Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Čo myslíte, ostrahianie vlasov na krátko u 4 ročného dievčatka jej zlepší kvalitu vláskov?

mimanr
11. sep 2019

4 ročné dievča má dlhé jemné vlasy, jej matke stále radia, aby ju dala ostrihať úplne nakrátko, lebo to posilňuje vlasy, budú hustejšie a pevnejšie....

Váš názor vychádzajúci z vašej expertízy a skúseností? Ďakujem.

adelakom12
11. sep 2019

neee to je blud podla mna, pokial mas raz geneticky dane, ze mas mat huste vlasy, tak ich budes mat, ale ak nemas, tak strihanim si nepomozes. mozno este stravou alebo nejakymi doplnkami, ale strihanim vlasov nie, nedava mi to vobec zmysel :D

miadi
12. sep 2019

@mimanr uplne na kratko netreba na chlapca. To robila mne mama do 7r a mam mega huste vlasy .. vdaka nej 😆ale skor vdaka genetike.. Moja mala hustejsie som si vsimla tak na foto pred 2r Potom este viac odmietala uz aj to malo ovocia co papa Tak jej zredli a este sa jej na jednej strane zamotali tak som musela cvalmut dred a vyzeralo to nie najlepsie ked v zadu mala dlhe. Este na druhej strane si dako sama skratila tym ako šklbala sponky z hlavy .. tak som ju na leto ostrihala taky bob v zadu kratke v predu dlhsie a kazdy mi to len chvali ( okrem svokry he ) a donutila ju jest viac ovocie a hnet to inak vyzera. Dost huste vlnite prirodzene blond vlasky😃dlhe riedke nevyzera nic moc cize urcite daky uces co to opticky zahusti ale na chlapca nie. Dievcatko v tomto veku nechce vyzerat ako chlapec. Mne to vadilo.

erickatt
12. sep 2019

Blbosť. Neskoro. To mali urobit ked bola, malinka ale kvalitu vlasov by to nezmenilo. To je genetika

zoelea
12. sep 2019

Nieeee, je to genetika 🙂 v okoli to urobilo dosť mamičiek a ešte im aj strašne dlho vlasky rástli 🙈

klejkaez
12. sep 2019

@mimanr Nie. Mám jemné detské vlásky ( ešte aj seboreu, typu ako u deti) aaaa prd makový. Dodnes ich mam také dlhe a jemne ako paperie na dotyk ... Velmi tenučké a jemnucke štruktúrou😊🍀

NESTRIHAŤ

galioska
12. sep 2019

Hustejšie budú vyzerať ak dáš správny strih ale rást, genetiku neovplyvnís

rubinka
12. sep 2019

@mimanr - nepomôže to vôbec, hustota závisí od genetiky. Dievča na chlapca nech určite neostriha, bude sa cítiť škaredá a efekt nebude žiadny.

baska1
12. sep 2019

Kratsi upraveny strih, ziadne gumicky a vlasom to pomoze:o)

simsalabim
12. sep 2019

Urcite nie. Mna tak mama dlho trapila a nic z toho...vlasy mam jemnucke a tenke. Ale podla kadernicky ich mam velmi vela, ak by boli hrubsie, tak mam super haro na hlave... Starsia dcera zdedila vela vlasov po mne, ale kvalitu po manzelovi, ta ma super vlasy. Mladsia, bohuzial, po mne - jemnucke, hoci vela...nikdy som ju strihanim na kratko netrapila. Zbytocnost, genetika nepusti. Keby to bolo tak jednoduche, tak sa nakratko vystrihaju aj mnohe zeny, aby zazarakom prisli ku krajsim vlasom....

caroline_
12. sep 2019

Je to hlúposť, aj mňa mama od malička strihala na krátko, neznášala som to, nikdy som nemala vlasy dlhšie ako pod uši, na všetkých fotkách aj zo škôlky mam krásne vlasy a to som, pamätám si, vtedy chcela mať dlhe princeznovske ako mali iné dievčatá, ani copiky som nemohla nosiť.. Samozrejme teraz si to kompenzujem a mam ich dosť dlhé a strihať sa určite neplánujem.. Mam jemne a vlnite vlasy a ani to pravidelne strihanie mi nezmenilo ich kvalitu...

lenka2710
12. sep 2019

@mimanr ja si tiež myslim,že je to genetika! My máme s brachom husté vlasy,manžel az tak nie a mala je tiez blondínka, má rovne vlasky a tiež nie extra husté! Má 5 rokov,vlasky jej začali rast až tak okolo 2 a strihavali sme ju pravidelne,bo neznasala cesanie do copikov! Teraz ma vlasy po ramena ale viem,že husté nebudu,má to tak dane a okrem toho,neviem či v
vôbec poznám blondinu s extra hustými prírodnými vlasmi

lenteraz111
12. sep 2019

Budu vyzerať hustejšie, no viac ich rast nebude. Kvalitný strih robí zázraky. Teda aspoň u mňa. Moja sestra ma dcérku, vlasy jemnú cké, dala mikadko a vSera to super

moonlight1210
12. sep 2019

@mimanr hustejsie budu opticky. Kratsie vlasy su lahsie, netaha ich vlastna vaha nadol. Takze posobia nadychanejsie. (Ako ked sa nasuchori vtacik).

