Chrobák v byte

fairyviktoria13
8. nov 2022

Dnes ráno som sa zobudila so štípancami podobnými plošticovým - kedže som uz mala tu cest s nimi, zlakla som sa ze ich mam zase, ale teraz som nasla z nicoho nic na stene v izbe tohto chrobaka, ihned som ho zabila. Ked som ho odfotila s google lens, naslomi ze to je woodlouse - voš pruhovaná bezna v Europe ale tie vraj nekusu ludi. Co by to mohlo byt? Dufam, ze sa prepasovala len jedna, vcera sme mali v chodbe polozene stare deky, tak asi z nich sa dostala ku mne. Plostica to urcite nebude kedze tie sa ukazuju v noci a aj to su tazko viditelne. Dakujem vopred za odpoved :D
p.s.: deky neboli nase

jaja20
8. nov 2022

@fairyviktoria13 Toto nie je voš,ani ploštica,je to svinka obyčajná.

fairyviktoria13
autor
8. nov 2022

@jaja20 fuh, to som pozerala ale predsa je to trosku ine, len o svinkach sa tiez nepise ze by stipali a neverim, ze by ma stipalo nieco ine kedze som to nikdy predtym u nas nevidela a presne ked som postipana tak som to nasla😅

fairyviktoria13
autor
8. nov 2022

@fairyviktoria13 prikladám fotku co som nasla na nete, takto to cca vyzeralo, ma to tykadla a vzadu take dve tiez.. naslo mi opat ze ziziavka/svinka/podobne ale nestipu ludi tak potom neviem, ci tato bola vynimkou alebo to bola len nahoda..

jaja20
8. nov 2022

@fairyviktoria13 No vieš, každé zviera sa bráni,ako môže. Keď si ju priľahla,tak ťa mohla pohrýzť v sebaobrane.