Dá sa zistiť majiteľ telefónneho čísla?

9. jan 2023

Zdravim, da sa nejako zistit majitel telefonneho cisla? Teda ak to nie je ziadny marketing, banky atd

damnel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brembo
9. jan 2023

žiadny telefonna spoločnost nedá meno a adresu majitela na základe telefonneho čísla. Opačne to ide. Takže jedine cez trestné oznámenie

janinka007
9. jan 2023

Cez zoznam. Sk, sa dalo kedysi, neviem ci to este funguje.

bajka16
9. jan 2023

Cez tel zoznam máš službu. Napíšeš tam konkrétne číslo a svoj email. Následne ti ukážu, ako poslať spoplatnenu (3€) sms s kódom, ktorú odošleš. Po potvrdzovacej sms ti zašlú email s menom majiteľa čísla. Fungujú iba od pondelka do piatka. Super služba, využila som už veľa krát.

vorkola
9. jan 2023

to je dobra rada

lenjaona
9. jan 2023

@bajka16 nevedia veľa krát meno ani nič, skúšala som
Ani moje nenašli keď som skúsila

autor
9. jan 2023

@brembo ako opacne to ide? Ked dam meno najdu telefonne cislo?

autor
9. jan 2023

@damnel ano jedno cislo vyvolava, prezvana, zodvihnem a ticho. Uz som aj blokla, chvilu boj pokoj a zacalo to z ineho cisla, to je jasne, ze je to ta ista osoba.

bajka16
9. jan 2023

@lenjaona mne vždy nájdu tak neviem

lenjaona
9. jan 2023

@bajka16 to sa čudujem, ale asi záleží aj pri kúpe simkarty či chcete ostať v anonymite lebo to sa da zariadiť

bajka16
9. jan 2023

@lenjaona áno to sa dá u operátora normálne ostať v anonymite ako majiteľ čísla aj také som už videla také nevyhľadá vôbec ale vtedy ani nestrhnu platbu za službu pokiaľ teda nezistia majiteľa

brembo
10. jan 2023

áno,ale musíš u každého operátora,ked si nechal suhlas na zverejnenie čísla.

brembo
10. jan 2023

@bajka16 to je ale protizákonné-ochrana sukromia

bajka16
10. jan 2023

@brembo hej? A ty si niekedy dávno nemal doma zlaté stránky? To máš to isté.

brembo
10. jan 2023

zákony sa zmenili.

sima338
10. jan 2023

skús si to číslo hodiť do Google, niekedy tam nájdeš toho človeka, pokiaľ by napr. podnikal, niečo robil, mal vlastnú stránku, sú aj takí, čo súkromné číslo capnú aj na web, kde majú svoje podnikanie/ambulanciu alebo tak. Ale inak veľa ľudí má súkromné/utajené číslo, to nenájdeš ani cez zoznam sk ani zlaté stránky online ani nič. A polícia ti inak tiež nepovie majiteľa toho tel. čísla, aj keby tam napr niekoho máš, lebo už sa všetko eviduje a mohli by mať z toho problém, že vytiahli tel. čísla toho človeka v systéme.

beata_ra
10. jan 2023

Ak je na cislo viazana nejak firma tak sa da takto najst, no pri fyzickej osobe, neviem, ci je to len tak lahke. Muselo by tam byt asi nejake protipravne konanie, aby si si to vedela zistit

rol76
10. jan 2023

@lenjaona Mňe v Orange nedali Sim kartu utajene,len na moj občianský preukaz,teda na moje meno.Kúpil som krstňiakovy mob,a nechcel som dalšiu Sim kartu na svoje meno,aby ho neotravovaly.Neviem ako to teda funguje...

autor
10. jan 2023

@bajka16 zo zvedavosti som skusila dat svoje cislo a ziadny vysledok, dala som muzove a to naslo, ale len krstne meno, to mi napadlo, ze nedavno na bazari predaval nieco a mal tam krstne meno uvedené

lilope
10. jan 2023

@rol76 kúpite aj Sim kartu bez OP. Napr. TescoMobile, potom ak ešte existuje Jurošík či tak nejak a obdobné, tam je majiteľ čísla anonymný.

rol76
11. jan 2023

@lilope To vám verím,ale ked si iba raz objednáťe niečo cez net,tam si zadáťe svoje tel.číslo,a už to koluje na nete...a už volajú všelijaké spoločnosťi s akciamy,s liekmy,atd.Otravný svet je ten net.

annm81
11. jan 2023

Existujú weby ako neznamecislo.sk, kde môžeš skúsiť číslo vyhľadať. Inak to vôbec nemusí byť tá istá osoba ako číslo, čo si si zablokovala. Stačí aby sa raz tvoje číslo ocitlo na nejakom zozname kontaktov, ktorý niekto predáva rôznym firmám a už ti budú vyvolávať všemožní predajcovia, anketári a pod. Asi pomôže len zablokovať aj toto číslo.

lilope
11. jan 2023

@rol76 chápem ako to myslíte. Ak chce niekto zostať v anonymite, musí si dávať pozor a nikde číslo neuvádzať. Prípadne mať dve čísla, jedno na svoje meno a druhé anonymné. Ale to skôr využívajú zlodeji telefónov, ktorí keď vložia takúto sim do ukradnutého mobilu, policajti nevedia zistiť ich totožnosť, čo je v tomto prípade na škodu.