú a keď ho počujem,ako sa každučké ráno dávi pri nasádzaní,až mi je zle.Keď si ich lepidlom podlepí menej,žabka lieta kade-tade.To určite musí byť pre mladého chlapa trest.Mne to idú robiť na budúci štvrtok.Čaká ma mega bolesť určite.Všetky zuby mi pod narkózou vytrhajú,rozrežú jasná,nadrobia kosti,nasadia implantáty a dočasný chrup na 4 mesiace.Takže odchádzam hneď so zubami.Predstava,že by som mala chodiť pol roka kým sa zahojá jasná bez zubov je úplná nočná mora pre mňa.Viem,že po prebudení budem cítiť bolesť ako sviňa.Veď keď len jeden zub trhajú hojenie bolí..ale vydržím to.Vyzerá to úžasne a mám do smrti pokoj.

lusy1507
autor
19. okt 2017

@maschiota @zubka33 prave tej bolesti sa velmi obavam, preto by som bola za moznost tej babkovskej protezy, pride mi to o trochu menej bolestivejsie. Aj ked zasa z dlhodobeho hladiska neprajtickejsie. Ja mam zdrave zuby, ale usmev uz je menej krajsi. Kamoska si davala len predne zuby robit, kde jej davali do dasna tie sruby. Cely ten proces jej trval cca 3tyzdne. Cim viacej zubov tym dlhsie cakas ci ako? Alebo zalezi od kliniky? Tie sruby vraj tiez nie su dozivotne je je treba ich vymenit po urcitom case.to musi byt este vascia bolrst kedze su obrastene dasnom a zavrtane v kosti. Mam 26rokov, pred 3 rokmi som bola u zubnej technicky kvoli strojceku. Nakoniec som sa pren nerozhodla, lebo vraj mi nikto nemoze zarucit, ze sa zuby nevratia do povodneho stavu a tiez by som sa musela zmierit s neskutocnou bolestou nie len pri utahovani samotneho strojceka, ale kazdodennou. Preto myslim, ze vymena by bola lepsia. Kolko vas to vyslo? Ja pocitam okolo 2000e je to malo?

katarinapekna
19. okt 2017

Mimo troška.....a netýka sa má to,napriek tomu nerozumiem,kde na to ľudia berú peniaze????mám okolo seba milión ľudí čo len jajkaju,že nemajú peniaze ani na bezne kazy a keď citam toto,nechápem....veď len taká extrakcua obyc.zuba stoji 50e extrakcia osmičky 140e a to je Stomatolog zazmluvneny s poist....mne j na grc z tejto doby.....

lusy1507
autor
19. okt 2017

@katarinapekna niekto si setri na dochodok, niekto na dovolenky a niekto zas na nove zuby.... okrem toho som sa docitala, ze je mozne si aj na splatky dat spravit nove zuby, co uz je podla mna vysoky level... prepac mne je zas na grc z toho, ze ludia nemaju na to dat si spravit kaz... ze nie su schopny urobit nic pre to, aby sa mali lepsie (financne) a len nariekaju, stazuju sa a prosia o pomoc druhych... doba je zla, to vsetci vieme, ale je aj plna moznosti...

maschiota
19. okt 2017

Akože kde na to ľudia berú peniaze??Nechápem?A kde berú na dovolenky v Dubaji,na luxusné autá?Stačí robiť od 19 rokov,makať vo firme nadčasy.A nie iba plakať ako sa mám zle.Mne moji rodičia okrem výchovy a za to som im vďačná,nemohli dať nič.A preto som pyšná,že to,čo máme máme z vlastných mozoľov.Že mi tatinko nekúpil auto,ani luxusný byt.Na všetko sme si museli zarobiť sami.

maschiota
19. okt 2017

Stojí to veľmi veľa peňazí,ak je niekto na materskej určite nemá šancu.Ja som si tiež musela na to vziať úver.Neľutujem to a nech ma niekto súdi.Niekto si vezme úver na silikóny,niekto na Dubaj,ja som si vzala na to,aby som nemusela chodiť po svete s prázdnou pusouAle ak je to iba o krivých zuboch a sú zdravé,mám veľmi dobrý kontakt na lekárku v Nitre,ktorá môjmu synovi po 2 rokoch nosenia strojčeka tak úžasne vyrovnala zuby,že je to až neuveriteľné.On mal problém,že ako malého som ho dlho kojila a mal veľmi zdravé mliečne zuby,ktoré nechceli vypadnúť a urobiť miesto trvalým.Tiež mu jeho zubár v Trnave povedal,že to nikdy napraviť nepôjde.

katarinapekna
19. okt 2017

@lusy1507 len uvaha...veď povedzme žena samoziviteljka s detmi a platom 600 e je asi rada ak prexije a takych je iks čo to nemaju na haku,len peniaz nie su,hlavne že odvody sa platia a h.vno z toho...celý systém zubarstva je v tejto krajine na kkt

maschiota
19. okt 2017

tak to je úplná pravda.Ja makám od 19 rokov,piatky,sviatky,som šťastná,že som mohla byť na materskej pred 20 rokmi a mohla som byť až 2 roky..25 rokov odvádzam štátu dane a zadarmo už u zubára ani ústa nemôžeme otvoriť.Dojalo ma naposledy u gynekológa,keď som si išla meniť teliesko,že za odber krvi vypýtal 5€.

