Čo zaberie na seboreu?

jovana
11. mar 2009

Ahojte, prajem pekny den. chcem sa opytat, ci su tu ludia, ktorych uz dlhy cas trapi seborea. Ja ju mam uz roky, skusala som takmer vsetko a vysledok ziadny. rozne masticky, babske recepty, drahe kozmetiky z lekarne,... teraz beriem atibiotika, uz druhe, a strasne sa mi seborea pohorsila. je to uplne cervene. mam to v okli nosa az ku az na licach, na vieckach a kutiku oka, na cele, v usiach a za usami. Dost mi to zneprijemnuje zivot. prosim poradte nieco. mam 26r. Vdaka

pocahontas1
16. jún 2017

Mne ten jogurt s lanovým olejom vôbec nezabral , akurát sa mi po tolkom jedení už protivi jogurt..včera som si kupila krem skin cap, uvidíme čo to spraví.

inypetrik
16. jún 2017

@dferkova ahoj ak mas este problem napis mi na peter.lukac02@gmail.com co si pouzivala .. mne nabehla v 28 ale uz som ju vyliecil uplne, mal som ju v oboci pri nose vo fuzoch brade kotletach usoch za usami a vo vlasoch ..... teraz nic ..

modrykonik03
17. jún 2017

@pocahontas1
A kolko ste to užívali ? Ja som s tym zatial spokojna.

pocahontas1
17. jún 2017

Cca 3 týždne ráno a večer

inypetrik
17. jún 2017

takze pocahontas sis nevsimla ze som ti pisal ??
chcel som ti pomoct ale ked mienis stale len hladat a trapit sa nech sa paci ignoruj ma dalej

pocahontas1
18. jún 2017

Pisala som ss🙂

inypetrik
18. jún 2017

@pocahontas1 ziadna ss neprisla, prosim pouzi mail: peter.lukac02@gmail.com

modrykonik03
19. jún 2017

@pocahontas1
Stačí rano a 3 týždne su malo, ja som uz na tom 4.mesiac, treba dlhodobo ako sa tu doporučuje ...

pocahontas1
19. jún 2017

Možno skúsim zas neskôr, ten skin cap pekne zabral, uvidíme ako dlho to vydrží.

dferkova
23. jún 2017

@inypetrik pisala som vam mail prisiel vam vobec? Lebo neodpisujete 😕

inypetrik
24. jún 2017

@dferkova ahoj neprisiel ..mail je spravne ..

lady31
28. dec 2017

Inypetrik pisal som vam mail dostali ste ho?

lady31
2. jan 2018

@inypetrik veď na tem mail som písal

luciaone
10. feb 2018

@mmmmilos ahoj..ešte stale čisty? pomohlo by mi aj vnutorne uživať oreganovy olej ? miesto lanoveho? ja mam diagnostikovane aj kvasinky v žaludku candida....a na tvari flaky za červenanene ..

mmmmilos
11. feb 2018

@luciaone

- čítal som o ňom , že je to veľmi silné. Asi by to malo zabrať ale nemám to odskúšané. treba zistiť dávkovanie, čím to riediť atď.
Kúpil som ho tiež- ale ten som nezvládol pravidelne. Páli.

- ešte stále čistý 🙂

Nech sa darí....

luciaone
11. feb 2018

@mmmmilos ja som ho kupila v lekarni už nariedeny a mna nepalil len som ho brala kratko ...a už teraz je po 3 mesiacoch vyprchany

ivana1982
22. jún 2018

Ahojte. Ja užívam ten ľanový olej už 3 týždne a super, pokožka vo vlasoch ma konečne nesvrbí. Zapíjam ho pohárom mlieka každe ráno a večer si dávam kolagen v prášku. Mne to pomohlo, budem aj naďalej užívať. Ďakujem za radu.

marian1632
23. dec 2018

Dobrý deň. Touto cestou by som sa rád podelil o moje dlhoročné skúsenosti so seboroickou dermatitídou. Mávam červené fľaky v okolí nosa očí a za ušami. Sú obdobia kedy je to lepšie a sú horšie obdobia. Príčinou je najmä stres, nevyspanosť, nepravidelné a zlé stravovanie. Samozrejme som bral rôzne druhy kortikoidných mastičiek a prípravkov do vlasov. Po čase som zistil že bez problémov (následného podráždenia a bez použitia prostriedkov s kortikoidmy ) môžem používať len šampón BIODERMA NODÉ DS +. To podstatné s čím sa chcem s vami podeliť je že už tretí mesiac som nepoužil prostriedky na báze kortikoidiv a to vďaka užívaniu himalájskeho čaju NIMBA . Užíval som ho dva mesiace s týždennou prestávkou. Jednu čajová ližicu zaliať vriacou vodou ráno a jednu večer. Nerobím žiadnu reklamu, ale mne sa stav zlepšil o 90 percent. Budem rád ak napíšete skúsenosti po absolvovaní dvojmesačného užívania. S pozdravom Maroš

waldosinka
19. jan 2019

Ahojte. Akým hrebenom ste vycesavali z vlasov ?

