Chudoba nie je dôvod na odobratie dieťaťa rodičom

mercy
16. feb 2009

Tento zákon, že chudoba nie je dôvod na odobratie dieťaťa rodičom, ma začína pekne štvať. Cigánča-necigánča, žaidne sa nepýtalo sa svet aby tu trpelo hladom, zimou a bolesťami...Veď keď neikto nemá s prepáčením dať decku čo žrať, nemá mu začo zakúriť a nemá ho do čoho obliecť, tak sa ho nemôže mať a treba mu ho zobrať. Prečo majú umierať nevinné deti, kvôli takejto byrokracii? Nech imr adšej nedajú dávky a investujú do domovov pre tie deti 😢

yukki
16. feb 2009

jooj, ta teraz som sa zasmiala......nie, Kili, pri adopcii nie a aj na Tebe Cairka 😀

najjulinka
16. feb 2009

yukki ak ma na výber 6-7 tisíc zaplatiť za potrat alebo 25 tisic dostane za porod, tak na taku matematiku aj cigáni maju školu 😠

kili
16. feb 2009

vlastne áno, cairka má pravdu, keď si populáciu nezvýšila, tak si nezaslúžiš 😀
ale to je teda logika 😠 🙄

sirinka
16. feb 2009

to je prispevok na dieta...to konkretne...takze nejde ani tak o rodica ako o to dieta...takze to dieta si ten prispevok zasluzi a je jedno, ci je adoptovane a ci nie...jediny problem je ta blba lehota...

kili
16. feb 2009

no, len to dieťa to asi už dostalo, teda skôr tá matka 🙄

sirinka
16. feb 2009

kili asi tazko, ked sa hned po porode vzda dietata a k prispevku musis dolozit doklad od dr. ze sa dieta dozilo 28 dni... jedine, ze by dali deti na adopciu az neskor, nie hned po porode....

alon111
16. feb 2009

mojich dvoch sa vzdala az po dvoch tyzdnoch takze ona ich dostala .ale ona dostala len bolestne pretoze to bolo pred piatimi a troma rokmi.teraz uz neviem ci dostane zena tych 25 tisic ked sa ich vzda

sirinka
16. feb 2009

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
takze ak rodic poskytne svoje dieta na adopciu, nema narok na priplatok...

alon111
16. feb 2009

bolestne ano pretoze to patri matke ale ten zvysok uz asi nie

sirinka
16. feb 2009

co je to bolestne??? 😨

alon111
16. feb 2009

na dieta dostavas len asi 15 tisic a zvysok je bolesne to je za porod

sirinka
16. feb 2009

aha, to je prispevok na dieta...tych cca 15 000 je priplatok k prispevku...takze ta tvoja podla mna nedostala nic...

kveta
16. feb 2009

Valka, Ty si zjavne za tých komančov nežila, takže si to nepamätáš. Ako vtedy žili rómovia /vtedy sme ich volali cigáni/? Dostávali byty, chodili do práce, do školy pomenej ale oveľa viac ako v súčasnosti, dostávali zdarma detské športové oblečenie, lacnejšie obedy ako mali ostatné deti a zdarma všetky školské pomôcky /aj perá, ceruzky, pravítka, čo si ostatné deti museli kupovať, oni fasovali v igelitkách/. Veľká časť z nich byty poničila a dostali opäť nové byty a tie poničili a tak ďalej /aspoň tak to bolo tam, kde som žila ja/. Komanči ich nútili skončiť s kočovným životom, to áno, ale do chatrčí ich naozaj nevytláčali. Tam sa dostali sami postupným dobrovoľným odpredajom svojich bytov /trebárs aj za 10 000, keď nebolo na pijatiku/. Ale čiastočne sme ich tam dostali po revolúcii aj my: veď predsudky na Slovensku sú silné a málokto si trúfne zamestnať róma.

yukki
16. feb 2009

Cairka, Kili, počkať-ja som možno populáciu zvýšila! Však keby Kika bola ostala v DD tak by s najväčšou pravdepodobnosťou šla na export!!! Verím, že 80% slovákov by sa mi teraz poďakovalo. Za zvýšenie populácie rómov 😉

alon111
16. feb 2009

sirinka praveze to porodne ona dostala a mne to bolo jedno ved aj ked ich nechala tak rodit rodila a tych okolo 4000 tisic si v podstate zasluzila.ved trapila sa ona nie ja 😉

sirinka
16. feb 2009

kveta ja tomu nehovorim predsudky ale obavy zalozene na realnych zakladoch...bohuzial..

sirinka
16. feb 2009

alon http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
podla tohto by to dostat skor nemala a ja si myslim, ze na to ani nema pravo zena, ktora sa dietata vzda...ale zena, ktora to dieta prijme za svoje...aj v nazve ide predsa o priplatok na dieta...
ono maloktora zena, co dava dieta na adopciu ma na to naozaj vazne dovody, vo vacsine sa jedna skor o nezodpovedne zeny a tak nech maju aspon poucenie do buducna aby si davali pozor...aby nemuseli zazivat znovu porodne bolesti...nie to im este platit nejake "bolestne"...

valka
16. feb 2009

kvetka, prave to bola chyba- ze vsetko dostali zadarmo (niekolkokrat som to spomenula)...a prave to ich vyclenovalo...ano, minali a minaju na pijatiku...ale preco? lebo chyba hlbsi zmysel zivota (kedze vsetko dostali)...mozno je to krute, ale heslo na koncentraku v osviencime "arbeit macht frei" je stale platne...a oni nepracovali ☹

kili
16. feb 2009

yukki 😀 😀 😀

cairka
17. feb 2009

yukki 😀 😀 😀 moc nekrič, aby si ešte doplácať nemusela 😀 podľa príspevkov tu v diskusii 😝