Čo všetko stíhate a čo by ste ešte chceli stihnúť?

inkinka
7. júl 2009

a čo by ste ešte radi chceli stihnúť? Bola som teraz na promócii externistov, vyštudovali popri práci a mnohé ženy zvládali popritom aj deti, domácnosť a aj nejaké koníčky. Niektoré to brali športovejšie, všetko na pár percent, jedna tam bola už pred zrútením. Ako je to u vás? Stíhate?

dioliana1
25. aug 2009

jasne MK je super relax....

yukki
25. aug 2009

Ja stíham prežiť,a to tak, že ešte nie sme od bordelu ani špinavej (občas) dlážky choré, ani od sem-tam suchej stravy ešte nemáme tráviace ťažkosti, a zatiaľ ani od nevyžehlených tričiek psychické ťažkosti.
Ale tiež nemám ani pomocnicu ani opatrovateľku ani babku po ruke, dokonca ani ten manžel žiaden mi kolo zadku neskáče, takže ymslím že je to skvelé že to stíham tak ako to je! 😝
A nechať dieťa niekomu na tri hodinky...alebo na večer...alebo....NA NOC! To by asi ani nebolo dobre, lebo by som sa mohla aj zblázniť od radosti 😝

janinkaza
25. aug 2009

cairka,
yukki, trafila klinec po hlavičke, mám manžela a to celkom super manžela, takže sa môžem venovať aj sama sebe...ale inak žiadnú pomoc nemáme, dokonca ani rodina nám nestráži malého, takže zatiaľ jediné, čo nestíham alebo skôr sa nedá zariadiť je romantika s mm 😉 , ale už sme sa dohodli, že keď bude malý v škôlke, tak niekedy naraz zoberieme dovolenku a budeme romantikovať ( sviečky, obedovečera a tak podobne ) trebárs aj o 10:00 doobeda 😀 😀 😀

cairka
25. aug 2009

tak už viem, kde je chyba - že nám taký na sklade chýba 😅

yukki, no na noc si musíme počkať, kým pôjdu baby na disku 😝

yukki
25. aug 2009

No....a to zas dosť pochybujem, že to bude pre nás nejaká príjemná noc stvorená na relax.... 😖 😀

jalao
26. aug 2009

tak ja som toho vcera stihla celkom dost! 🙂 🙂 Uz som to pisala aj vedla v inej teme, ze som si vyrazila konecne s kamoskou po roku na pivko na terasu, a pokecali sme tom ZIVOTE 😀 😀 . to je pre mna tiez vyborny relax...vypadnut z domu na hodinku a vykecat sa s inou kamoskou, ktora zije podobnymi problemami a zivotnym stylom ako ja, ale nemame na seba skratka cas. 🙂 🙂

vroni
26. aug 2009

Ja sa hlasim k rodenym vegetnikom. Kym je dieta v skolke, pracujem (niekedy v kancli, niekedy z domu, niekedy mam terminy mimo) alebo si spravim volno sama pre seba. Ked vyzdvihnem krpanu zo skolky, venujem sa jej, hrame sa, ideme von, na navstevu, co nam prave napadne. Vecer si chlap preberie dieta 😝 a ja spravim veceru alebo vypadneme niekam von (vsetci traja) Ked dieta odkvacne (spravidla medzi deviatou a pol desiatou), intenzivne pestujeme papucovu kulturu (nie vzdy s televizorom, ale vzdy doma) Upratovat (a zehlit) nam chodi pani dva krat do tyzdna, skolu mame obidvaja hotovu, velke varenie pestujem len cez vikendy (ale to ma bavi). Stiham sice vsetko, ale ako z horeuvedeneho vyplyva, som lenoch ... 😎 😀

jalao
26. aug 2009

jeej, vroni, posli tu pani niekedy aj ku nam...u nas by sa ujala....ale ci by po mesiaci neusla 😉 😉 😉 😀