lusy1507
autor
19. okt 2017

@maschiota ja mam kadicku do ktorej z cadu na cas odlozim nejake korunky, len tak lebo nikdy nevies na co sa ti zidu... naposledy som tam naskriabala 1200e pre mamku a este mi tam cosi ostalo 🤣 takze co sa tyka penazi nieco mam. Chybaju mi 3 horne stolicky, preto sa vraj zuby po strojceku mohli vratit na povodne miesto. Tie stolicky by som si musela dat spravit asi aby strojcek pomohol. Preto myslim ze by bolo lepsie ist rovno do novych zubov. Ale dakujem

maschiota
19. okt 2017

Veľmi držím palce takým ako ty.Opýtajú sa,chcú riešiť.Nie také,čo nepoznajú kefku,ale alkohol a cigarety im cudzí nie je a potom sa vyšklebujú cez obrazovku,ktorý inštitút im to zacvaká.

lusy1507
autor
19. okt 2017

@katarinapekna ano 600e pre slobodnu matku je velmi malo. Ako pisem vyssie doba je zla a clovek sa musi spolahnut sam na seba. Ale je aj plna moznosti. Nikto ti nic neda zadarmo a ak chces zit ako normalny clovek musis sa zodrat z koze v tomto state. Niektori ludia maju dve tri zamestnania aby mali dostatok a niektori odchadzaju do zahranicia.... treba len chciet a konat, stazovanim sa nikto nic nevyriesi... malym krocikom k lepsiemu zivotu by bolo mozno ist volit ale to sa uz dostavam do uplne inej temy nez som povodne zakladala...

simca_13
19. okt 2017

@lusy1507 Isto sa chceš dať na komplet výmenu zubov preto, že nemáš pekný úsmev? Pokiaľ tie zuby nemáš doslova prehnité tak si myslím, že trhať zdravé aj keď krivé zuby je zbytočné. A hlavne si narobíš zbytočnú bolesť. Daj si radšej dorobiť tie zuby, ktoré ti chýbajú a daj si ten strojček 🙂 Jasné, že keď ti ho budú uťahovať tak bude bolieť ale to je pár dní a potom ti to zase povolí, to je podľa mňa menej drastické ako dať vytrhať všetky zuby a urobiť nové. A zase mať od 26 rokov protézu, to bude dosť otravné..

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusy1507
autor
19. okt 2017

@l3yla aj nad tym som rozmyslala, no na nete som nasla 3 kliniky v bratislave v ktorych za konzultaciu zaplatim 30+ eur. Takto mi to prislo rychlejsie a lacnejsie

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tova
20. okt 2017

@lusy1507 to robis rozhodnutie na cely zivot. Samozrejme radsej konzultuj vo viacerych klinikach aj ked to bude stat 30eur. pockaj polrok kym na to odlozis. Korunky v zadu clovek ani neciti ze su porcelanove, ale v predu ano, tie zubu su viac citlivejsie aj dasna. Ked mas dobre korene, tak si radsej daj ich zbrusit a nasadit sruby a na to korunky ako implanaty. Korunky ti nasadia Rovno k tvojmu korenu tak v dasne budes citit svoj zub, pri implanate nie, korunka bude pritlacena k dasnu, vyzaduje to vacsiu hygienu aj dasna ti nemusia dobre obrast okolo implanatu.

lsimo
20. okt 2017

@lusy1507 30€ za konzultáciu? ja som myslela, že to vo väčšine kliník robia zadarmo aby si nahnali zákazníkov. ale aj tak si myslím, že ti to za tie peniaze stojí ísť do viacerých kliník

lusy1507
autor
20. okt 2017

Asi naozaj teba konzultovat s odbornikmi, ale dakujem vsetkym za rady, postrehy.... skusim sa najprv jednemu objednat a uvidim co povie, potom budem hladat najlepsie riesenie

maschiota
20. okt 2017

Konzultácia je zadarmo,30€ je poplatok za RTG zubov.Musia pozrieť v akom stave sú korene,kosti,zuby celkovo.Ak si donesiete snímky svoje,nie staršie ako pol roka,konzultácia je naozaj zadarmo.

lusy1507
autor
20. okt 2017

@maschiota mozno pozeram nejake divne stranky ale bud cennik chyba alebo takto pre ukazku

dorottka
21. okt 2017

Ako sa da nasetrit? Napriklad tak, ze nejdes na dovolenku k moru, netreba ti kazdu blbost/akciu z lidla alebo si raz za cas urobit 'radost' nakupom nepotrebnych handier, netreba chodit kazdy mesiac na nechty a decku kupovat milion malickosti, lebo sak len 5 eur. Samozrejme, neda sa tak vzdy, niekto nenasetri ani tak, ale paradoxne ti ludia, co najviac nariekaju, ze ne su peniaze, rozbabru kumulativne sialene peniaze presne na take veci. Eurko k eurku a po case na nazbiera. Pre mna su zuby jedna z top priorit a podla toho aj minam. Ak niekto nenasetri, ma moznost ist jedine do zivice, kovokeramiky alebo zial zaby :(

tinak25
21. okt 2017

@lusy1507 ale zivicove sú iné ako zirkonove. Plackova má zirkonove. Jeden zub vyjde okolo 300€.

lusy1507
autor
21. okt 2017

@tinak25 do toho by som ani nesla to je podla mna dost vidiet po case, ze su umele ani to nie je bohvie ako pekne. Skor rozmyslam nad niecim kvalitnejsim aj ked troska drahsim...

maschiota
23. okt 2017

@lusy1507 Ahoj,stačí napísať na Smile Clinik tam ti pošlú cenník.Vstupná konzultácia je zadarmo,platí sa naozaj iba za RTG.Kliniky majú v Piešťanoch a v Bratislave

lusy1507
autor
23. okt 2017

@maschiota skusim, dakujem krasne

bariska
29. nov 2018

@maschiota ahoj bolelo to? Ja mam ten isty problem ze nemam kost

maschiota
3. dec 2018

@bariska Ahoj,nič ma nebolelo..absolútne nič.