Debata o všetkom, len nie o deťoch, rodine a manželoch

carodejnica
26. júl 2012

Táto diskusia vznikla tak že v inej diskusii sme s niektorými mamičkami spoločne skonštatovali, že máme potrebu pokecať aj o iných témach, ako sú koliky, príkrmy, plienky, pranie, varenie, či manželské problémy. Chýbajú nám rozhovory o politike, histórii, ekológii, kultúre, knihách, filmoch, či o nemohúcnosti chrústa, alebo napríklad aj o vplyve prvej svetovej vojny na rozvoj pôšt (bacha nie je to blábol). 😉
Nenašla som tu žiadny všeobecný pokec "o všetkom a zároveň o ničom" (len nie o deťoch a rodine), tak dúfam, že nám to admini hneď nezatrhnú... 😉
@jfd @simonceli @magdusv @silvia31 - dievčatá, pridáte sa? 😉

silvia31
26. júl 2012

Pravidlá sa mi páčia a súhlasím, rešpektovať a byť rešpektovany 🙂
Jfd vďaka za radu 🙂
Ja som tiež taký antirasista, ale v tomto ste to vystihli je rozdiel pomôcť ľuďom v núdzi a trpieť prizovnikov a pridávať im výhody, lebo veď inak by to bol rasizmus..

carodejnica
autor
26. júl 2012

@nikush S osadami je to celkovo zložitý problém, a ten kto tento problém vyrieši, tak by mal dostať Nobelovku... 😒 Mnohí by možno aj chceli pracovať, ale nikto ich nezamestná, nehovoriac o tom, že celkovo je v tých oblastiach, kde žijú veľká nezamestnanosť, je to začarovaný kruh... ale samozrejme, za veľa vecí si môžu sami... 😖

albao
26. júl 2012

@nikush no prave to je ta finta - prilis prisne pravidla skodia mnohym ludom v nudzi ale zase prilis volne pravidla priam volaju po prizivnikoch. Prizivnici si vzdy najdu finty ako oklamat urady a pravidla. 😒 Tak ale mozno by bolo lepsie mat prisne pravidla, ale tym co ich splnaju (odpracovali ja neviem, napr. 5 rokov), tak uz dat aspon ake-take slusne prispevky, lebo tam je aj sanca, ze sa znovu zamestna a ze to vlastne 'vrati' na odvodoch a daniach. Ale na jednoznacnych prizivnikov neviem ako. Niekedy mi je ich luto a niekedy som na nich hrozne vytocena 😠

carodejnica
autor
26. júl 2012

Inak, keď sme pri tých Rómoch, tak nedávno dosť bežala taká správa, koľko poberá rómska rodina, v porovnaní so zdravotnou sestrou, tak to bol hoax - nepravdivá správa, tuto je to pekne vysvetlené -
http://www.rasizmus.sk/2011/11/22/hoax-o-romoch/
Nevravím, že sa mi zrovna páči, ako žijú a že žijú z dávok, ale zase tiež odsudzujem, keď sa niečo preháňa a zbytočne sa rozdúchavajú klamstvami vášne.. 😖

stardust
26. júl 2012

no neviem, ale co cakaju ludia, ze vyrastie z deciek v osadach? Ze ich zrazu osvieti a zacnu sa umyvat, poctivo sa ucit a upratovat? Preco stat nechava zjavne zanedbane decka zit v takych podmienkach?
Podla mna mam mat kazdy pravo na nejake minimalne davky, aj ten najlenivejsi v spolocnosti.

carodejnica
autor
26. júl 2012

@stardust presne, vzdelávanie a osveta detí, to by snáď mohlo pomôcť 😒 ... celkom sa mi páči myšlienka celodenného vzdelávania, ale keď sa vrátia domov a vidia tie pomery... neviem... ☹

stardust
26. júl 2012

@carodejnica mne sa viac pozdava myslienka totalnej izolacie od takych rodicov, resp. rodicia by chodili len na navstevy.

jfd
26. júl 2012

@magdusv tak snad jsme tu skupinka rozumnjech lidí, ne? Abysme se hádaly o sunaru 😀
S tim rasismem to je právě ono. Každej si rači dává bacha na hubu, aby ho neoznačili za rasistu. Ale co to je kurnikšopa za systém, kdy většina je uzurpovaná menšinou?!? A navíc, co si budem nalhávat, ONI nenávidí víc nás, než my je. Jesltli jste postřehly poslední rok bordel v Čechách, ve Šluknovskym výběžku. To je tam,jak má Česká republika dvě takový tykadýlka, tak jeden z nich. A proč?!?!? Romové vletěli do nonstopky s bejzbolkama a se slovy "tak jsme to těm bílejm sviním nandali" přizabili dva kluky myslim. Za rasismus nesoudili nikoho, pochopitelně. druhá věc je s tou natálkou. To bych je pověsila za koule do průvanu, svině. A u soudu všichni vyměkli pochopitelně. Nechali si narůst vlásky a vellice popírali, že by kdy měli něco společnýho s náckama. Novodobí hrdinové, děkuju pěkně

