Chrasty v hlave

julkaaa1
28. máj 2018

Ahojte nikdy som nemala ziadny problem s vlasmi lupiny,riedke vlasy,mastne mam huste pekne vlasy a uz tri 3 dni sa mi nic z ničoho urobili chrasty strasne ma boli hlava svrbi neviem co robit mate niektora takyto problem ? A co si nato davat ?

katrin69
28. máj 2018

Ja som premýšľala už nad kožnou, ale potrebujem obehnúť ešte obvodnú, aby som sa k nej dostala a to sa mi nechce... Ja mám s týmto problém asi vyše polroka... Sa mi spravil fľak aj na čele, ale po čase zmizol... Dcérka dostala akúsi vodičku na hlavu, keď ona mala nejakú "lupienku", čo som jej vyčesávala... Tak som skúsila to, však nie je na tom dátum spotreby, tak dúfam, že mi z toho hlava nespadne 🙂 Snažila som sa neškriabať, ale keď sa pozabudnem, tak mi to manžel vyťahuje spomedzi vlasov, keď si to všimne 😀
Ale vôbec neviem, čo to je...

jana_eyre
28. máj 2018

nemenila si sampon, alebo nejaky iny pripravok na vlasy?

katrin69
28. máj 2018

Používam raz začas Revalid z lekárne... Ale skôr používam komunistický taký malý zelený (je ešte hnedý a žltý) a kúpila som si ešte zn. Dixi z čajovníka... A akurát včera som použila harmačekový Johnsons 🙂 čo chytím, to dám... Možno aj to je chyba, ale umývam si tak 2x do týždňa hlavu... V minulosti som bola expert a dokázala som si aj 2x za deň umyť... Vôbec neviem, z čoho to môže byť... Len odrazu som mala fľak vpredu na hlave vo vlasoch a svrbelo to ako blázon...

dominika7990
28. máj 2018

Ja to mám už rok. Chrasty a teraz je to miernejšie a mám iba lupiny. Čo som nikdy nemávala. Kaderník povedal že to vyzerá ako ekzém že poprípade spúšťač môže byť stres, zmena šampónu, farby alebo hocičo iné 🤷🏼‍♀️ Mne krásne zaberá nizoral šampón. Možno aj tebe zaberie. Poprípade má ešte napadlo vši si si nedávala pozrieť? To bolo prvé čo mňa napadlo tak babka mi pekne kontrolovala hlavu 🤣 a dala som si pre istotu aj odvsivovač ale našťastie u mna to vsi neboli 🤷🏼‍♀️

ikonica
28. máj 2018

Seborea? Na kozne mozes ist priamo, nepotrebujes listok od obvodnej...

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinaa64
28. máj 2018

A nenoze to byt aj psoriaza?

lilyianka
28. máj 2018

@julkaaa1 choď kožnej podľa mňa máš seboreu..ja som bola v tom, že lupiny a bum seboreu.. .skúsila som veľa šampónov a kožná mi predpisala belosalic...to je taký sprej, ktorý si striekaš do vlasov po umytí..inak na seboreu je šampón sebiprox..ja som skúšala aj capillus, ale ten mi veľmi nepomohol..

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilyianka
28. máj 2018

@fefe123 mne veľmi pomohol a to som už myslela, že si rozškriabem hlavu..dobre je, že sa môže striekať aj na suché vlasy...
Teraz to už nepoužívam, nejak to vymizlo..

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ma77
28. máj 2018

Nemenila si nahodou šampon nejaky z drogerie ? možeš mat aj alergiu na farbu kup si nizoral mne sa tiež zvyknu urobit chrasty ked sa škriabem 2krat dam nizoral a su preč len mne malo vydrži je to male balenie a mam huste vlasy tak na 4umyti a je dost drahy ale tak použivam preventivne alebo na kožne mne dala taky gel do vlasov a tiež mi pomohol a tabletk proti svrbeniu zenaro

lucica72
10. apr 2019

Lupiny,chrasty,svrbenie celej hlavy- doporučujem Bioderma Nodé DS+ Šampón proti lupinám!!! ja som s tým mala hrozné problémy, navštívila lekárov, dali mi kortikoidy a nič nepomáhalo. Našla som si sama tento šampón a hneď pomohol.

dzambica
6. jún 2019

@lucica72 Naozaj ti ten sampon Bioderma zaucinkoval? Chcela by som ho tiez vyskusat.

martenska97
8. mar 2020

Priatel ma seboreu a pouziva momentalne tu Biodermu node ds+ pomáha to, ale mame vyskusany este lepsi. Ten je vsak dost drahy a male balenie. DUCRAY KELUAL DS ten bol účinnejší. No ja som v poslednej dobe zacala mat tiez problem. Vzdy po umytí vlasov sa mi akoby sparia a urobia sa mi na niektorych miestach chrasty. Ked som sla spať s mokrymi, bolo to hlavne na záhlaví. Vcera som si ich vsak nechala schnut na volno a spravili sa mi chrasty nad usami, nad čelom...... čo s tým? Nemam to stale a nemam tam cervene flaky ako po seboree napriklad. Zacalo sa mi to diat z nicoho nic asi rok dozadu. Byvame vo Zvolene, zda sa mi ze je tu dost tvrda voda. Nemohlo by to byt tym? Alebo ich mam prilis huste ked sa mi hned zaparia, potom to svrbi a ked to rozskriabem uz mam chrasty. Neviem co s tym. Som zufala uz....

lucica72
9. mar 2020

@dzambica áno,nerobím žiadnu reklamu na Biodermu 🙂 mne to pomohlo a vždy ked mam len náznak že by ma začala opäť svrbieť hlava tak siahnem po Bioderme, 1x - 2x si nou umyjem hlavu a opäť mám pokoj a zasa používam normálny šampon.

lucica72
9. mar 2020

@martenska97 je to dosť možné, že sa chrasty robia hlavne tým,čo máme husté vlasy. Možno je chyba že sa ide spať s nevysusenými vlasmi alebo ich casto nosíme v gumicke a nedýchaju... Ja som ale seboreu nemala, ja som mala asi len nejakú alergiu alebo co a Bioderma zabrala hned. Aj Bioderma aj ten vas Ducray su drahé sampony a male balenia, ale ak to ma pomoct tak sa netreba na peniaze pozerat.
Celkovo ak má niekto kozne problemy, vysusala by som aj zmenit stravu-vynechat lepok,laktozu, citrusy a mozno zistit co cloveku skodi

0silvia0
17. nov 2020

@lucica72 prosim ta, mozes mi napisat ktory to presne je? Googlim, googlim a nejaka som stratena... vdaka

nikolcheck
24. mar 2021

@martenska97 dobrý deň,
Vyliečili ste sa? Ak ano, ako prosím
Asi máme ten istý problém
Už asi rok sa mi robia na hlave vo vlasoch bolavé vyrážky, najprv to miesto bolí, potom je lepkavé, akoby hnisavé, urobí sa chrasta, uschne časom, odpadne a bolesť zmizne ale potom sa zasa spraví inde a stále dokola, ale robí sa mi to iba v záhlaví až ku krku, v tej časti hlavy, kde ležime.
Iba sa škriabem, hrozne mi padajú vlasy, šampón som nemenila ... pred rokom som bola tehotná, teraz mám 8 mesačného syna, pri prvom mi po porode trošku padali a vyrážky som na hlave nikdy nemala až teraz

zuzi248
4. nov 2021

@nikolcheck co vam nakoniec diagnostikovali?