• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dajú sa prať páperové vankúše?

9. mája 2017 
@caoli svokra hovorila o pierkach, paperie asi nie, a zda sa mi ze v tej vyplni nie je paperie ale priamo pierka. Svokra bola tiez z velkeho gazdovstva, preto by som si to nedovolila prat, keby to odsudila, ale ten angin sa mi nepaci, lebo je naozaj dost flakaty, dam usit novy, ide to do perinky, tak nech je to pekne. Dam pozriet v cistiarni perie a uvidime co povedia aj na gramaz.
1. júl 2014 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jitka1975 len tu v ba beru na cistenie az od 4 kg, tak sa radsej vopred spytajte.
1. júl 2014 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jitka1975 dnes som nemala čas opýtať sa na to svokry...ona takto perie manželov vankúš každý rok...či má na ňom fľaky, tak to neviem...teraz už spí...spýtam sa jej na to zajtra. Ak to bolo po jednom dieťati...mne sa niekedy objavia fľaky po praní aj na obyčajnom oblečení, ktoré bolo pocikané a opralo sa po dlhšom čase. Hlavne pri žehlení to riadne vystúpilo na povrch. Fľaky tam nemusia byť z toho, že páperie bolo prané v práčke, ale aj z toho, že to bolo pocikané a opralo sa to neskôr.
1. júl 2014 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj.prosim poradte mame paplony z duteho vlakna dala som ich raz do cistiarne a take iste mi ich aj vratili chcem sa opytat ci sa daju prat v bubnovej pracke nenasla som stitok prala som vankus a ten sa mi zgucil aj ked som natrasala musela som ho otvorit a to sa uz nedalo narovnat taka vata alebo nieco take tam bolo tak som vyhodila.bojim sa co bude s tym paplonom mate skusenost? do cistiarne ho uz nedam dakujem
10. jan 2015 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja periem normalne v pracke na 40 s praskom na biele (ariel) otacky zmykania 1400 a vsetko v pohode ani perinam ani bundam nic nieje :blush:
9. máj o 08:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@viva13 tiez som to tak raz spravila a pruser. jedna guca s ktorou sa absolutne nic uz nedalo. odvtedy som si povedala ze ked ich dam prat tak len do cistiarne a nebudem sa ja doma stresovat ci mi z paplonu a z vankusov vznikne nieco neidentifikovatelne alebo nie :slight_smile:
9. máj o 10:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok