Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

janka1874
autor
3. sep 2009

juj brala by som nejakú dovolenku 😀 😀 😀

aadula mimochodom snívalo sa mi s tebou ale už neviem prečo si mi volala 😀 😀 😀 😀 sranda nie?

zrzulka
3. sep 2009

Jani vsak o rok sa aj vy niekam dostanete. my ideme teraz po 3 rokoch k moru... tesim sa jak mala🙂))som zvedava na malu ako to zvladne... ale ona nema problem s nicim tak verim ze problemy nebudu.

janka1874
autor
3. sep 2009

no zrzulka to by som bola total happy ak by sa to podarilo no uvidíme 😀

zrzulka
3. sep 2009

Janka drzim palce, u nas to tiez tento rok vyzeralo tak vselijako ale ja uz vazne potrebujem dovcu... tak sme to nejako vydumali ze mozeme ist i ked okolnosti boli proti nam... asi naozaj plati ze vsetko sa da len treba chciet. A ja som chcela veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi🙂))

simka9122008
3. sep 2009

Zrzulka, užite si dovču

aadula
3. sep 2009

Samko bol zas dnes zlatý, síce behal stále s kočíkom keď som prišla po neho a že vôbec nerobí to čo ostatní, že je samostatná jednotka, ale že ho zatiaľ nechajú a postupne ho budú učiť na ten ich režim 🙂 , ani domov sa mu nechcelo, všetko pekne na desiatu spapal, dokonca pekne sedel na nočníku, ale stále môže prísť obdobie plaču..len zatiaľ je to pre mňa veľmi dobre, že to takto znáša 😵

jani, zavolám ti? 😀

zrzulka, podmienky sú v podstate také, že treba sa dooosť dopredu prihlásiť, aby vzali dieťatko..lebo je veľký záujem, berú od jedného rôčka deti, nemusí byť samostatné a plienky môže mať...tam sú v podstate zdravotné sestry, takže sa o dieťatko postarajú ... tu kde je Samino, je 17 detí a 4 sestričky, jedna z nich je len na tej abs. praxi, či ako sa to volá, ale určite je to veľká pomoc a chodia im pomáhať aj kuchárky chovať detičky a aj riaditeľka im pomáha, je tu ešte jedna trieda..tam to bude asi podobné niečo... , Paťka mi chodila k týmto istým, tak viem aké sú ..už ich poznám a veľmi som spokojná, že je u nich. Napr. ráno keď som malého zobrala sedeli v takom kruhu a už spievali pesničky detičkám 🙂

tinyleaf
3. sep 2009

zrzulka, dakujem krasne za doveru 🙂 Ved ja viem ze to zvladnem, len ide o to s akym pokojom....ci budem moc z deti nervozna, alebo kludasik ako zucha 😀
A kam idete na dovolenku? Niekde do Chorvatska? Ja sa uz teraz tesim na tu buducorocnu, uz aby bolo zase leto 😀

tinyleaf
3. sep 2009

janka, neboj, nie vsetky deti su taki buntoskovia. Mne Matko prvy mesiac prespaval celu noc, az mi to bolo divne. Potom sa budil max. 2x za noc. Ale bolo mi jasne, ze mat 2take super spiace deti nebudem mat, tak teraz Sofia mi to vynahradza svojou nespavostou 🙂

tinyleaf
3. sep 2009

Ja tiez asi dam o par dni maleho do jasliciek, sice sukromnych, ale kedze mam teraz matersku a nie rodicovsku, tak sa to bude dat nejako zaplatit. Bola som sa tam vcera pozriet a deti tam vyzerali byt spokojne, tak dufam ze aj Matko bude. Aspon cez zimu, nech ma nejaky program v kolektive.

janka1874
autor
3. sep 2009

tiny vraj máš právo ešte požiadať o nejaký príplatokna starostlivosť o staršie dieťa čo máš doma ale neviem čo presne k tomu treba lebo vieš aké sú tie naše prady atie tety tam sú tak ochotné ako keby to z vlastných peňazí dávali ale rómkam poradia satále tie presne vedia čo a ako žiadať
a toho spania sa aj ja obávam Sendy je až veľmi dobrá spachtoško tak pochybujem že aj druhá slečna bude taká 😀

silvika
3. sep 2009

tiny a do ktorych ho davas? su niekde pobliz? ci budes ho vozit autom?

