Chceme osobný bankrot

karinkalaska
14. okt 2017

Dobrý deň prajem prosím chcem vedieť viac o osobnom bankrote ja som už bola na centrum pomoci tam povedali že máme IS do toho neplatiť už nič aby sme mali exekuciu a tam poslať žiadosť akurát že máme dom na hypotéku a tu povedali že máme platiť že nám tak dom nezoberú ...neviem ako to je presne jedna pani mi písala že o dom aj tak prídeme tá sa toho bojíme neviem čo ďalej prosím poraďte a ešte mám jednu otázku mám ručiteľa nie na hypo...ale na druhu čo bude snim Ako to je...

stastnablcha
14. okt 2017

centum pravnej pomoci ma taketo pripady celkom zmaknute, ja by som ich pocuvala

karinkalaska
autor
14. okt 2017

@stastnablcha poradíme sa uvidíme dúfam že to dopadne dobre

draik
14. okt 2017

Čo sa týka hypo a domu, možností je viacero. Dlh bude vymáhaný od ručiteľa, ak nebudete splácať.

karinkalaska
autor
15. okt 2017

@draik toho sa nebojím splácať budeme určite nezatiahnem do toho ruc...pomohol mi ...mi zatiaľ nemáme exekúcie v centre nám povedali že nemáme už nič platiť nebudú to potom brať ako ten nepoctivy zámer ...exekuxie by nastali tak či tak lebo už na druhý mesiac už peniaze nebudú

yamaykaa
16. okt 2017

@karinkalaska
dobry vecer, oddlzenie fyzickoch osob moze byt bud konkurzom alebo splatkovym kalendarom. Je o tom jednoducha prozura na strankach Centra pr.pomoci. Ak pojdete do konkurzu cez vlastny navrh, banka si moze ale nemusi pohladavku prihlasovat, zalozne pravo nezanikne. Pri oddlzeni splatkovym kalendarom si majetok akoby vykupite. Vsetko zalezi od druhu a vysky pohladavok. Na dialku Vam nikto dostatocne neporadi, odporucam poradit sa u advokata ktory je zaroven spravcom konkurznej podstaty.