Čítačka mi spadla do vody

levq
31. júl 2020

Baby, až je mi trápne, keď toto píšem 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️, ale súrne potrebujem pomoc....Spadla mi čítačka do vedra s vodou, hneď som ju vylovila, ale nejde s ňou robiť nič, iba sa načítava.....Dúfam, že keď toto píšem už nie je neskoro, stalo sa to asi pred 10 minútami...Prosím, čo s tým? Pomôže ryža? Alebo s tým mám niekam ísť?
Vopred veľmi pekne ďakujem za rady 🙏🙏🙏.

luulinkaa
31. júl 2020

Daj to hneď do ryze a zakri tanierom. Zajtra ju vyskúšaj. My sme tak zachránili aj action kameru tak snáď pomoze

zuzanka.zuzu
31. júl 2020

čím pomôže ryža? v noci tam prídu Číňania a čítačku opravia alebo?

dejka77
31. júl 2020

Aj ja som pocula o ryzi, ze to treba dat do sacku s ryzou.

levq
autor
31. júl 2020

@luulinkaa Ďakujem...Vysušila som ju s fénom, a už ide, vyzerá, že jej nič nie je...ale dala si mi nádej, že keď sa dala zachrániť kamera...tak aj tá čítačka by mohla ísť... 🙂

levq
autor
31. júl 2020

@zuzanka.zuzu Haha, presne tak 🤣🤣... Nie, veď aj keď spadne mobil do vody, tak sa odporúča ho dať do ryže, lebo ryža "nasáva" vodu...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinkab
31. júl 2020

Vsetka elektrinika sa musi vyvsusit kym ju zapnes...inak smola

simca06022011
31. júl 2020

hlavne neskusaj zapinat, vypni a daj do nejakeho absorbentu vlhkosti.. moze pomoct/nemusi.. nechaj ju riadne vysusit, aj ak ti nahodou teraz ide, urcite ju vypni a nechaj uschnut riadne, moze ti tam hocico vyskratovat. A mozno sa dnu voda ani nedostala, ale netreba riskovat 🙂
A inak trapne netrapne.. mne padol telefon do zachodu :D uz to samozrejme nerozchodil aj ked tam bol tak dve sekundy vo vode max.. (nastastie bolo splachnute :DD !)

lilke
31. júl 2020

@masinka aj manžel zastával názor, že ryža je hoax, tiež vychádzal z takýchto článkov. Hoci bežne ju máme v solnicke, a soľ nevlhne. Pokiaľ som neutopila svoj mobil, a jeho rozoberanie a sušenie nepomohlo. S bratom It-ckarom ho uz odpísali. Tak som ho dala do ryže, a po 4 dňoch naštartoval. Funguje stále už 2 roky.

damtiporiti
31. júl 2020

@levq mne teda ani ryža nepomohla na mobil 😂

luulinkaa
1. aug 2020

@levq no funguje? Som zvedava😁 myslela som na té a

levq
autor
9. aug 2020

@simca06022011 Tak toto pobavilo :DD
Ďakujem všetkým za rady aj za storíčka o tom, či ryža funguje alebo nie...
@luulinkaa Dlhšie som si nekontrolovala upozornenia, ďakujem za prejavenie záujmu 😃, áno ide, našťastie....ani ryžu netrebalo, stačil ten fén 🤣👍