Darovanie vajíčok - priebeh

juliana14
13. apr 2018

Ahojte chcela by som sa opýtať ako to je s darovaním vajíčok chcela by som pomôcť nejakej zene ktorá má problém s otehotnením a chcela by som sa vás spýta ktoré ste boli ako to celé prebieha ďakujem

juliet86
13. apr 2018

Nrbola som na tom. Ale viem co to obnasa. Vytypujes si centrum asistovanej repro. Urobia ti komplet vysetrenia. Pichas si injekcie viackrT tam musis ist a potom dostanes cxa 800 eur

sissy27
13. apr 2018

@juliana14 sú to voľne dostupné informácie, použi Google. Treba spĺňať určité podmienky, podstúpiť hormonálnu stimuláciu, vyšetrenia, odber. Rozhodne to ale nie je jednoduché a nenáročné ako darovať krv.

juliana14
autor
13. apr 2018

No lebo som rozmýšľa nad tým že by som šla len neviem ktoré centrum je lepšie

juliet86
14. apr 2018

@juliana14 su podobne ved skus napisat a uvidis.

ivankalaco
2. dec 2019

Ahojky.. darovala si?

juliana14
autor
4. dec 2019
ivankalaco
5. dec 2019

@juliana14 vážim si to na tebe, lebo možno si niekomu zmenila život..my máme 8 mesačnú dcérku z DV a sme veľmi šťastní..ak by sme nemali darkyňu, nikdy by sme také šťastie nezažili..

juliana14
autor
5. dec 2019

@ivankalaco ďakujem

lubkavargova1
5. dec 2019

@juliana14 no a ako to prebiehalo?

vinejka6
5. dec 2019

@juliana14 prosím ťa ako to celé prebiehalo? Vieš napísať? Pohrávam sa totiž tiež s touto myšlienkou 🙂

juliana14
autor
6. dec 2019

@vinejka6 tak najprv sa ide na konzultáciu kde ty povedia co všetko budeš musiet urobiť a potom sa ide na genetické testy a ak tie ty vyjddu tak keď ty nájdu príjemkinu tak ideš na protokol ktorý ty určí doktor dajú ty inekcie ktoré si musís doma sama pichať každý deň ako ty povedia a potom chodíš každý tyzden na kontrolu a podla kontroly ty určia odber ale tak inekcie si pichas cca dva týždne podľa ultrazvuku a potom ty napíšu alebo povedia oni ze kedy treba prísť na odber a tam na klinike ta uspia trvá ti cca 15min a potom po dvoch hodinách ideš domov keď je všetko ôk

vinejka6
6. dec 2019

@juliana14 Vďaka. A len povedia, že treba prísť na odber, že našli príjemkynu? Ja sa s nou osobne nestretnem? Výberu si ma oni, ten pár alebo vyberá klinika? Bolelo ťa potom niečo? Naruší to nejak sa tvoj cyklus? Je tam riziko neplodnosti?

juliet86
7. dec 2019

@vinejka6 ahoj. ja som absolvovala ivf cize to co ty ako darkyna len tie vajicka isli mne ;) no chodis na sono aby kontrlovali ako reagujes na liecbu injekciami... pripadne ti nieco zvysia nacasuju a podla toho nacasuju odber. odber robia v celkovej narkoze ale trva kratucko. potom ti daju jest a caj a po dvoch hodkach ides domov. nemozes soferovat ten den treba mat doprovod. dalsi den som sla uz normalne do prace. ale zas tak ako kazdy zakrok a hormonalna liecba aj tu mozu nastat komolikacie ktore su individualne. u mna napr. som na piaty den od odberu dostala ohss. stredny stupen... akoze ked dostanes kramy tak to odide len ke to neprijemne. ale nic neprezitelne do prace som chodila... a moj cyklus sa mi vratil do uplnej normy do troch mesiacov. zakrok nebolel ziadne krvacanie ani bolesti som nemala. jasne ze je to zataz pre telo. ale kazda zena to v ramci ivf absolvuje... tolko odomna

vinejka6
7. dec 2019

@juliet86 ďakujem ti veľmi pekne za informácie ❤️

juliana14
autor
7. dec 2019

@vinejka6 no ja som mala akurát taj dva dni bolesti brucha ale vraveli ze to je normálne po takom zákroku a oni mi napísali ze majú pre mňa príjemkinu a ze ma môžu nastaviť na protokol a nam neodporúčali jest po zákroku aspoň nie nič ťažké a len veľa piť a ja som šla na druhý deň po zákroku hneď do prace a menzes som dostala tak ako zvyknem nemám ho vôbec narušený a zatiaľ ja neplánujem ďalšie dieťa takze ani neriešim otázku či budem ja mat problém s otehotnenim a co som sa pýtala aj doktora tak vravel ze to nema žiadny vplyv lebo ze tebe sa tie folikuli robia každý mesiac a keď sa snima nič nerobí tak odumru a každý cyklus sa to opakuje tak mi to vravel doktor

vinejka6
7. dec 2019

@juliana14 Vďaka 🙂