jalao
27. aug 2009

no dievcata, tak co ste vcera postihali? 🙂 🙂 🙂 🙂

vroni
27. aug 2009

jalao, ked pani neusla od nas, prezila by aj vas 😀 😀 😀 Ale ona ti len za peniaze upratovat chodi 😝

jalao
28. aug 2009

vroni, ved mne je to jasne 😀 😀 😀
Ja uz nakladam sem-tam povinnosti aj na deti...musia aj malinku opatrit, kym ja trebars varim, ked si porobia pridelene ulohy, uz maju volno, idu si "po svojom" za kamosmi a ja som s malou, ideme von, alebo sa prekolobezkujeme na zahradku a na piesok atd atd..takze sa to nakoniec stihne vsetko (takmer). Ja som taky ten lenochodny typ 😀 , co cim ma menej casu, tym sa lepsie viem zmobilizovat a zamakat...Ked mam viacej casu, poviem si, ze este toto si precitam, a este toto trosku a cas bezi a bezi a potom vyskocim a kmitam 😀 😀 😀 😀

tinka08
28. aug 2009

ahojte,
môžem sa pridať? tuším ste tu všetky šikulky, lebo ja mám pocit , že nič nestíham. mám 2 mimi narodené do roka a puberťáka ako bonus. chodí mi pomáhať jedna kočka s deťmi a druhá upratovať ale aj tak večer padnem ako poleno do postele a som rada , že spím. dokonca aj na MK zavítam zriedka. 😅

jalao
28. aug 2009

tinka, ved citaj, co pisem ja...mne uz decka odrastli, ale isla som z MD do roboty zavcasu a bola to fakt Bitcica!! (blazninec) Dnes uz zapriahnem aj starsich, ty to tak niekedy nespravis? ved mlady uz je velky, isto s drobcami trosku pomoze...A mat upratane pri hentakych drobcoch si myslim , ze je dost neralne...to si viem predstavit. 🙄 😉

tinka08
28. aug 2009

jalao,
nebyť môjho mladého, tak neviem čo si počať. obsluhuje umývačku, vešia prádlo - to sú jeho psie povinnosti 😉 a veru keď už padám poobede alebo večer na nos (a sú dni keď som doma úplne sama k prckami - kočka chodí 3xdo týždňa), tak veru aj malého si na chvíľku vezme. musím povedať, že mi pomáha veru viac ako muž čo sa týka domácnosti.

wiwienne
28. aug 2009

No ja mam dni, ked stiham navarit,upratat cely byt a dat si dobru vanu s tym, ze sa venujem aj krpcekovi...len nejako nestiham okolo seba, niekedy chodim v spinavom tricku a kazdy vlas mam inde, ale muz mi aj tak hovori, aka som krasna, takze ma to az tak velmi netrapi 😀 samo, idealne by bolo byt kazdy den upravena, dietatko spokojne, doma cisto a este cas na kavicku 😉

tinka08
28. aug 2009

no ja som to vyriešila vlasami do copu a "sviatočnými" teplákmi. len tie kilá navyše po prckoch, ale každý rysuje telo po svojom... 😀 teraz by mi nepomohlo ani keby som chodila každý deň vo večernej róbe 😀 😀 😀

natashkaa
17. nov 2009

no takze ja stiham manzela, dieta, domacnost, pracu, externe dokoncujem doktorat, zehlenie pohoda 🙂 🙂 vzdy upratane este mam aj energiu sa kazdy vecer na polovicku vrhnut upravena namalovana nechapem akoze nestihate 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

.....ale teraz pravdu 🙂jasne ze ja nestiham teda nic a to mam len jedno dieta. magisterske studium som musela prerusit a robotu tiez je to o hubu som rada ze som vecer totalne unavena...je pravda ze aspon navarit stiham mam ako tak upratane ale zehlit pomaly prestavam a vzdy to radsej pekne vyvesam nech to tak uschne..OBDIVUJEM superzeny ja taka ikdy nebudem ale co hlavne ze mam cas na dieta a manzela to je najdolezitejsie a odnedavna sa riadim heslom "BORDEL V BYTE STASTNE DITE 😀

maznacik007
17. nov 2009

tak ja momentalne nestiham...

