Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

bzuco
16. mar 2010

mne drobec už spí vyše 3 hodiny 😅 ...mi ho svokra nejako unavila riadne kým som bola doobedu v meste

zrzulka
16. mar 2010

dakujem dievcata, takze to budem vyzistit az v konkretnej skolke ako to tam maju... michaela sa vie najest sama ale takym stylom ze aj povylieva, umaze sa. Akoze k "slusnemu" stolovaniu mame este hodne daleko. Aj sa povyzlieka ale oblect sa nevie 😢 A maslicky na topankach alebo take nieco to neviem kedy budeme ovladat. este ze existuju suche zipsy 😀 😀 😀 😀 sqely vynalez

veva1
16. mar 2010

ahojte ,postrehla som nejake otvorenie a rychle uzatvorenie temy 😎 ,jaj co k tomu dodat 😝

tomo sa sam nenaje,nie ze by nevedel ale bude papat par minut a ujde. Ked chcem aby sa najedol tak ho musim rychlo napchat,inak ho budem nahanat s tanierom. Aj by som spravila nebudes jest poriadne,budes hladny,len on ma potom od hladu strasne zachvaty ,tak ho ponahanam a nech ho naucia papat v skolke 😉

zrzulka
16. mar 2010

veva ufff. my mame este taky sedak do stolicky takze Michaela nema sancu utiect.Tomi by ti tak nevydrzal sediet???? ja si ju tam priputam a tak papa. Aj ked dost vymysla to je pravda.... Zacina byt dost vyberava v jedeni 😝 😝 😝 Ale tak ked ona je sama (ze ju nekrmime) tak to jedlo je uplne vsade....Ale nechavam ju tak nech sa nauci....

lenka85
16. mar 2010

zrzul aj nasa hanka sa aj umaze, potom krici ze "omyt" 😀 a o snurkach na topankach som ani neuvazovala, presne ako si napisala, suchy zips je skvely vynalez.

janka1874
autor
16. mar 2010

no o šnúrkach som ani ja ešte vôbec neuvažovala
no v jedení je Sendy dobrá skoro vôbec sa už nezapatlá pri tom a náhodou kvapne niečo inde tak okamžite utiera hotová katastrofa a obliekanie vec nálady niekedy sa sama oblečie inokedy ani za svet

telinka
16. mar 2010

babyyyyy neblazniteeee...ja si pamatam ako som anusku ucila zavazovat snurky ked isla do prvej triedy 😅 😅 😅 ved to od 3rocnych deti nikto nemoze vyzadovat 😉

zrzulka
16. mar 2010

Ste ma ukludnili, ja dam malu pravdepodobne az o rok do skolky, este uvidime ake to bude s malym a podla toho to nejako zariadime. Len ked tak citam o tom co vsetky deti pri nastupe do skolky musia ovladat tak mam dost z toho... Este my to mame stazene aj tym ze Michaela ma funkcnu prakticky len jednu ruku a tym padom to ide vsetko pomalsie. vsak logicky....A chyba je aj v nas ze ju este neoducame od flase, netrvame na tom aby sa najedla, obliekla... Ale pomalicky zacneme uz aj s tymito vecami....ved uz to davno nie je male babo ale "velka" slecna....

zrzulka
16. mar 2010

Inak ako to vyzera v praxi? Ucitelky detom pomahaju? Prepacte ze sa tak blbo pytam ale ja si to uz nepamatam ake to bolo ked som ja bola skolkarka....

janka1874
autor
16. mar 2010

zrzulka tak také veci ani ja netuším a tiež ma to už napadlo ale neriešim Sendy je dosť samostatná len musí mať veci na svojom mieste kedže nerozpráva a nevieme potom čo hľadá ona je taká samostatná jednotka všetko ja sam

veva1
16. mar 2010

Aj tomo ma stolicku,len sa vie z nej aj odputat,aj pultik dat dolu aj zliezt. a u nas v skolke pomozu so vsetkym. a sak deti robia pokroky kazdy den,tak do sept.ci decembra sa vsetko polahky naucia

bzuco
16. mar 2010

zrzi - nielen učiteľky...pri najmenších deťoch sú ešte aj také ako "pomocníčky" - tie pomáhajú pri obliekaní, umývaní, nakŕmia....

