Decembrovčiatka 2007 - 6. pokračovanie. Pridajte sa

janka1874
13. máj 2009

tak a máme kde pokračovať 😀 😀 😀 😀 😀

ale čo sa týka oblečka pre dorbčeka ešte sa neponáhľame zatiaľ stejne nevieme čo to bude 😀 😀 😀

bocmanka
19. máj 2009

😒 😒 ivkaaaaaaaaaa, liečte sa....chúďatko adamko
telinka, ty ty ty ty jedna....si dáme do nosa..xixixix 😎 😎 😎

aadula
19. máj 2009

boc a čo dobrého ste si dali na obed?

abetka
19. máj 2009

ivi , skore uzdravenie vam prajem. Vraj sa zase siri nejaka taka viroza 😠
o Cirovej som dnes kukala na joj a bola som milo prekvapena. 😵

ivana26
19. máj 2009

dakujeme,
uz teraz sa desim noci ☹ dufam, ze uz nebude grckat

simka9122008
19. máj 2009

Baby u nás strašne leje jak besnééééééééééééé

ajula25
19. máj 2009

simi kde leje? dole v este leje? bo tu na terase sa zdalo, že aj bude, ale asi 5 min pršalo a už nič....

Ivka skoré uzdravenie adamkovi. Chudáčik malý....

Baby čo dávate jesť deťom, aby mali normál stolicu? Lukáš má takú tvrdú, že niekedy s plačom kaká chudák. Sme zmenili mlieko z francúzskeho na sunar, tak som myslela že z toho. Teraz má nanovo francúzske a furt tak....neviem. Jablká keď mu dám tak mi vypľúva....chleba nechce veľmi. Neviem čo s ním....

simka9122008
19. máj 2009

Ajul skús nejaké kompóty

csikike
19. máj 2009

ajul, skus slivkovu stavu, pripadne nas je kazdy den aktiviu a ked mu dam banan musim aj vlocky, lebo inac je v takom stave ako tvoj

ivana26
19. máj 2009

ajul, my tiez kazdy den davame aktiviu jogurt

simka9122008
19. máj 2009

Ivi ako je Adamkovi, chúďa teraz som čítala na koňovi, že je choručký ☹

ivana26
19. máj 2009

dik simka za opytanie, stale sa dusi ako mu stekaju hlieny, uvidime ako v noci
myslite, ze mu mozem dat namiesto mliecka tvarohovy dezert na veceru? lebo chlebik mi on nespapa teraz

centik
19. máj 2009

ahojte,
Ivka prajeme skore uzdravenie Adamkovi 😉

baby dalkujem za recepty, tak nakoniec robim tuto polievku 😅
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3494

centik
19. máj 2009

ajul a pesnidavky nepapa?

janka1874
autor
19. máj 2009

Ahojte
tak sme doma Sendy si to užila u babky a deda a mama na salse 😀 😀 😀

Adamkovi skoré uzdravenie prajeme

ajula ja ti neporadím ja mám skôr opačný problém nejako neviem čo robiť aby Sendy mala normálnu tuhú stolicu
a k dažďu tak to bolo asi 5 min. a je po ňom

zucha
19. máj 2009

baby, u nas sa uz zacalo obdobie vzdoru. mame to doma teraz fakt vesele 😖 uz sme sa radili aj s detskou lekarkou, ze co robit v konkretnych situaciach. Snazime sa podla toho postupovat, ale najhorsie je, ze ked ju to chyti vonku, tak tetky seniorky maju blbe komenty. Akoby ony nikdy nemali deti.
Neviete, kolko to obdobie trva? Na to som sa nejak zabudla opytat 😕

tinyleaf
19. máj 2009

ahojte 🙂 my sme boli dnes u novej pediatricky, taka zlata doktorka, ma uplne iny pristup ako ta nasa povodna. No a povedala mi ze maly ma jojo efekt guliek, cize sa mu pohybuju dnu a von, vraj to treba sledovat a ked sa to neupravi, bude to treba do 3 rokov chirurgicky spravit. Povodna Dr. si nic nevsimla, podla nej bolo vsetko ok. Mate to este niektora mamina, co ma chlapceka?

bocmanka
19. máj 2009

😉 zucha my máme niečo podobné, vzdor majú všeetci traja....

bocmanka
19. máj 2009

www.greenfield.sk
toto vyzerá dobre,že???? 🙂

ivana26
19. máj 2009

zucha som sa docitala, ze to moze trvat aj rok to obdobie vzdoru 🙄

telinka
19. máj 2009

ahojte 🙂

obdobie vzdoru......jaaaj.....podla mna na to nieje univerzalny recept , pretoze kazde dieta je ine , myslim zucha ze nepotrebujes rady pediatricky a sama zistis ci vycitis co na anu bude fungovat 😉 na niektore deti ...ked uz nevedia co so sebou funguje "pevne objatie"...tak 2-3 minutky dieta pevne objat a ono sa ukludni , ale je to veeelmi individualne

boc uz je ok ako vidim , ked vybera dovcu 😵

zucha
19. máj 2009

teli, ja si skor myslim, ze toto obdobie u deti je ako cez kopiras s malymi odchylkami. Doktorka nam dala par dobrych rad, ktore naozaj zaberaju. Urcite by som na ne prisla aj sama, ale pri dvoch detoch nemam cas to nejak specialne skumat, ked jedna lezi niekde vonku na chodniku a plieska si hlavu o zem a druha reve v kociku 😅 Predsa len lekarka uz ma skusenost s tymto a uz take situacie riesila s viacerymi mamickami. Niektore veci, ktore mi hovorila som uz aj nejak automaticky robila, o niektorych veciach som vedela, ale nemala som na ne odvahu a kedze som to dostala aj ako radu, ci navod od nej, tak to praktizujem. Keby nebolo jej, tak by som mozno aj v niektorych situaciach povolila, ale teraz som neuprosna a pevne sa snazim drzat hranice v tom, co od nej chcem. Ale je to niekedy tazke

telinka
19. máj 2009

fuha....tak to nabralo silne grady 😒 toto mi moje deti nikdy nepredviedli , aby sa hadzali o zem , no mozno peta este prekvapi 😅 tie hranice je dolezite dodrzat , ja som napr. nikdy nepovolila v obchode ked deti nieco chceli a zacali revat ze im to nekupim.....ani som nikdy nekupila a nevadilo mi ze revali , lebo staci raz ustupit , dieta vyhra a uz vlastne vie ako dosiahnut svoje a potom sa tie revy len znasobuju a sme tam kde sme nechceli byt 😖

telinka
19. máj 2009

ale je pravda ze som nikdy nebola v takej situacii ako ty , lebo mam medzi detmi 3 roky rozdiel a to uz je celkom o inom 😉

zucha
19. máj 2009

zevraj to moze byt zgradovane prichodom surodenca, co asi u nas plati. A pritom je k malej uplne jemnucka a vobec nevyvadza, ked ju mam na rukach. Takze musim si zaklopat, z tohoto hladiska to mame v poriadku. S tym hadzanim o zem to ale nie je az take uplne caste. Vonku to urobila raz a doma tiez len raz, ked som ju musela izolovat do izbicky. Tak tam si lahla a plakala a ked Kata zaplackala vo vedlajsej izbe, tak k nej rychlo utekala a isla jej davat dudel 😀 To uplne ma len take skraty, ktore tak rychlo, ako pridu, aj odidu.
Sestra ma deti s dvojrocnych rozdielom a hovorila, ze pri druhom to bolo este tazsie, lebo ten mladsi chcel robit to, co starsia a fyzicky na to vobec nestacil. Tak ho to hnevalo a nevedel to dat najavo nijak inak, ako zlostou. Aj ked uz napriklad vedel hovorit, nevedel to vobec sformulovat a niektore veci este ani pomenovat.
No tazke to maju tie deticky, zlaticka nase.

telinka
19. máj 2009

nam ked sa narodila miska annamaria si potrpela na to aby sme s nou zaobchadzali rovnako.....pila z flase kakao , tatino ich musel drzat obidve na rukach a podobne , az to vyvrcholilo tym ze sa zacala pocikavat....proste tak ako bola oblecena si cupla a pustila to cez saty na koberec 😝 ziadne rozumne argumenty nezaberali.....tak som ju jedneho krasneho dna dala spat na obed taku oblecenu pocikanu....svokra mi nadavala ....tak ja jej ze co sa do toho stara ...ale zabralo to.....potom sme spolu prezliekli ju aj postel a dohodli sme sa ze bude rozumna velka sestra 😵

zrzulka
19. máj 2009

Ajula na zapchu nasad probiotika. my sme mali a niekedy este stale mame problem:( nam funguje ked dam Miske musli s mliekom a ovocim. Alebo rozvar susene slivky. vela potravin s obsahom vlakniny.Veeeeeeeeeeela tekutin. obmedz mrkvu, banan,ryzu a malo by sa to postupne upravovat. Chudatko Luky. nic prijemne.

Zucha mas to teda pestre. Ale nejako to zvladnete. myslim ze skor ci neskor to caka kazdu z nas. A potom puberta🙂)))) jak sa hovori male deti male starosti, velke deti obrovskeeeeeee starosti🙂

zrzulka
19. máj 2009

Uz davate detom hovadzie maso? my sme doteraz davali len telacie a jahnacie ale kedze v nasom meste ho neviem zohnat, lebo ho do mesiarstva neobjednavajua manzel je pracovne maximalne vytazeny zeby mi doniesol z BA tak rozmyslam ze by som uvarila uz aj hovadzie. A davate 2 krat do tyzdna? ja som z toho vzdy taka mimo ci jej davam dost. Niekedy nahradzam maso strukovinymi a uz aj vajcom.
A dnes som vyskusala jahody dat tak som zvedava ci nebude reakcia...

centik
19. máj 2009

Zucha napis ake rady ti dala dr, budeme sa inspirovat 😉

janka1874
autor
19. máj 2009

veru to by aj mňa zaujímalo aj keď neviem síce v ktorej mame a ja boli také rady

ajula25
19. máj 2009

ďakujem za rady, vyskúšam. dačo s ním musím urobiť, lebo chudáčik môj, ťažko to z neho ide....
vzdor? jáj doteraz neviem čo s ním 😅