csikike
3. sep 2009

ahojte, tak uz som spat, mala je OK, ale pojdem pre istotu na SC, zatial sme sa este nedohodli na termine, ale niekedy okolo 21.9.
inac ma cca 3100g, tak som zvedava kolko bude mat ked sa narodi 😲

silvika
3. sep 2009

fihaa aj tomasko bol vacsi? a lekarka sa ti ako pozdavala? a kde budes vlastne rodit? v akom meste?

aadula
3. sep 2009

tiny mne už tiež príde tak, že malý potreboval ísť akoby z domu preč a niečo robiť, akoby sa doma nudil a určite to budeš mať jednoduhšie, trošku si oddýchneš kým bude v jasličkách...my sme v štátnych jasliach..tak tu v podstate je tak, že musia pracovať obaja rodičia ..len vtedy dieťa vezmú platí sa školné 66€ + strava a plienky 🙂

csiki, tak micuška je ok, to som rada...oni radšej po prvom cis. robia aj ďalší a ešte keď je taká krátka doba..ja som mala po 11r. a dr. mi vravel, že radšej SC lebo keby sa malému nechcelo von, nemohli by mi dať vyvolávačku, aby mi to neroztrhlo rez na maternici, že je to veľký tlak..tak oni sa aj boja tí lekári

janka1874
autor
3. sep 2009

a tým pádom si asi prišla o rodičovské nie aadula?

csikike
3. sep 2009

silvi, tomi mal 3640g, takze Hanka bude mat tiez asi tak
budem rodit v GA a asi u tej lekarky co som bola teraz, je to mlada baba, tiez tehula, takze robi iba do novembra, ale je neskutocne mila

silvika
3. sep 2009

zlate ktovie ako sa citi porodnicka ked rodi ...

aadula
3. sep 2009

jani nie, ostáva mi rodičovský..mňa ešte podľa starého zákona posudzujú...keby podľa nového, tak by mi preplatili zas výdavky za jasle.., takto budem ešte trošku v pluse v podstate

telinka
3. sep 2009

ahojte 🙂
u nas bolo prve skore vstavenie dnes...anuske zazvonil budik , tak ho vypla a spala dalej 😝 😝 😝 ona by sa vybrala aj na autobus bez penazi , do skoly bez prezuviek....no hrooooooza kym sa ona nauci zodpovedne pristupovat k svojmu novemu rezimu 😒

aadula
3. sep 2009

telinka, ako ďaleko dochádza? je to iste zmena..zrazu chodiť busom

ivka22
3. sep 2009

Baby a ako to je, pri druhom baby nam ostava len rodicovska, alebo je to opat prvych 6 mesiacov materska ??? som z toho blazon...

telinka
3. sep 2009

aadul z domu odchaza o 6.45 , autobus ide o 7.04....neni to nic hrozne 🙂

ivka zase budes dostavat prvych 6 mesiacov vecsie prachy 🙂

telinka
3. sep 2009

vacsie prachy 😝 asi by sa mi tiez zislo zajst do skoly 😀 😀 😀

ivka22
3. sep 2009

no dobre vediet...ja som myslela, ze sa pri narodeni druheho baby nic nemeni a dostavam len rodicovsku... 😉

janka1874
autor
3. sep 2009

ivka len materskú budeš mať 6 mesiacov a potom rodičovskú ale len jednu aj napriek tomu že máš deti dve dva krát budeš mať len prídavky na dieťa tých 640,-Sk (nechce sa mi prerátavať na eurá), ale vieš si požiadať o ten príplatok ak je s tebou aj druhé bábo doma a nie niekde v škôlke a tak aspoň tak viem ale sú tu o tom témy kde je veľmi šikovná gapa čo s tým asi pracuje ale vie super poradiť fakt

tinyleaf
3. sep 2009

ivka, mas IP, ale baby Ti v podstate uz povedali 🙂

tinyleaf
3. sep 2009

janka, to som ani nevedela, ze tych 640 Sk dostanem 2x, budem to musiet pozriet pri najblizsej vyplate.A ak budem mat dieta v sukromnom zariadeni, tak ich dostanem tiez na druhe dieta, nevies? O tom priplatku som nepocula este.

kika25
3. sep 2009

a ako treba ist vybavit tu matersku? Opat cez zamestnavatela,alebo staci cez socialnu poistovnu?

ivka22
3. sep 2009

Ani ja som o tom priplatku vobec nepocula..kde si to mozem narokovat?