Chceme žiť v chate

10. dec 2021

S mužom sme si vyhliadli ozaj krásnu chatu. Vždy sme snívali, že budeme bývať v chate, trochu ďalej od ľudí. Panelákové bývanie nie je pre nás. Čo ma ale zarazilo, že to ľudia okolo nás začali riešiť, že ideme do chaty, akoby sme boli nejaký vandráci a smejú sa za chrbtom. Možno zbytočná téma, ale som z toho znechutená ako ohovárajú a smejú sa ľudia, ktorých som považovala za priateľov. Chata to je veľká, krásna, murovaná, má všetko (voda, elektrina, kanalizácia, možnosť trvalého pobytu sme riešili a dá sa).. Veľká záhrada, vždy som chcela pestovať svoje ovocie, zeleninu, kvety, vysadiť strom. To sme fakt divní, že chceme žiť na chate?

williamska1
10. dec 2021

ak to tak chcete a bude vám to tak vyhovovať, je to proste vaša vec. nikoho iného názor vás podľa mňa zaujímať ani nemusí

akinom0077
10. dec 2021

Je to vase rozhdnutie niekoho do toho nic. pre mna by to nebolo, ale pokial to je prer vas vyhovujuce chodte do toho

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
n27s20
10. dec 2021

My sme bývali s mužom rok a pol v chate 30 m ,Stavali sme dom a podnájom sme nechceli platiť.Cela rodina to riešila a bola nespokojná.Tiez mi to vadilo.Nastastie mám manžela, ktorý ma naučil , že svoj život si riadime sami a ak sme spokojní a máme sa radi názory ostatných nebudeme riešiť a už vôbec zaťažovať sa s nimi.Dnes už bývame v dome ,ale na našu chatu nechceme zabudnúť.Bolo nám tam úžasné.Povedali sme si ,že raz dom necháme deťom a my sa tam vrátime.😀. Choď do toho .

stanka_s
10. dec 2021

Bývame takto už 10 rokov 🙂. Do mesta sa dostanem autom za 10 min. , predtým som bývala v meste v dome na veľmi frekventovanej ulici. Do centra som sa dostala asi za taký istý čas ako teraz. Ten pokoj bývania je neporovnateľný. My síce nie sme na žiadnej samote, v okolí býva dosť ľudí, ale samozrejme je to iné ako napr. klasická dedina (čo sme my nechceli). Naša "chata" má 140 m2 a 10 á pozemok, takže to len tak nazývame ale je to ako klasický dom, akurát viac v prírode, pod lesom a neďaleko vody 🙂

ericka_l
10. dec 2021

Názor iných vás podľa mňa teda vôbec nemusí trápiť. Ani vám by asi nie všetko z ich života nevyhovovalo. To je normálne, no neznášam takých, čo proste majú potrebu riešiť život tých druhých

maminkadeticiek
10. dec 2021

Ak ti vadia nazory ludi tak to nenazyvajte chatou ale rodinnym domom na samote.A nikto nebude nic riesit.

lutam12
10. dec 2021

Viem ako sa cítite, zažili sme to isté - s tým rozdielom, že môj manžel ten dom staval svojpomocne a od určitých ľudí v okolí nikdy nedostal uznanie. Máme 3 izbový dom, ktorý ma všetko - zo začiatku sme mali studňu (kvalitná voda) a žumpu - po 3 rokoch bývania sme sa pripojili na vodovod a kanalizáciu. Manželovi sa kvôli tomu posmievali , ale vydržali sme to. Dom postavil bez hypotéky, spojili sme sily, platy - je menší 98metrov, ale nič nám nechýba, sme tu šťastní. Nenechajte sa odradiť !!! Je pravda, že teraz by sme už postavili väčší - ale skákali sme do výšky svojich možností 🙂. Pre nás to je domov, pre ostatných chata. No a čo - bytovkár ma nebude poúčať , čo je dom a chata - na ktorú nemá.

stanka_s
10. dec 2021

My sme ale nikdy neriešili, že čo si kto o našom bývaní myslí 🙂. Práve my máme takú skúsenosť, že každému sa u nás páči (interiér máme zariadený ako v klasickom dome, exteriér je upravený dvor a výhľad na vodu aj les) a návštevy sa u nás cítia príjemne, už sme veľa krát počuli, že ako nám je dobre, že sme celý rok ako "na dovolenke" ten vzduch je neporovnateľný s mestom (oproti máme vstup do lesa). Ale mňa nikdy nezaujímalo, čo si kto myslí a každému odporúčam, neriešiť iných a žiť svoj život po svojom 🙂

ajuga
10. dec 2021

My byvame na chate, v chatovej oblasti. Je to chata murovaná, dvojpodlazna, ma vsetko co rodinny dom okrem plynu. Do mesta sa dostanem za 10min,co je kratsie ako ked sme byvali na sidlisku. Mame dve auta, ja s detmi a manzel pracovne. Je to sice mensie, ale caka nas prerabka. Dvor po cely rok na nezaplatenie. Cosi aj vypestujeme, v lete nadhera. V zime moze byt problem udrzba ciest, my tu mame len biedne odhrnute, horsie ked to primrzne. Ale to su dokopy take dva tyzdne za celu zimu. Tiez nevýhoda je vozenie deti do Skolky, skoly. Kedze bus ti nejde. Ak mate aj toto poriesene, tak potom skvela volba 🙂 toto co si opisala je rodinny dom a nie chata 🙂 normalne byvanie pri lese, byvanie na samote 10min od mesta 😁

modraslamka
10. dec 2021

Povedz ze idete byvat do zrubu a hotovo. Znie to lepsie ako chata🙂

simca06022011
10. dec 2021

@beata_k zajdu, tiez tak byvame. Ano na kopec susedia bez 4x4 nevyjdu, ano musime mat dobre zimne gumy, lebo ta cesta nevyzerw ako v meste, ale este sme nemali nikdy vážny problém kamkolvek sa dostať

zuzanka.zuzu
10. dec 2021

podľa oficiálneho LV my bývame v "sklade" 😂

aandrea9
10. dec 2021

Nie ste divní😊 ticho závidím, ale doprajem. Tiež snívame o živote v zrube niekde na konci sveta. Žite podľa svojich predstáv 😉

jana_eyre_2
3. jan 2022

Náhodou som narazila na túto tému, tak pridám - ja strašné túžim ísť raz takto bývať.. keďže máme hypotéku na dom, konečne sa nám podarilo trocha si všetko utriedit, tak sa mi do toho nechce, ale keď budú deti veľke, toto je môj sen s mužom.. ísť do chaty do lesa a tam si žiť, pracovať z domu najlepšie.. potom kúpiť karavan a s ním cestovať.. takéto sú naše plány, ktovie ako dopadnú.. ale nemyslím si že je na tom niečo divné.. človek má robiť to, čo chce aby sa mu dobre žilo.. ak okolie chce čosi iné, nech si robí čo chce, veď oni do chaty ísť nemusia keď nechcú..