Čo sú pre mňa manželovi starí rodičia?

13. apr 2022

Su mne ako manzelke nieco manzelovi stari rodicia? On tvrdi ze sme rodina, podla mna nie. Tak ako to je ?

pribinak
13. apr 2022

Sú ti rodina. Nie sú to cudzí ľudia. Žasnem že toto dospela osoba nechápe

andrea_82
13. apr 2022

tým, že si si zobrala svojho muža, berieš si aj jeho všetkých rodinných príslušníkov. áno, nie sú to zrazu tvoji starí rodičia, ale rodinou ste sa stali.

mariejenka
13. apr 2022

Prepana fera, nebyt ich,nemas muza narodeneho, oni au mu ked sa berie krv je krv vacsia rodina,ako ty jemu.

autor
13. apr 2022

@pribinak tak manzelovi rodicia su svokrovci, na starych rodicov oslovenie nepoznam :D

jaskolka
13. apr 2022

Ja volám manželovu babku normálne babka. Ako inak ju mam volať? A samozrejme ste rodina, nie po krvná, ale "privydatá" alebo ako to nazvať.

a_alexandra_a
13. apr 2022

Fakt toto riešiš? A čo sú to? Cudzí ľudia? Veď si sa vydala do ich rodiny. Či ty si vyberieš kto bude pre teba rodina a kto nie? Ako by si ich chcela volať? Sú to manželovi starí rodičia, súčasť rodiny.

martina1201
13. apr 2022

Volaj ako volá muž, ak volá starká a starký volaj tak, ak volá dedko a babka volaj tak. Je divné myslieť si že rodina manželovi sú len rodičia a prípadne súrodenci lebo ich vieš osloviť nejako. Celá jeho rodina vrátane sesternica bratrancov dedkovcov a babiek a ujov a tiet sú aj tvoji príbuzní lebo sú jeho rodinou. Tak ako aj posledny člen tvojej rodiny je jeho vyženena rodina

tosomja
13. apr 2022

Keď tebe nie sú nič, deťom sú prastarí rodičia. Takže áno, ste rodina. Tak ako aj mužova sesternica ti je rodina, a nemusíš ju oslovovať ani poznať.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
13. apr 2022

ked tu citam tieto temy, normalne sa desim, co mi raz syn domov donesie - to myslis vazne? ved po rodicoch a surodencoch su stari rodicia manzelova najblizsia rodina, teda aj tvoja rodina 🤷‍♀️ ked na nich nie je oslovenie = su to cudzi ludia? rovnako ako napr. ja? sme v rovnakej skupine?

angelous1991
13. apr 2022

Mužovu starú mamu mám veľmi rada volám ju babka, a ona ma rada mňa podľa všetkého dokonca ma volá nevesta , lebo mm mala ako syna . samozrejme že je to vaša rodina 😄🤣😂 ako by si to brala že raz keď sa ti vnúča vydá /ožení a je partner povie že vy ste mi nič ? 😄😄😄 komédia …

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vsauce_
13. apr 2022

Ja normálne prepočítavam. Presne takíto vykrikujú ako to nie je ich rodina, ale ako náhle príde k nejakým majetkom alebo nejakým lovašom, už je zrazu rodina aj manželovej babky sestranica 😂😂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tyaja5
13. apr 2022

a to sa pytas vyslovene ze ako ich nazyvat ked si spomenula ze rodicia su svokrovci? netusim inak ani ja ale rodina to je 🙂

h2
13. apr 2022

Sú rodina. Neexistuje na to síce názov, ako napríklad pri svokrovcoch, takže asi len "manželovi starí rodičia". Oslovovala by som ich "pani XY, pán XY". Pokiaľ by mi sami nepovedali, že ich mám volať ináč. Sama od seba by som si oslovenie "babka, dedko" nedovolila.

zmrzlinka2021
13. apr 2022

@petamich a si vezmi tych chlapov chudakov, co maju taketo zeny 😀

jana_eyre_2
13. apr 2022

A ty máš za to, že rodina je len ten kto má nejaké oficiálne označenie, či názov? Čiže napr. Dieťa tvojej sesternice z druheho kolená ti už nie je rodina, lebo nemá žiaden oficiálny názov?