cez den som v robote pridem podvecer busom... a uz to zacina.. okamzite su na mne nalepene deti takze hned ako sa prezlecem.. /niekedy ani to.. podla toho aky bus chytim/ idem do kuchyne a varim.. veceru a este tak aby ostalo na druhy den na obed.. lebo muz robi z domu a je s malym.. / do obchodu chodim cez obednu prestavku alebo cestou na bus.. take drobnosti ako rozky a tak/
kym varim maly vari s riadikmi pri mne dcera mi hovori co zazila a tak.. potom sa najeme.. skontrolujem ulohy /mam prvacku/ a pobalime sa do skoly potom klasika kupanie maznanie.. deti spat potom upracem.. este poperem ak stiham prip ine umyjem podlahu a PC a potom spat.. a rano to iste..

cez vikendy sme mimo povacsinou.. ako sa podari...

no niekedy mam dost a uz chcem ist na RD

inkinka
autor
13. dec 2009

Vianoce sa blizia, ako na tom ste? Stihate vsetko, co ste si naplanovali? Peciete alebo si kupujete hotove, mate uz darceky a umyte okna? Mate nejake osvedcene tipy, ako to vsetko zvladnut? Ja mam jeden: nepeciem uz tolko druhov peciva a staci to.

laculik
13. dec 2009

...darceky cez web, upratuje sa priebezne (upratovacka) a hlavne nikdy som neuznavala a nepraktikovala upratovanie predsviatkove. Okna sa umyvaju, ked cez ne nie je vidiet 😀 . Nepecieme, nevyvarame zbytocne - chceme byt stihli 🙂 a zdravi. A hlavne cez Vianoce sa o nas starajú iní a my zatial lyzujeme 😀 alebo sa kupeme 😀 . Vianocne stresy a chaosy sa mi proste nepacia a preto ich ani nemavame 🙂 .

martina_maxian
13. dec 2009

laculík, u nás je to presne tak... 😀 😀 😀

jahodka11
14. dec 2009

ja napriklad peciem len medovnicky, tie mame velmi radi a ostatne aj dostaneme, aj nam to netreba🙂)) priebezne nieco upeciem cerstve z listkoveho cesta...a dost....darceky nakupene...poriadne som si rozmyslela, co komu a az potom som isla nakupovat, maly bol zatial s manzelom...upratujem priebezne, ale nic extra....uplne normalne, okna umyvam, ked su spinave a je jedno, ci su vianoce alebo obycajna streda..umyjem, ked treba a mam cas a chut a nie vtedy, ked sa MUSI!!! Planujem si vianoce uzit, budeme chodit na dlhe prechadzky a citat knizky, co nam prinesie jezisko... 🙂

dalli
15. dec 2009

tak určite v tejto zime budem umývať okná 😝 , pekne si počkám na jarné slniečko, či letné slnko? hmmm kašlať na okná tie vianočnú atmosferú neurobia...teda aspoň ja ich mám total na háku, či sú špinavé alebo nie...

cerkris
16. dec 2009

ahoj ja si myslím, že je to vec organizácie a priorít, ked som mala jedno dieťa to bol život 🙂 trraz mám dve som na materskej a snažím sa porobiť dom aveci aby som nezaťažovala pracujúceho 🙂 ale on mi pomôže, takže jeden v škôlke druhý doma so mnou, ked nstíham navariť nič sa nedeje ved teplú stravu majú v práci a v škôlke, alebo navarím aj nna dva dni dopredu alebo využijem donáškovú službu.
žehlím ak to vzjde ak nie manžel 🙂 popracem cez týždeň, okná ma už dávno netrápia 🙂 ešte cez nich vidno, venčím sa na prechádzke s malým kamarátky ak mám čas a tak. 🙂

inkinka
autor
16. dec 2009

tak baby vidim, ze to beriete sportovo 😉 Vianoce na horach nemusia byt zle, ale v tomto som konzerva,Vianoce doma. Silvester na horach moze byt.