Čo je to za hmyz/moľu?

veron2811
22. máj 2024

Zdravim, prosím vás, objavili sa nám mole v dome, aké sú to, potravinové či šatové? Čo pomôže? Zatiaľ sme dali tie lepy..ku oblečeniu tie vankúšiky.... klinčeky a bobkový list ...ďakujem za pomoc a rady, nikdy som sa nestretla s nimi...🙄 Človek upratuje, umýva, vetra ..nechápem kde sa ti tu vzalo 🙄

stellarstar
22. máj 2024
bavlnka92
23. máj 2024

my sme si priniesli taký darček z obchodu. všetko jedlo sa muselo vyhodiť čo nebolo v dóze ale v originál balení. niekoľkokrát som čistila špajzu vrátanie lepiacich pascí. a fakt že dôkladne lebo tie mrchy zalezú pomaly aj zo zadnej strany poličky aj do takej škáry že keď sa všetko zdá čisté vylezú znovu od hocikiaľ v dome.

tinqua
23. máj 2024

Potravinove svine lietajuce...vsetko co nemas v dozach prec...aj ked to nevyzera nakazene, octom alebo alkoholom poumyvat vsetky rohy a skary. Ked to nechas tak, tak za chvilu ti zacnu cerviky jazdit po kuchyni.

veron2811
autor
23. máj 2024

@tinqua lietajú teda len tie potravinové? Ja to podľa obrázku takto neviem rozoznať 🙄 našla som jedny keksy trošičku pootvorené mohlo to byť z toho?

veron2811
autor
23. máj 2024

@bavlnka92 vyhodiť aj nové aj keď som skúšala obal je stále nafúknutý, akože nejde z neho vzduch..vidím ich len večer lietať ...není to nebezpečné, mám v dome malé bábätko 😦

stellarstar
23. máj 2024

@veron2811 lietajú aj potravinové aj šatové a sú aj mole podobné potravinovým kt sú neškodné a lietajú do bytu keď vonku tma a dnu svieti

cacianka
23. máj 2024

@veron2811 neboj sa, dieťa ti neuhryznú 😇😉
Dostať dostať dobre a lacne lepiace pásky, lepidlo láka feromonmi a mola ktorá chce sexovať, sa prilepí , takže sa už nerozmnozi.
Bežne sa prinesie v nákupe, alebo priletí od susedov.

tinqua
23. máj 2024

@veron2811 to co si odfotila je potravinova, mam s nimi bohate skusenosti...ako taka ti neublizi, ale urcite nechces jest potraviny nimi pokazene...oni miluju hlavne muky, krupicu, ryzu, orechy...to ze tam nakladli zbadas podla takych akoby pavuciniek a hrudiek, ktore obvykle nie su pritomne. Ved sak skus, to co teda vyzera tip top daj bokom a vrat sa k tomu za par dni, otvorene vyhod a vydrhi miesta s potravinami...ked sa ti premnozia budu sa larvy kuklit v kazdom rohu, ked ich je par nie je to tolko roboty...a tie pasky urcite kup, sluzia hlavne na detekciu ale vedia ich pochytat dost, biolit alebo reid

cacianka
23. máj 2024

@tinqua ľúbia všetko
Čokolády, čaje, strúhanku, kakao, oriešky, orechy, huby, papriku, suché pečivo, krekry, ........
a čo neľúbia, aj tak sa v škare zakuklia a vyliahnu.

veron2811
autor
23. máj 2024

@stellarstar tieto práveže vidím keď idem zasvietit v izbe a už to tam lieta 🙄🙄

veron2811
autor
23. máj 2024

@cacianka mám nejaké už z dmky,zajtra idem po ďalšie 😑 ďakujem

veron2811
autor
23. máj 2024

@tinqua tak skúsim spraviť, dosť tam bolo veci zatvorených ...ďakujem ...a pomôže aj levanduľa do difuzera plus tie lepky? Odteraz budú lepky už do konca života na detekciu...fuj mňa chytá panika z nič úplne...

stellarstar
23. máj 2024

@veron2811 levandulu do dif na potravinové mole netreba, levanduľa sáčok či mydlo len na šatové

veron2811
autor
24. máj 2024

@stellarstar dobre tak skúsime tie lepy, ďakujem

stellarstar
24. máj 2024

@veron2811 tie sú dobré Ja ich mam teraz 4 ks v špajzi 🙈

bavlnka92
24. máj 2024

ja som nevyhodila iba potraviny ktoré boli v dózach (sklo/plech/plast) všetky obaly ktoré boli papierové ako na múke, keksoch alebo cestoviny som všetko vyhodila fakt všetko. čistila som savom a sanytolom kým som bola sama doma, niekoľko pascí som nachystala až potom konečne zmizli. netuším či som ich priniesla z obchodu alebo od susedov...

veron2811
autor
27. máj 2024

@stellarstar koľko trvá sa toho zbaviť, stále mi to tu lieta vecer...som už na nervy z toho....ani jedlo nie je na chodbe a lieta ich tu pár 😑

veron2811
autor
27. máj 2024

@bavlnka92 tiež som vyčistila , povytierala, dala pasce ale lietajú si tu stále kurvy malé 🙄😑koľko trvalo, kým ste sa ich zbavila, prosím vás?

bavlnka92
28. máj 2024

približne 1-2 týždne kým to pokapalo aj tie extra zalezené lebo nemali čo žrať..

mizoko
28. máj 2024

@veron2811 klasika móle z potravin. ste si mohli doniesť z obchodu v múke,cukre,v čomkoľvek. Je to dlhý bol. Sledujte či dakde už nemáte aj larvy no a len prestať,vetrať,všetko prechádzať a tak sa ich dá zbavit

stellarstar
28. máj 2024

No týždeň dva to potrvá, je to na nervy

veron2811
autor
29. máj 2024

@mizoko ach jaj ,tak hádam sa tej havede úspešne zbavíme

veron2811
autor
29. máj 2024

@stellarstar 🙄 hádam sa zbavíme úspešne toho, ďakujem