Dá sa poslať balík 1. triedou na adresu?

cayz
6. apr 2020

Dobrý deň, zajtra by som chcel poslať balík jednému pánovi. Balík má približne 5 kg a chce ho poslať na adresu dá sa to? A taktiež by som sa chcel opýtať či sa dá balík poslať 1. triedou, pretože v EPH taká možnosť nie je. Píše tam len, že balík na adresu by mal prísť maximálne do dvoch dní. Ďakujem.

mogaa
6. apr 2020

@cayz pošta momentálne nedoručuje balíky ani doporučené lístky, nechá v schránke len lístok a adresát si ho musí vybrať na pošte

kiwi3
6. apr 2020

jedine kurierom. ani doporucene zasielky sa nedaju momentalne na adresu, vsetko treba vyzdvihnut na poste

cayz
autor
6. apr 2020

@kiwi3 ďakujem a neviete či sa dá u kuriéra teraz platiť aj na dobierku pri prevzatí alebo len kartou?

hermionia
6. apr 2020

@cayz podľa cenníka balík 1. Triedou nepošleš, ale na adresu v pohode, minulý týždeň s v stredu som cez eph podávala balík na adresu a v piatok bol doručený domov na adresu. Inak je rozdiel medzi postarkami čo chodia bežne tie teraz nedorucuju nič, žiadne doporučené listy, len obyčajné, ktoré hodia do schránky a potom sú poštári čo nosia zásielky s doručením na adresu. Aj dnes mi prisla zásielka z eshopu a normálne mi ju poštár priniesol.

cayz
autor
6. apr 2020

@hermionia ďakujem a keby som to chcel poslať kuriérom, tak pôjdem na EPH tam si vyberiem expres kuriér, vypíšem to a potom ten balík odnesiem na poštu a kuriér si preto príde alebo príde ku mne?

hermionia
6. apr 2020

@cayz Expres kuriéra som ešte nevyužívala, ale podľa tohto: Kuriéra si objednajte v deň podania alebo deň vopred na čísle 0850 122 413, na dispečingu príslušného oblastného uzla, na www.posta.sk alebo prostredníctvom aplikácie ePodací hárok a dohodnite si miesto prevzatia zásielky. Sa to dá aj tak, že sa dohodnete a mieste odberu...a nemusíte chodiť na poštu

kitty88
6. apr 2020

@cayz balik 1. triedou sa da poslat jedine expres kurierom, da sa podat normalne na poste.

cayz
autor
6. apr 2020

@kitty88 Ale to asi iba v určitých mestách, ale nie u nás na dedine

kitty88
6. apr 2020

@cayz myslim, ze na vacsine post, ja pracujem v malej dedine na poste a beriem ez. Na stranke posty ak si zvolis konkretnu postu, malo by tam byt uvedene, ci beru ez (expres zasielky).

cayz
autor
6. apr 2020

@kitty88 áno, máte pravdu berú aj u nás expres zásielky do 15 kg. Čiže len prídem na poštu a poviem, že to chcem poslať kuriérom a oni sa už o všetko postarajú?

kitty88
6. apr 2020

@cayz samozrejme, treba mat vsak vypisany bud podaci listok alebo podanu zasielku cez eph

kitty88
6. apr 2020

@cayz len treba povedat expres kurier, inak to podaju ako balik na adresu s dodanim 2 prac. dni, nebude to "1. trieda". Ez by mali byt dodane nasledujuci prac. den.

cayz
autor
6. apr 2020

@kitty88 ďakujem veľmi pekne a ešte posledná otázočka. Na krabicu mám napísať adresu prijímateľa alebo si tam kuriér nalepí sprievodný list?

kitty88
6. apr 2020

@cayz normalne vypisat adresu, prip. vytlacit adresny stitok z eph

ticko
7. apr 2020

@kitty88 co tam treba prosím okrem podacie ho listka

kitty88
7. apr 2020

@ticko balik s vypisanou adresou a podaci listok a peniazky samozrejme 😉

livka_
7. apr 2020

Baby mate k tomu nejaky overeny link zo stranky posty alebo ich nejake vyjadrenie ze balik na adresu nedorucia?

kitty88
7. apr 2020

@livka_ nedorucovanie sa tyka len doporucenych listov, baliky na adresu dorucuju kurieri, ti by mali normalne dorucovat

ticko
7. apr 2020

@kitty88 vďaka 😍

livka_
7. apr 2020

@kitty88 dakujem -*

hermionia
7. apr 2020

@livka_ https://www.posta.sk/sluzby/preventivne-ochrann...
Doručovanie obyčajných listových zásielok pokračuje ako doposiaľ
Výnimku má doručovanie úradných zásielok, poistených listov, doporučených listov „Do vlastných rúk“, „Doručenkou/eDoručenkou“, „Dobierkou“, ale aj zásielok zaťažených inými poplatkami (napr. zásielky colného konania). Tieto zásielky sú uložené na pobočkách pôšt a zákazník dostane do schránky oznámenie o uložení zásielky (tzv. žltý lístok).

livka_
7. apr 2020

@hermionia dakujem -)