jfd
26. júl 2012

@carodejnica Věčně zpívají lesy!!! Četla jsem to asi ve 14 a už si to nepamatuju. Taky je ve frontě na znovupřečtení 😀

jfd
26. júl 2012

jo a baby možná bysme to mohli řešit v nějaké tajné heslové řeči, aby nás neblokli za rasismus... 😝

graceful9
26. júl 2012

@carodejnica tá streľba bola hrozná ☹ človek musí mať ozaj silnú poruchu aby toto urobil,,,,,alebo nejaký momentálny strih,,,,,inak ten film mám aj ja ale s titulkami, takže som sa k nemu ešte nedopracovala,,,,,ale snáď aj to bude 🙂

carodejnica
autor
26. júl 2012

@stardust internátne školy, to by tiež nebolo zlé... ale viem, že to narazilo na Brusel? neviem, nejak som to nesledovala...
@jfd nejak by som to nepaušalizovala, extrémizmus je chorý na oboch stranách... ☹
Inak ja som mala v detstve super kámošku - rómku, volala sa Vierka, keď som chodila na prázdniny ku starým rodičom.. slušná a solídna rodina dodnes, boli akurát hlučnejší, keď po večeroch na dvore opekali slaninku, ale v dobrom zmysle slova, veľa spievali a tancovali 😵 ... škoda, že ich nie je viac...

jfd
26. júl 2012

@stardust
@carodejnica mám kamaráda v Olmiku, vystudoval Charitu nebo jakou pavědu a dělal v Přerově. Je tam taková kolonie, poveszme půl Přerova. Oni by aji chtěli makat a já nevim co ale narážíme na sociologii. Jako ti chulini, co se odpálili v Londýně, ti lidi něcop znamenaj ve své komunitě a mezi bílejma nic. Když odejdou, nemůžou tam ani zpátky. Ti frajeři v Londýně nepocházeli odnikud. Narodili se se v Anglii ale kořeny maji buchvikde, kde jsou jejich rodiče odsouzení za emigraci. Nepatřej ani tam ani zpátky. Jako černoši v americe. Nemaj kořeny. A s těma děckama, co vyrůstaj v boudách... byl někde nějakej rozhovor s chalanem, nerodil se v boudě, rodiče nikdy nic nedělali, čili on ani nemá vzor. Teď žije pod mostem z toho, co ukradne, páč "doma" už jich bylo prostě moc a nevešli se všichni. Tak jako nejstarší odešel. Vyrůstá nová genereace těhle lidí. Za komunistů aspoň museli makat, teď...?

jfd
26. júl 2012

Romská kultura je boží. Je to takový veselý a barevný. Ale jako s bílejma. Jsou dobří lidi a zlí lidi. Všude na světě

jfd
26. júl 2012

@bonaquaba je to všude v evrope. A je to velký a je toho moc. Zlatý Československo! Aspoň v tomhle byli ti komunisti dobří, že nás od tohodle zakonzervovali

jfd
26. júl 2012

jdu do vany a spat. Nebojte, nepujdu do hloubky, abych se neutopila. Hezkej večer dámy, dovi zajtra

carodejnica
autor
26. júl 2012

@graceful9 veru, ideš do kina zabaviť sa, a nejaký pako tam do davu vystrieľa celý zásobník... 😠 😢
....no a počkaj, počkaj - ktorý film - posledného Batmana? 😕

carodejnica
autor
26. júl 2012

@jfd počkaj, ale nevysvetlila si ešte prítomným dámam vplyv prvej svetovej vojny na rozvoj pôšt 😎 😀

didus85
26. júl 2012

holky super diskusia pome sa baviť o niečom inteligentnom, lebo doma moja slovná zasova ostava zaseknuta vo vetach ako ,,čo mám navariť" ,,prečo si nespratal riady?" ,, nevieš sa vyzúvať ked ideš do obyvačky?" a ZASA tie ponožky a nebodaj použijem metaforu tak moj chlap ma filozoficke okienko o tom čo som si to dovolila na neho vytiahnut 😎 ale ja poznám kopu cudzích slov len čo ked doma ich poživať
čiže dievčatá sedim pred telkov a pozerám Pomádu (dnes veget) 😀

graceful9
26. júl 2012

ono tá rasová otázka je celosvetový problém,,,,,ale imigranti aspoň majú domov odkiaľ pochádzajú ale rómovia čo? oni odkiaľ pochádzajú? jasné, je problém, aký je k nim prístup vo všeobecnosti,,,,,tiež poznám pár báb, ktoré nemajú prácu, lebo sú rómky a pritom tú prácu chcú a makali by ako draci,,,,,jeden môj profesor bol róm,,,,ale pri pohľade na tie osady mi je do plaču,,,,,praxovala som v detskom domove,,,,,to je strašné,,,,,11 ročná tam plakala že chce ísť domov. dojalo ma, ako jej chýba rodina,,,,,ona mi potom vysvetlila, že tam mala sexuálneho partnera a mama jej dovolila fajčiť a piť a v decáku jej to nedovolia. predtým bola v inom, ale spala s iným chovancom a tak ju preložili,,,,,pochádzala z 11 detí, všetky boli podelené po slovensku po decákoch,,,,inak s tým štúdiom,,,,,ono na materskej je to des,,,,,ja si dorábam strednú 😅 a nie je to sranda,,,,jazyky, to ani nehovorím,,,,,,absolútne nič už neviem 😢 knihy milujem, vždy, keď mám voľnú chvíľku čítam 🙂 mojou srdcovkou je dominik dán, mám rada aj matkina,,,,ale aj klasiku ako jana eyrová či odviate vetrom 🙂 inak baby, venujete sa nejakým ručným prácam? ale takým iným, nie koníkovskému háčkovaniu 😀 aj to je pekné, chcela by som to skúsiť, ale dnes som strašne dostala chuť robiť dekupáž alebo iné originálne metódy 🙂 inak to je strašné toľko ste popísali, kým som si to prečítala,,,, 😀 😀

carodejnica
autor
26. júl 2012

@stardust že ty máš nick podľa tohoto filmu? http://www.csfd.cz/film/224137-hvezdny-prach/ 😉
Zbožňujem ten film a herečku Claire Danes... 😵

graceful9
26. júl 2012

@carodejnica nie nie, toho johna,,,,,ja to mám ako anglický originál dear john 🙂 batman je doménou môjho chlopa 😀

stardust
26. júl 2012

@carodejnica ten film nepoznam, ale meno som si zvolila take, lebo nie som nic ine len hviezdny prach...kazdy atom v mojom tele je len prach...

adriana7
26. júl 2012

dobrá téma, nie sme len mamy na plný úväzok, že?

carodejnica
autor
26. júl 2012

@graceful9 jáááj, už strácam prehľad 😀
@stardust ahá, ale tak tento film si pozri, je to krásna rozprávka 😵 už len kvôli tvojmu nicku 😵

reanda
26. júl 2012

tak ste to predsalen zalozili? 😀 ale dufam, ze to nebude cele zas iba o politike a o ciganoch 😕 😵 .. a ja som na materskej praveze zas zacala citat, precitala som celych tlstych forsytovcov, aj druhu cast... skoda len, ze uz nemam co 😒 .. poradte nieco dobre .. @jfd vecne spievaju lesy, to som tusim citala, o com je to, o indianoch? alebo som uplne mimo? 😀 ..ale odkial som to zobrala 😨 , doma v kniznici to nemame... ja mam taky sen mat jednu izbu, kde su na vsetkych stenach kniznice, ako to kedysi mavali, ale museli by tam byt same dobre knizky, co som este necitala, to neviem, ci by sa naslo 😖

carodejnica
autor
26. júl 2012

@reanda Večne spievajú lesy, je prvá časť trojdielnej severskej ságy. Troška som pogúglila, nechce sa mi vypisovať... 🙂

"Nórska rodová sága Večne spievajú lesy od Trygveho Gulbranssena je príbehom Daga Björndala, potomka zdatných medveďobijcov, hrdého muža úzko spätého s tradíciami svojho kraja. Kniha je i príbehom vášne a lásky – k žene, prírode, životu. Dielo hovorí o živote v tajomných lesoch, o ľuďoch, ktorí musia každodenne zápasiť s drsnou prírodou. Ich život sa diametrálne líši od neďalekého dedinského života a ešte viac od spôsobu života bohatých kupcov v blízkych mestečkách. Tento nórsky román od prvého vydania v roku 1933 preložili do viac ako tridsiatich jazykov. Patrí do románovej trilógie spolu s knihami, ktoré vyšli v českom preklade po názvami Vane vítr z hor a Není jiné cesty. Kniha sa dočkala filmového spracovania. "

reanda
26. júl 2012

@graceful9 cigani su odvsadial, oni su kocovnici 🙂 .. ale dneska uz maju malo miesta

graceful9
26. júl 2012

@reanda veď práve,,,,,keby raz došlo na triedenie národov a afgáncov by poslali do afganistanu a černochov do afriky, kam by poslali ciganov? aby nebol rasizmus, obetoval by sa jeden štát a dali by ich tam isto 😠 😀

reanda
26. júl 2012

@carodejnica ooo, tak to som necitala, ale vyzera to dobre... len preco mi je ten nazov taky znamy 😕 .. to je zahada