Čím sa riadiť pri kúpe umývačky riadu?

mtdk
4. sep 2019

Ahojte 🙂 idem si kúpiť vstavanú umývačku riadu, zaujímalo by ma na čo si pri kúpe dávať pozor, aké sú vaše skúsenosti, prípadne akú odporúčate 🙂

hefo
4. sep 2019

Neodporúčam najlacnejšie zn. Guzzanti, máme takú a nefunguje ktovieako uspokojivo (v porovnaní s drahšou od Electroluxu, čo sme mali, ale tá sa zas pokazila po 5 rokoch).

lula313
4. sep 2019

Presne, nekupovať lacné značky, ale kvalitnejsie

77daniela77
4. sep 2019

My mame Elektrolux a po roku prestala ohrievat vodu,vsade su asi k*rvitka😠

migifie
4. sep 2019

Oplati sa investovat do takej strednej triedy,lebo vzdy sa moze vyskytnúť chybny kus aj pri tych drahych...teraz sa vsetko vyraba na kvantitu a nie na kvalitu...popravde viac ako 500€ by som nedala,lebo potom sa tak ci tak musi vymenit...moja babka ma z tych starsich,hadam uz 20 rocnu,ale...teraz take na trhu nie su :(

montemotherone
4. sep 2019

@mtdk my sme mali našu prvú v roku 2002 🙂 Whirlpool, vydržala 15 rokov. Ale to bývali iné stroje. Potom sme ale kúpili zase Whirlpool, teraz Elektrolux... Zatiaľ o.k. Spolupracuje s nimi aj IKEA a tá na ne dáva 5 rokov záruku. Ten je asi dobrý kompromis cena/kvalita. 🤔

janka1984306
4. sep 2019

Odporúčam bosch, Siemens a stred je beko whirpool

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
migifie
4. sep 2019

@evamarek77 aj my mame Beco,ale len teraz čerstvo,tak som rada 🙂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariah0307
4. sep 2019

Ja mam beko asi mesiac, taku strednu triedu, v akcii za 370 zo 590 z Andreashopu a milujem ju!!! Najlepšia investícia

lubik87
4. sep 2019

Ja mám Elektrolux cca 450€ ale viete čo má štve ..že otvára dvierka pár minút pred koncom a vyvalí sa mi para ako v saune na celu linku 🙄 plus má svetelnú signalizáciu na zem ..úplne zbytočne svieti na zeleno že už doumyvala..och ja viem sa otvoria tie dvierka!!! :D inak umýva v celku fajn ..ale určite s tým otváraním.dalsiu nechcem 👌

siska25
4. sep 2019

@mtdk ja som mala samostatne stojacu Indesit, uplne najlacnejsiu. Denne isla 3 roky bez problemov a dalej som ju darovala. Do domu som si kupila Bosch, ze nech cosi vydrzi. Presne na den umyvala 2 roky a pokazila sa. Samozrejme zaruka uz vyprsala, kedze 2 mesiace stala nova v garazi kym nam namontuju linku. Oprava by stala 300 eur. Nastastie servisak videl, ze islo o chybu od vyroby, len sa prejavila neskoro, tak nam to spravil za 50 eur za robotu a diely isli este akoze zo zaruky. Momentalne zasa zacina hlasit problem, takze cakam kedy odide uplne. Takze mi sme pri drahej umyvacke stastie nemali.

lula313
4. sep 2019

@lubik87 to otváranie je práve dobrá funkcia, aby sa umývačka vetrala

K tej Beko. Vzdy to bola shitna značka. Vzdy sme kupovali drahe spotrebiče prémiových značiek, ale teraz muž chcel ušetriť, tak kupil tento klumprt. Chváliť si ho podľa mna chvália ľudia, ktorí doteraz nemali umývačky, alebo mali lacné umývačky, ale kto mal kvalitnú, nemôže byt s nou spokojny. Aj keď dam funkciu DRY, riad vôbec nie je po skončení programu suchý, sú na ňom kvapky, takze ešte niekoľko hodín musí v otvorenej umyvacke schnut, keď periem na eko programe a nepredumyjem pohare od vyziv, tak sa neumyju dočista a to používam ešte aj drahe rakúske tablety.. proste otrasná umyvacka, take mám na ňu nervy, že by som ju oknom vyhodila. keď som pomáhala vykladať umývačku u rodiny/rodicov/sestry, či s tymi, čo sme mali, som v zivote nemala takto nekvalitne umytý a mokrý riad a potom som sa docitala, že je to bežne.

sono2
4. sep 2019

Najväčšiu, teda najviac počet sad riadnu, tak to myslím. Nie veľa programov, je to zbytočné. A aby umyvala nie moc horúco, kazia sa tým riady a niesu čistejšie. No a vnútro podľa toho aké má mať vybavenie a aby sa dali tie všetky časti rozobrať. Mne sa dajú preplachnuť spršky a dolné tesnenie na dverách to býva extrémne špinavé. No a ja som za aeg alebo elektrolux. Prečo nie aj whirpool sama ju mám drzi. A aj práčku už 15 rokov bez jedinej opravy. Ono treba sa aj starať o spotrebyče.
Ale šla by som do aeg. Čakám kedy sa už konečne práčka pokazí.

