Dá sa opraviť prasknutý displej na tablete?

jaja773
28. okt 2014

Ahojte, viem že už pred rokom bola táto otázka položená, ale skúsim ešte raz, možno mi niekto poradí, dnes sa môjmu 3. roč. synovi podarilo prasknúť obrazovku na tablete, funguje však normálne. Neviete či sa to dá nejako opraviť, volala som do predajne kde sme ho kúpili, povedali mi, že ma tá oprava vyjde drahšie ako nový tablet. Mne je však ľúto vyhodiť ďalšiu kopu penazí na nový. ☹ ☹ ☹

kengurica
28. okt 2014

Mas 3 moznosti:
1. praskol displej, je funkcny, da sa na nom robit, tak tak aj zostane. Neminies prachy, zostane ti funkcny tablet s prasknutym displejom
2. das kopu prachov za novy displej, viac ako za novy tablet.
3. das kopu prachov za novy tablet
To uz je na tebe, ktoru z tychto moznosti si vyberies. Ci neminies nic, alebo minies kopu prachov.

samo_blaho
28. okt 2014

4. napíšeš značku a typ tabletu, aby sme sa vedeli od niečoho odraziť

butterfly333
28. okt 2014

Aj môjmu synovi spadol tablet prasknuty displej a nejde. Mám ho vyhodiť? Nemá ho ani dva mesiace.

marcelatje
28. okt 2014

Ak budeš náhodou kupovať nový niektoré predajne ponúkajú poistenie nejakých cca +10,- EUR k cene tabletu. Moja neter si na svoj sadla týždeň po tom ako ho dostala a v pohode jej to v rámci toho poistenia urobili 😉

janulik2008
28. okt 2014

Segra mala tablet spadol jej a kedze nemala to pripoistenie ci ako to nazvat tak cena noveho 100 € ... keďže tablet vôbec nefungoval tak lezi v skrini ...

belllinka
29. okt 2014

U nas stala vymena obrazovky 140 eur, ale stale lepsie ako novy, ktory stal 550 eur. Radsej sa spytaj v servise, tam ti presnejsie povedia sumu.

ultra
29. okt 2014

Treba rozlisovat co je vlastne poskodene. Na tablete ako aj na mobilnom telefone je vrchna cast tvorena krycim sklom - tzv. Digitizer. Nieje to samotny display ale iba krycie vrchne sklo. Vecsinou byva poskodene iba toto vrchne sklo - zistite to tak ze tablet v podstate funguje a zobrazuje vsetko aj nadalej. Krycie sklo stoji par €. - najdete na internete. Sikovny domaci majster si to dokaze vymenit sam - navody na vymenu najdete aj na youtube . ukazka:

https://www.youtube.com/watch?v=ogVhYYakE6A

Oprava v servise je dost draha vzhladom na cenu prace .

Napriklad na mojom Samsung galaxy Note II ma stalo nove vrchne sklo 12 € -a asi hodina prace - niesom ziaden elektromechanik ale dokazal som si ho vymenit sam.

klincek
29. okt 2014

@jaja773, je to ako pise ultra - oprava krycieho skla v pohode, oprava displeja problem (je to najdrahsia cast tabletu i mobilu, takze sa to fakt neoplati). u vas to vyzera len na sklo, tak sa skus opytat v nejakom servise, pripadne oslovit kamosa, ktory sa v takych veciach vyzna..mozete mat onedlho tablet ako novy🙂

erikaolahova
17. jan 2015

Ja som dostala tablet od manzela asi pred dvoma rokmi.Asi po tyzdni,ako som ho dostala,my nan skocil moj syn.Tiez mam prasknuty display,ale funguje asi tak-cela obrazovka je normalna,len cez to prasknute mi nereaguje.Co stym?Dnes spm ho vytiahla a je mi ho luto,no...

ninuskqa
4. feb 2015

No mne praskol displej na tablete Acer Iconia B1-720 a polka tabletu mi funguje a ďalšia nie 😒 😒 😖 , taže mi nejde naťukať heslo 😖 😢 . Neviem či si mám kúpiť nový alebo sa to dá nejako opraviť!!?? 😒 😒 Prosím súrne potrebujem odpoveď. Ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

sevecka
27. mar 2015

Skus tuto stranku radi ti tam poradia celkom zdarma su to odbornici aj mne poradili.
http://www.lacnydisplej.sk/

dysplej
23. apr 2015

neviete mi poradit kde sa da objednat dysplej na tablet huawei media pad 8.0 T1?? dotykove sklo je bez poskodenia iba dysplej potrebujem vdaka

jakubbegala
16. júl 2015

spadol mi tablet rozbilo sa sklo a nefunguje dotyk neviete kolko by stala oprava 😢 😢 😢 😢

skola2
20. júl 2015

Ja by som sa tiez chcela opytat ci sa my oplati novy tablet alrbo kupit novy?? Mam ho uz 1rok a dneska som si sadla na tablet ale ide my, stvrtinu tabletu mam zakrytu ciernym obrazkom vopred dakujem😀