a moja B si šnúrky vedela zaviazať až v predškolskej, takže času dosť...vieš koľko prvákov s tým má ešte problém?..som sa ja čosi naviazala šnúrok ked som mala prváčikov 😅

zrzulka
16. mar 2010

veva to je fakt vsak deti s amenia kazdym dnom.... michaela uz aj tu rucku viac pouziva. Dnes sme ju chvalili lebo si sama natiahla ciapku na hlavu 😀 Nesmejte sa, my chvalime vsetko. Ona to uz ocakava a ked nahodou "zabudneme" tak sa pohladka a zatlieska si aj sama 😀

jani super, sikula je sendy...

zrzulka
16. mar 2010

Vdaka Bzucko, ja som mapovala zatial len sukromne skolky a tam nemaju s tym problem, len teraz ako som citala o statnych tak tam uz vyzaduju ine veci od deti 😒

veva1
16. mar 2010

Zrz no podla mna dat ciapku na hlavu si zasluzi potlesk,sak to nie je vobec jednoduche.

janka1874
autor
16. mar 2010

zrzulka to vôbec nie je na smiech aj my chválime za všetko a tlieskame a podobne

abbi
16. mar 2010

no veru, dat si ciapku na hlavu nie je jednoduche 😉 aj my tlieskame ako o dusu 🙂

zrzulka
16. mar 2010

Joj tak som rada ze nie som blazon... malokedy ked sme na nejakom kurze s malou to vidim maminy robit 😀 😀 😀
Ale ona je fakt taka rada ked dostane pochvalu....
Inak vyzliect ciapku u nas je ovela vacsia zabava. vcera sme jednu stratili 😒

bocmanka
16. mar 2010

🙂 ddobrý večieeeeeerok..
😀
ta de sme???????
šickeeeee...
sa tu zakladá a ruší téma..
takže zostávame..??????????????
tuuuuuuuuuu??????????
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

janka1874
autor
16. mar 2010

no druhú tému nám zrušili 🙂 🙂 🙂 ale pohodáááá

tinyleaf
16. mar 2010

ahojte, tak som sa sem v tuto vecernu hodinu aj dostala 🙂 Postrehla som ze s novou temou sme nepochodili, ale vsak nevadi, tejto nic nechyba 🙂
Dnes som bola rozlietana, s malou som bola na gastre. Takze HA mlieko musime nahradit takym, kde vobec nie je bielkovina a je vraj este horkejsie. Zhanala som ho v lekarnach ale nikde ho nemali, tak musim hladat dalej. Mame kontrolu o dva tyzdne a uviidme, ci sa prestane vyhadzovat, ked nebude papat nic mliecne. Ale pochybujem, kedze aj ja jem mliecne vyrobky a prechadza to do mlieka.

lenka85
17. mar 2010

tiny to je blbe:(

silvika
17. mar 2010

zeny vy jakych supermanov a superzienky doma idete mat, nas si tak sam zuby umyva a aj to bez pasty keby mal pastu tak ju zje asi celuvyzuje si akurat papuce a ponozky neoblecie si nic, jest je len vidlickou, ale ja si pamatam ze ma tatik obliekal do skolky a snurky som si vedela zaviazat presne na ktorych topankach takze to muselo niekedy neskor, ked si to uz pamatam 😝 .

csikike
17. mar 2010

ahojte, tak sa pridam aj ja, tomi sam neje vobec nic, kde sa pouzivaju jedacie nastroje, teda doma, u nasich si da sam polievku (on totiz ine jedlo nezie)
ale pije z pohara pekne, neokvapka sa, vie si naliat z konvice
ale zato uska ma hluche takmer uplne, stale na neho treba kricat, za vsetko pisti ked nie je po jeho... je to take obdobie, snazim sa ho ukecat nech mi povie preco place, ale nato este nereaguje (alebo ani sam nevie), tak mu pomaha ked ho posleme ukludnit sa do jeho izby a ked sa ukludni moze vyjst...
je to drsne ale pomaha to