Súhlasím, ja tiež žasnem každý deň čo dokážu ľudia riešiť..

Ja som si napríklad zobrala muža, čo mal obrovskú rodinu a je to už aj moja rodina.. tak ako je moja rodina aj jeho rodinou.. nie pokrvnou, ale vyzenenou..

autor
13. apr 2022

@viestta ja nemam okrem rodicov ziadnu rodinu

autor
13. apr 2022

@jana_eyre_2 nie jasne ze to tak nemam,len ma to zaujimalo :D

autor
13. apr 2022

@vsauce_ niekto mozno ano,ale ja jednak ani nemam co dedit, a ani by som nechcela,ked tie vztahy nie su bohvieake,zobrala som si manzela,byvame v inom dalekom meste,nestykame sa s jeho rodinou,jemu to tak tiez vyhovuje

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
13. apr 2022

Úplne jednoduché oslovenie: manželovi stari rodičia

Kde je problém?

autor
13. apr 2022

@viestta deti nemame ani neplanujeme,ani sa nestykame. Diskusiu som zalozila zo zvedavosti,nakolko ja som starych rodicov nepoznala,vsetci zomreli pred mojim narodenim,rodicia su jedinackovia takze vzdy bola moja jedina rodina len rodicia,a navyse s tou manzelovou som sa ani nikdy nestretavala,par krat sme sa videli a to tiez len po svadbe nas zavolali do restauracie a vsetci tam rozpravali po madarsky aj ked su slovaci len maju medzi sebou zauzivane ze sa rozpravaju po madarsky,vedeli ze nerozumiem ani slovo, dokonca manzel mi prekladal,a aj tak sa rozpravali v inom jazyku,tak ja neviem ci toto je typicke rodinne spravanie :D

pribinak
13. apr 2022

To ako sa oni správajú, je ich vizitka, žiaľ hlúpa, lebo je maximálne neslušne že sa rozprávajú v jazyku, ktorému ty nerozumieš, hoci sa mohli rozprávať slovenský

Ale je to teraz tvoja nová rodina. Pozri, stretávate sa uolne minimálne, tak si povedz že to jedno stretnutie raz za 200 rokov prežiješ

autor
13. apr 2022

@pribinak v poriadku,dakujem za nazor,mozno je to tym ze sama som nemala nejaku vacsiu rodinu tak az tak nerozoznavam co este je rodina a co nie, preto som aj zalozila tuto diskusiu, casto krat tu clovek dostane nazory aj z roznych uhlov pohladu

cickamon
13. apr 2022

rodina to je urcite a to ze sa rozpravaju po svojom je bezne, nebudu sa vsetci prisposobovat jednej osobe na oslave...otazka je ...ked ste na oslavach a rozpravaju madarsky, tak len madzi sebou alebo aj na teba? lebo ja mam manzela z rusnakov a vsetci v ich rodine rozpravaju rusinsky, ale ku mne osobne sa prihovaraju slovensky...aj ked vela rozumiem lebo predsa som z vychodu a stretavam sa s rusinmi tak ked sa o niecom rozpravaju a som pri tom sa vedia opytat ci som rozumela a ked nie tak prelozia 😀

mariet24
13. apr 2022

Oslovenie sice nie je, ale my navzájom svojich starých rodičov berieme ako svojich (máme obaja ešte takmer všetkých)

autor
13. apr 2022

@cickamon tak ale to je podla mna trosku ine,oni su slovaci,byvaju na slovensku,no medzi sebou rozpravaju po madarsky, mne nehovorili nic,stale len medzi sebou ja som sa len hlupo usmievala a dufala ze to skoro skonci,obcas ked bolo nieco co sa tykalo mna aj manzela tak mi to on prelozil do slovenciny,a sedeli sme v normalne slovenskej restauracii kde si objednavali po slovensky,nasledne predomnou nabei na madarcinu

autor
13. apr 2022

Nabehli