Čo znamená EDTK alebo LOOP exízia?

denyskalili
23. aug 2022

Dobrý deň, viete mi pomôcť čo znamená EDTK alebo LOOP exízia? Niekto, kto má skúsenosti, čo odporúčate? Pridávam foto (ospravedlňujem sa za nekvalitnú foto). Ďakujem za pomoc

drake122
23. aug 2022

@denyskalili Napíšem Ti to po lopate. Tvoj gynekológ pozrel do šušky a vidí, že máš ektropium krčka. No to by ani neriešil, ale furt máš nejaký výtok/špinenie/fluor. Tak, keďže po čase z tých výtokov určite bude Tvoj drahý grimasovať, alebo teda aj gynekológ a dokonca Ty sama budete grimasovať, tak Ťa posiela na malý zákrok, kde to ektrópium vypália. To sa ťažkým slovom povie elektrokauterizácia. A prístroj, ktorý toto vie robiť sa volá v skratke EDTK. Ale dokonca na to sú viaceré metodiky, ktoré majú rôzne komplikované názvy, ale docielia to isté, ako napr. "loop excision" a podobne. A poučenie z toho celého je, že namiesto toho, aby si sa po vyšetrení rovno spýtala toho gynekológa, že o čo ide, Ty si sa rozhodla radšej to napísať sem, aby celý modrý koník vedel, že máš tam dole nepríjemnosti...

denyskalili
autor
24. aug 2022

@drake122 ďakujem za pomoc, no neviem načo zas okolo zbytočné slová, skade môžte vedieť akú ochotu mal lekár, skade môžte vedieť, či sa vôbec jedná o mňa? Rozum ešte na toľko mám, že by som písala anonymne samozrejme, lebo by mi to bolo trápne. Ste veľmi múdra, vzdelaná a hlavne musíte byť veľmi milá pani alebo pán neviem 🙂

drake122
24. aug 2022

No to sa mi páči... nakoniec je ešte na vine lekár, lebo "nemal ochotu", "nič nám nepovedal". 🙄