s obliekanim je to divne, vsetko si vyzlecie a vyzuje, ale da si iba ciapku a obliecie si akurat tak teplaky pod dozorom, a ked mu nieco nejde tak sa zacne rozculovat a hovori si, ukludni sa troska alebo rozmyslaj troska (vtedy sa po tichu kosime na nom) a vie si obut sehule (vacsinou vsak opacne) a tatove topanky 😀
tiny, tak to mi je luto...
my ideme s tomim zajtra na alergo, som zvedava co mu tam budu robit... teraz je OK, ale pred par dnami jedol puding srdiecko a na druhe den mal po sebe flaky...nie som si ista ci to bolo tym, ale nejedol nic ine ako inokedy okrem toho

veva1
17. mar 2010

csi mame podobneho doma,len on pisti a place len ked je hladny a smadny. ale tiez ked vystraja tak ide do izby porozmyslat. a najnovsie ked sa mu nechce nieco tak povie ja to neviem,tak niekedy nevie ani dvere zavriet

ajula25
17. mar 2010

čafte
baby šnúrky? však to sú ešte batoľatá....Marek sa učil viazať šnúrky v prípravke. Vrak mali v škôlke nejakú drevenú topánku a v nej šnúrky a pani učiteľky s nimi "bojovali" a učili sa to. No Marek aj teraz je na to lenivý. Vraj ja neviem.
A Lukáš sa aj oblečie, keď má "dzeku" jak sa u nás povie. Najesť sa naje do polovice, potom už nechce, ale tiež je tak, že je všetko okydané. TAkže toto neriešte. My sme v prvý rok aj podbradník ešte dávali do škôlky. Pohoda. A v škôlke pomáhajú najmenším detičkám vo všetkom, dokonca aj častejšie s nimi chodievajú na záchod. To mi teraz vravela učiteľka.
Obuť sa obuje, väčšinou naopak. Ale snahu má, to sa musí nechať. marek bol v tomto pohodlný, jeho sme obliekali do 5 - 6 rokov. Skrátka sa mu nechcelo, aj keď vedel. Moja mamina stále vravela, pomôž mu, vieš kolko krát sa musí v škôlke vazliekať a obliekať hore dole? Musí mať toho aj on dosť. TAk sme pomáhali. A ak som chcela aj niekam dôjsť, tak som ho rýchlo obliekla a bol pokoj. Bez revu, bez nervov, raz dva. Takže tak.
Deti sú všelijaké a myslím, že aj učiteľky to vedia. Nebojte sa. Naučia sa všetko tak ako treba. Niektoré skôr, iné neskôr, ale všetky naše deťuše to budú vedieť, no nie? 😉

silvika
17. mar 2010

zeny nas je tiez teraz ze by len plakal a lamentoval nad niecim furt nieco chce a nevie co ani nic nechce aj ked sa mu vyhovie aj tak poplace, niekedy vyslovene chce len plakat... tak ale citam, ze aj viaceri su podobne na tom, tak musime asi len pockat kym ich to prejde

decembrovky2007
17. mar 2010

čaute, tu boc...tak čo bude so stretkom???

koľko nás jeeeeee????

simka9122008
17. mar 2010

Ahojte maminy, ako sa tu máte, ja nejako nestíham sem napísať, ale striedavo vás čítam, no dnes od rána mám blázinec, varila som na 2 dni, rybu so zemiakmi a tvarohové gombóce, no a k tomu nám prišli do spálňe meniť radiátor, no nejako im to dlho trvalo, tak už som malú nedávala spať na obed, a už to na nej aj vidno, je umrnčaná a nesvoja, tak už len nejako dobojovať do večera 😝
Zajtra mám od rána perno, malú odnesiem ku mojej babke, lebo ideme s mamou do jedného skladu, potom s malou bude zase mama doma a ja idem do mesta vybaviť nejaké veci, poobede idem ku kozmetičke a večer mi bude mamina farbiť vlasy, budem rada ak si už večer sadnem 😖
U nás ináč všetko postarom, nejako neregistrujem ako tie dni ubiehajú, až niekedy ľutujem že táto materská mi tak rýchlo zbehla ☹