2343
4. dec 2015

klakol som si na tablet a praskol mi displej . Teraz som ho zapol a zasa sa mi velká čára pukla. ☹ Bol
som z toho 4 mesiace sklamaní .a uš som ho nezapol ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lucka4321
7. jan 2016

Mne tablet funguje len sa on ho oprela mam ho asi 2 alebo 3 či 4 mesiace a bojim sa mamka a tatko by mna zabili mam si dat nake pozadi aby to nebilo videt? Alebo čo poradte mi prosím 😠 😢

jakelee
27. jan 2016

Ja som si zase klakol na tablet obrazovka zostala čierna ale počujem ako reaguje na dotyk poradite mi??? bol by som velmi rád

silviaeremiasova
20. feb 2016

dobri den viete mi poradit prosim atsi lebo praskol my uplne dispel na tablete a a neviem ho napravit poradite my prosim vas kolko stoji dispelej na tablet

dianeta
7. apr 2016

Odporúčam na výmenu prasknutého displeja, alebo o poradenstvo ohľadom telefónu mám najlepšiu skúsenosť s touto stránkou http://mobil-gsm.sk/

majkeel
7. apr 2016

Pri tom ako tablety rychlo technicky zastaravaju (2 roky) a ze cena displeja je pomaly polovica ceny celeho tabletu by som neopravoval (este tak to prasknute sklo ked uz). Bud kupit lacnejsi cinsky noname alebo na bazari, ci vo vypredaji za 100-150 eur starsi tablet.

erik_chovanec
18. máj 2016

Ja som di na tablett nechatiac sadol a bojim sa čo sa stane ked to rodičia zistia prosim boha nech ho opravy ale neak to nefunguje ale keby bol ten tablet môj tak by som to prežil ale ten tablet je mojej babky a ja sa bojim jej reakcie

Ako vyzera poškodenie : ked ho zapnem tak je cela obrazovka čierna až na par bieliich flakov ak by mi niektk pomohol tak by som bol rad tu je aj foto prosim pomôžte mi prosim neviem si rady ja viem že bol celkom drahy a ja sa velmy bojim

jagino
18. jún 2016

Ahojte. Ja som si opravoval na tablete dotykové sklo aj display. Diely som objednal z Číny cez www.ebay.com, celá oprava ma vyšla na cca 25€. Je treba dávať pozor aby ste objednávali správne komponenty, najlepšie podľa čísla flexi káblika, inak sa vám môže stať že vam nepojde dotyk tak ako má, alebo vôbec. Na súčiastky som čakal 3 týždne, došlo, vymenil som a funguje už vyše roka 😀

menoruze
22. jún 2016

nam praskol displej na notebooku ako na foto erika chovanca vyssie, a kamos ITckar vravi, ze to jedine vymenit a stalo by to na nasom notebooku 100 e, tak neviem...

zuzuliatko18
23. jún 2016

Mne praskol displaj na mobile, bracho objednal z ciny nahrane diely, nasiel.video na youtube ako vymenit a mobil fical dalej☺

normuliatkolb
15. okt 2016

Ahojte takto sa nam rozbil tablet ale je plne funkcny. Da ss to vymenit a kolo by to cvaklo.dakujem.( mali sme ho poisteny no to skoncilo 24.6.2016)

jagino
15. okt 2016

Aky to je model?

normuliatkolb
15. okt 2016

@jagino ASUS MEMO Pad 10..model:K00F(ME102A)

jagino
16. okt 2016

@normuliatkolb Zalezi od verzie flexikablika dotykovej plochy...cena na ebay.com sa pohybuje od 10€ do 30€.Ak by bol rozbity display tak to by sa uz neoplatilo opravovat
Na http://www.servisnamobil.sk/produkt/dotykova-pl... som nasiel dotykove sklo za 25€...ale je potrba zistit aby sedelo cislo flexkablika s tym co je v tablete.Navod na vymenu urcite najdete na youtube... Replecement digitizer asus me102a

stefany2115
4. jan 2017

Dobry deň nevedel by mi niekto poradiť koľko by stala oprava tableta Prestigio MultiPad 4 Quantum 7,85 3G,mam prasknute vrchne sklo ale tablet funguje.Ďakujem za odpoveď.

jagino
5. jan 2017

Zdravim.Zhodou okolnosti mam tento tablet na nahradne diely.Napiste mi na jgabani@centrum.cz a mozme sa dohodnut na oprave.