sono2
4. sep 2019

@lula313 skús jar tablety sú najlepšie. Otvor umývačku hneď po skončení a pravidelne čistí ja dávam pohár chlóru.

lula313
4. sep 2019

@sono2 Dakujem, skusala som rôzne tablety/aj programy, ona sa po skončení programu otvara sama. Ja ešte aj vytiahnem všetky priehradky do priestoru a ešte musím z vrchov poharov zlievat vodu, inak by mi schli deň. Aj vo viečkach od zavaraninovych poharov sa drzi voda.. Proste som bola zvyknutá, že pracka doperie, za 10 minut povykladam riad a nie sa podtkynat o otvorenú umývačku pól dna..🙈

evaachesa
4. sep 2019

Hlavne odporucam kupit najvacsiu moznu :D nas nahovorili na 40tku s tym ze ved sme len 2ja a v 1izbaku, ze bude stacit. V ziadnom pripade nestaci 🤨 staci ze urobime normalny obed a vsetko do nej nevojde. Teraz ideme do vacsieho a urcite kupujeme velku, plus so suflikom na pribor. Kosik tiez zbytocne zabera miesto na riady.

kovacikovajana
5. sep 2019

@mtdk
@siska25 ja mam tak isto bosh - nikdy viac!!! Mam kuchynskú linku na mieru a teda som si povedala, že do spotrebičov zainvestuje, keď už budú vstavané, aby som si nemusela brat o dva tri roky úver na novú kuchyňu ak sa niečo pokazí a nenajdem rovnaký rozmer spotrebiča 😉. Za plne integrovanú umývačku som cca pred 5 rokmi dala cez 650E co sa mi zdá byť dosť veľký peniaz - aby vydržala. Dva mesiace po uplynutí záruky, sa pokazila - odišla nejaká blbosť oprava len 50E, cca mesiac na to opäť porucha-riadiaci panel oprava len 250E a do roka elektromotor-oprava len 100E. 🤦‍♀️Svokre sme kúpili pred 10 rokmi voľné stojacu Zanusi cca za 220E a šľape ako hodinky bez jedinej opravy. Púšťa ju aj 2-3razy denne.

mon29
5. sep 2019

Ja mam tiez boshku, ale ja som max. spokojna mame ju 8 rokov vstavana, ide denne 2x minimalne..urcite odporucam kupit vacsiu so suflikom na pribory. Z funkcii je dobry casovac, polovicny cas, polovicna napln, jedna vysia teplota, preplach. Pozri sa aj na spotrebu vodu a triedu uspory. Stastny vyber!
@mtdk

preciosa
5. sep 2019

Ja som si kúpila whirlpool a poistil som si to ešte na 6 r takže celková záruka je 8 a všetko mam od whirlpool.. Ta záruka na 6r je na súčiastky to zaplatí whirlpool ja budem platiť opravara

mtdk
autor
5. sep 2019

Ďakujem, všetkým za odpovede 🙂

lubik87
5. sep 2019

@lula313 to ti príde výhodné ? Že sa ti vyparí do kuchynskej linky minimálne dcl vody ? No mne teda nie keď mám inverziu v kuchyni :D mamina má otváranie keď doumyva a dosuší. Umývačka sa otvorí bez pary a dokonca je to Beko a umýva teda 100 krát lepšie ako moja a stala polovicu 🙂 je tak vela modelov všetkých značiek že si môžeš kúpiť aj drahu a bude to šmejd ..mala.som.miele a poviem ti že horšia ešte nebola.od nej žiadna :D 4 krát oprave v priebehu 9 mesiacov, potom sa už nedala aspoň že za ňu vrátili plnú sumu ....

siska25
5. sep 2019

@kovacikovajana presne od bosch som cakala viac, nasa stala 600 eur. Odislo vyhrevne teleso, lebo ho zaplavilo. Od novoty mi obcas vypisala umyvacka chybu, ze je zly tlak vody, myslela som si, ze je problem s vodou, lebo ked som vypla a zapla, isla dakej. Lenze problem s tlakom nebol, ae s tym, ze postupne naplavovalo vodu do elektroniky. Az raz zacala skratovat elektriku v celom dome a viac nesla. Servisak sice vymenil zaplavene suciastky, ale ked som sa ho pytala, preco sa to stalo, odpovedat nevedel. Takze cakam, kedy sa to zasa stane, lebo zacala zasa obcas hlasit problem s tlakom vody.

jantato
5. sep 2019

my sme najskor mali beko a teraz mame bosh , beko som po 5 rokoch menila ale len za to ze bola mala a potrebovali sme vacsiu. Obe su dobre ale keby musim vybrat tak sa skôr priklonim k Bekku než k Bosh.

baskarepkova
7. sep 2019

@mtdk bosh, mame mensiu 45cm v linke ale jednu vec, co lutujem, ze sme ju nedali urobit vstavne, aby ju nebolo vidno v linke, lebo mame ju bielu a krajsia by bola vstava ale uz nic teraz skoda :/ a https://necenzurovane.sk/umyvacky-riadu/ vybrala som si sama z testu odtial a kupila v okay elektro https://www.okay.sk/velke-spotrebice/ posielam linky, kebyze ti trebalo .. mne niekto tak raz tiez pomohol a odvtedy to robim aj ja 🙂 daj vediet ktoru si vybrala