waldosinka
19. jan 2019

Tak este raz píšem. Keď za prvý krát objavila seborea oskriabala som jemne a potom natrela borovou vodickou. .. prešlo to. Následne ostala len jemné suchá kozicka nič strašne. .. Doktorka kazala natrieť krémom.... tak som kúpila brutálne drahy krém v lekárni a natrela. Samozrejme sa to zhoršilo.... tak som postupovala ako predtim. Umyla vodou jemné zostriabala a osetrila borovou vodickou. ... teraz je čelo obocie a okolie oči zacerevenane a sa mi zdá že začína mokvat. ... prosím poraďte ako sa toho zbabit. Malinka ma 2 mesiace.

lilka222
25. jan 2019

Ahojte. So seboreou mám problám už asi 6 rokov, mám ju len vo vlasoch. Viacerí ste tu spomínali dotykovú infúziu kyslíkom. Chcela som to podstúpiť, ale teraz to robia asi len v BA a keďže som z východu.... Anyway, spomínali ste, že sa to len prikladá na pleť a dodáva do pleti kyslík (O2). Tento ozonizér dodáva ozón (O3), čo mi príde ako celkom podobný účinok. Neviem v čom je rozdiel alebo či to má taký efekt, ale pri tom ozonizéri píšu, že to pomáha na seboreu. Čiže dnes som si to objednala, potom sem napíšem, čo to spravilo :O tuto je link ( https://vixxi.sk/alveola-kozmeticky-ozonizer-vi... ). Mimochodom, chodím na čistenie pleti kvôli akné a tam mi pleť prebehla vždy týmto ozonizérom. Keď som vyzvedala, čo je to, povedala, že to vďaka tomu mám pleť potom takú krajšiu (lebo naozaj je po tom čistení oveľa lepšia). Hľadala som o tom info a tak som ho našla. Som fakt zvedavá, mám z tej choroby už traumu a nič nepomáha. Taktiež som začala piť už spomínaný čaj Nimba, a takisto jogurt s ľanovým olejom ale je to zatiaľ ešte len týždeň, čiže uvidíme, aký to všetko dokopy prinesie účinok. Dovtedy, good luck všetkým podobne šťastlivým jedincom!

telly4
15. máj 2019

3

lucygirl
2. jún 2019

Ahojte,

Ja mám seboreu od detstva (žijem s tým 25 rokov), chodila som po lekároch, vyšetreniach, rôzne mastičky a kadečo a nič nezaberalo.
S odstupom času a po slovách lekárky, že je to nervového pôvodu som sa s tým naučila žiť a v rámci možností ju viem “ovládať”.
Vyskúšala som rôzne šampóny, mne najlešie zaberá Nizoral na vlasovú časť, ale natriem si aj tvár, uši nechám pôsobiť a zmyjem. Samozrejme musíte rátať s tým, že časom prestane všetko zaberať, lebo si pokožka zvykne, treba to striedať. Na tvár používam kozmetiku Bioderma Sensibio DS+, táto rada je na citlivú, svrbivú pokožku.
Ďalšia dôležitá časť sú vitamíny, ak neberiem zinok a B, tiež sa to zhoršuje a musíte sa sledovať aj v strave, ako už bolo spomenuné, niektoré potraviny to zhoršujú.
Ak môžete a máte možnosť, more lieči, to mi tiež ukľudní aj telo aj myseľ a vtedy mi všetko úplne zmizne. Vyhýbať sa stresu, to je základ aj keď často nemožné v dnešej dobe.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
waldosinka
19. jan 2020

@vlcik1 ne

nela159
26. jan 2020

Ahojte,
Je tu niekto,kto by mi vedel pomôcť so stravou ?
Snažím sa vylúčiť biele pečivo,paradajky ,papriky ako mi odporúčila lekárka.. ak máte nejaké rady ,budem rada za všetko 🙂

denno
22. dec 2020

Zdravím vás
Chcel by som sa spýtať to stačí ten ľanový olej kúpiť v hypermarkete len to asi nebude taký kvalitný alebo niekde inde poradíte ďakujem.

vladim24
29. júl 2021

komunita kde sa stretávajú ľudia so seboreu na tu https://www.seborea.online/ nájdeš tam miesta výskytu fotky a tiež možnosti prevencie. Môžete prispieť vlastnými skúsenosťami s touto chorobou