Plus sa skratia dlhsie vlasy na uroven prave dorastajucich. Zas opticky posobia hustejsie. Ale len na nejaku dobu, kym starsie vlasy neukoncia cyklus a nevypadnu.

moonlight1210
12. sep 2019

@mimanr na druhej strane na tom hrubnuti moze nieco byt. Patrim k zenam, co musia byt velmi opatrne pri trhani chlpkov. Lebo kazdy jemny bledy chlpok, ak ho nevytrhnem aj s korienkom, dorasta pevnejsi a tmavsi. Akoby reagoval takto na poskodenie. Takze mozno to funguje trochu podobne aj na vlasy.

a este: vlasy trochu zhrubnu aj vekom. Male deti mavaju jemne hodvabne vlasky. Starsie uz take trosku pevnejsie a “drsnejsie”.

A trochu starych mudrosti (co mozu fungovat a neuskodia 🙂 ): prve 3-4 strihania urobit dietatu, ked je mesiac v levovi. Este lepsie, ked zaroven je aj v ubudajucej faze. A nikdy nie v rakovi alebo rybach.

0hena0
12. sep 2019

@mimanr ostrihat nakratko len z toho dovodu, ze lepsie sa pravidelnou masazou prekrvia vlasove korienky, folikuly a je tam vysoka pravdepodobnost ze sa neaktivne podkozne vlasove korienky predru. Moze, nemusi. Spia. Dobre je vtierat duzinu z aloe vera. Pretlacit cez nieco, na drobne kusky, nicim kovovym do styku. To pomaha aj po chemoterapii ak nechcu rast vlasy.

suesue1983
12. sep 2019

No mojej 2 ročnej som ostrihala a prd pomohlo ale teraz išla do 5tej triedy a cez prázdniny som ju ostrihala na paza no a pred tým mala vlasy ako paperie a teraz jej tak mega zhustli že sa mi tomu ani veriť nechcelo

silesias
12. sep 2019

Teraz už asi neskoro, skôr prestrihat.
Prvé vlasy takzvané "paperká" bolo treba zostrihat do dvoch rokov. Teraz možno prestrihnut ale závisí od vlaskou dietata. Moje deti majú husté vlasy ( genetika - ja, moj otec, moja stará mama... ) Štvorročnú dcéru som už strihala 5x a vlasy má pod pazuchy 😂 ona už do roka a pol bola 3x strihana. Má spolužiačku vo škôlke, vlasky pod uši. Zostrihali len paparka inak ma jemne a riedunke vlásky.

selest
12. sep 2019

Mna stale strihali a mam jemne 3 vlasy po mame. Je to genetika ked ju ostrihas viac korienkov sa jej na hlave nevytvori ani jej vlasy nezhrubnu. Len vlasy pri hlave mavaju lepsiu kvalitu ako tie odrastene takze je to taky dojem ze su po ostrihani lepsie

ptmt1011
13. sep 2019

To je blbosť. Nikdy vlasy nebude mať husté.A chudá dievčatko,keď bude na krátko. Keď vidím ako matky takto "skrášľujú"svoje dievčatá ,tak mi je to ľúto. Aj moja má jemné vlasy a nikdy nebola strihania ,len končeky.

siska53
14. sep 2019

@mimanr nemusi pomoct, nasa bola aj na kratko ostrihana a aj tak nema huste vlasy, dokonca mam.pocit, ze jej pomalsie rastú ako mne..

tomcimka
14. sep 2019

Nestrihať, mňa mamka stále na krátko strihala a na každej fotke z detstva vyzerám ako Majka z Gurunu 🙄. Aj tak mám teraz riedke vlasy, ale aspoň dlhé ☺️

evittam
14. sep 2019

@mimanr Ostrihanim nebude mat viac vlasov. Bohužiaľ. Jedine môžu zpevniet.

thekacicaa
15. sep 2019

@mimanr blbost 😂 mna strihali na chalana od malicka a nijako mi to nepomohlo, len som bola ostatnym deckam na posmech. Vzdy som mala jemne riedke vlasy a bohuzial aj budem 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli