• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Chudoba nie je dôvod na odobratie dieťaťa rodičom

31. mája 2013 
jooj, ta teraz som sa zasmiala......nie, Kili, pri adopcii nie a aj na Tebe Cairka :grinning:
16. feb 2009 o 15:14  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yukki ak ma na výber 6-7 tisíc zaplatiť za potrat alebo 25 tisic dostane za porod, tak na taku matematiku aj cigáni maju školu :angry:
16. feb 2009 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vlastne áno, cairka má pravdu, keď si populáciu nezvýšila, tak si nezaslúžiš :grinning:
ale to je teda logika :angry: :rolling_eyes:
16. feb 2009 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je prispevok na dieta...to konkretne...takze nejde ani tak o rodica ako o to dieta...takze to dieta si ten prispevok zasluzi a je jedno, ci je adoptovane a ci nie...jediny problem je ta blba lehota...
16. feb 2009 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, len to dieťa to asi už dostalo, teda skôr tá matka :rolling_eyes:
16. feb 2009 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kili asi tazko, ked sa hned po porode vzda dietata a k prispevku musis dolozit doklad od dr. ze sa dieta dozilo 28 dni... jedine, ze by dali deti na adopciu az neskor, nie hned po porode....
16. feb 2009 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mojich dvoch sa vzdala az po dvoch tyzdnoch takze ona ich dostala .ale ona dostala len bolestne pretoze to bolo pred piatimi a troma rokmi.teraz uz neviem ci dostane zena tych 25 tisic ked sa ich vzda
16. feb 2009 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?SMC=1&id=137
takze ak rodic poskytne svoje dieta na adopciu, nema narok na priplatok...
16. feb 2009 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bolestne ano pretoze to patri matke ale ten zvysok uz asi nie
16. feb 2009 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co je to bolestne??? :fearful:
16. feb 2009 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na dieta dostavas len asi 15 tisic a zvysok je bolesne to je za porod
16. feb 2009 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha, to je prispevok na dieta...tych cca 15 000 je priplatok k prispevku...takze ta tvoja podla mna nedostala nic...
16. feb 2009 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Valka, Ty si zjavne za tých komančov nežila, takže si to nepamätáš. Ako vtedy žili rómovia /vtedy sme ich volali cigáni/? Dostávali byty, chodili do práce, do školy pomenej ale oveľa viac ako v súčasnosti, dostávali zdarma detské športové oblečenie, lacnejšie obedy ako mali ostatné deti a zdarma všetky školské pomôcky /aj perá, ceruzky, pravítka, čo si ostatné deti museli kupovať, oni fasovali v igelitkách/. Veľká časť z nich byty poničila a dostali opäť nové byty a tie poničili a tak ďalej /aspoň tak to bolo tam, kde som žila ja/. Komanči ich nútili skončiť s kočovným životom, to áno, ale do chatrčí ich naozaj nevytláčali. Tam sa dostali sami postupným dobrovoľným odpredajom svojich bytov /trebárs aj za 10 000, keď nebolo na pijatiku/. Ale čiastočne sme ich tam dostali po revolúcii aj my: veď predsudky na Slovensku sú silné a málokto si trúfne zamestnať róma.
16. feb 2009 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cairka, Kili, počkať-ja som možno populáciu zvýšila! Však keby Kika bola ostala v DD tak by s najväčšou pravdepodobnosťou šla na export!!! Verím, že 80% slovákov by sa mi teraz poďakovalo. Za zvýšenie populácie rómov :wink:
16. feb 2009 o 19:29  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sirinka praveze to porodne ona dostala a mne to bolo jedno ved aj ked ich nechala tak rodit rodila a tych okolo 4000 tisic si v podstate zasluzila.ved trapila sa ona nie ja :wink:
16. feb 2009 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kveta ja tomu nehovorim predsudky ale obavy zalozene na realnych zakladoch...bohuzial..
16. feb 2009 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alon http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?SMC=1&id=136
podla tohto by to dostat skor nemala a ja si myslim, ze na to ani nema pravo zena, ktora sa dietata vzda...ale zena, ktora to dieta prijme za svoje...aj v nazve ide predsa o priplatok na dieta...
ono maloktora zena, co dava dieta na adopciu ma na to naozaj vazne dovody, vo vacsine sa jedna skor o nezodpovedne zeny a tak nech maju aspon poucenie do buducna aby si davali pozor...aby nemuseli zazivat znovu porodne bolesti...nie to im este platit nejake "bolestne"...
16. feb 2009 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kvetka, prave to bola chyba- ze vsetko dostali zadarmo (niekolkokrat som to spomenula)...a prave to ich vyclenovalo...ano, minali a minaju na pijatiku...ale preco? lebo chyba hlbsi zmysel zivota (kedze vsetko dostali)...mozno je to krute, ale heslo na koncentraku v osviencime "arbeit macht frei" je stale platne...a oni nepracovali :frowning2:
16. feb 2009 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yukki :grinning: :grinning: :grinning:
16. feb 2009 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yukki :grinning: :grinning: :grinning: moc nekrič, aby si ešte doplácať nemusela :grinning: podľa príspevkov tu v diskusii :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. feb 2009 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok