Decembrovky 2008 SK

gabii83
19. mar 2009

😉

rubinz
25. nov 2009

Ahojte. My sme boli včera na očkovaní a mali sme večer teplotu aj dnes ráno. Noc bola hrozná, stále mrnčala a plakala. Aj ruka ma bolí od toľkého hladkania, moja ľúbi keď ju hladkám po brušku alebo chrbátiku, tak som to robila celú noc, hádam aj keď som spala zo zotrvačnosti. Dúfam, že už to bude dobré. Fotky by som aj dala, len neviem ako. Ale posnažím sa. Tak sa zatial majte. A poslúchajte detičky.

drgonovamata
30. nov 2009

Ahojte maminky,
Ste objednane alebo ste uz boli na nejakej rocnej prehliadke? My sme na ziadnej neboli, iba dva tyzdne dozadu ockovanie spojili akoze s poradnou a to je taka poradna vzdy, ze len ja sa doki spytam par veci a ona na Domi sa sama nic neopyta! Takze ani nevie doki ci Domi rozprava, lozi, chodi, stoji, aku ma dlzku v cm, vobec ju to nezaujima ? Co keby som bola akoze nejaka blba mamina co by nevedela ze v tomto obdobi keby mi iba sedela a sa nehla, ze neni nieco v poriadku ????
Tak napiste ako vase pediatricky vysetruju deticky..
Diky
Mata

mirka2706
30. nov 2009

Ahoj mata
Tak nasa pediatricka je nieco na ten sposob ako vasa... Ziadna rocna prehliadka sa nekona tiez sme ju mali akoze spojenu s ockovanim... Tiez nam sama od seba nic nepovie ale zaas pyta sa ci uz mala sa snazi chodkat a taaaaaaaaak .. Merat nam ju nemerali od narodenia jedine co jej merali bol obvod hlavicky a vazili ju nic viac....
Nam ani nepovedala ked bola mensia ze uz jej mozme davat prikrmy som sa musela sama pytat poradit neporadi kym sa neopytam na konkretnu vec co uz s nou aspon je mila a aj ja som ku nej chodila ako dieta 😅
Inak vitaj v nasej teme...

rubinz
1. dec 2009

Ahojte 🙂 . Naša lekárka je super. My sme boli na očkovani 24.11 a vtedy nás aj vážila, merala aká je dlhá, hlavičku merala, pýtala sa čo vieme, koľko máme zúbkov, všetko možné. Vždy mám meria teplotu, keď ideme. No ja si ju neviem vynachváliť. Neviem nič o ročnej prehliadke, ale myslím, že toto bola ona. Vysvetlila my aj očkovanie, čo môžem čakať, že môže mať horúčky atď. Bola to ako poradňa s očkovaním a myslím, že to môžem považovať za ročnú prehliadku.
Ahoj mata. 😀 Tak ja asi toľko o našej lekárke. Ináč sa máme dobre. Máme dva zúbky, a beháme ako o život. Tešíme sa na Vianoce, som zvedavá ako dlho nám bude stáť stromček. 😅 Zatial sa majte.

drgonovamata
1. dec 2009

Ahoj babenky
diky za privitanie aj info. Ja som nevedla ze je na konovi aj tato tema - spolocny termin, pravdupovediac mam malo casu na pocitac pri tom nasom sidle 🙂
Mirka tak presne to iste ako pises je akoby o mojej doktorke,tiez som ako dieta k nej chodila, preto som tam prihlasila aj Domi, no strasne ako to flakaju 😠
Ale prave som dnes volala na infolinku HAMI a tam mi hovorili ze rocna prehliadka ma zahrnovat celkovy psychmotoricky vyvoj dietata, zmeranie dlzky, obvod hrudnika, hlavy, prezrenie oci zrenicky, chrupu, ci nema zapalene dasienka, nozicky kontrola - ci su neni ploche, ci pekne rovno sedi dieta - vybocenie chrbtice a temena hlavy vylucit, a zevraj aj krvne testy - krvny obraz a biochemia. Tak ! Skoro som odpadla ked mi to hovorili, a bolo mi luto nasej Dominky ze nic z toho nemala, asi zavolam doki a vyziadam si to, zevraj na to mame zo zakona narok ! Bratislavske doktorky to robievaju zevraj poctivejsie ......
Inac nasa Domi ma zatial 6 zubov, lozi od 6 mesiacov - a strasne rychlo, chodit zatial za rucicku drzat - jej je pohodlnejsie sa niekam dostat po styroch ako bola zvyknuta, stat uz sama vydrzi chvilu......
Mata

sunny1112
1. dec 2009

ahojky,
tak mi mame kontroly presne take ako pise rubinz, tiez nas meraju, avsak len obvod hlavicky a vazia nas...dlzku nemerali ani raz.. ale vzdy mi vsetko lekarka vysvetli, a aj ked sme zacinali s prikrmami, tak presne mi povedala ako postupovat...a vzdy mi odvtedy hovori, ze co mozeme pridavat...a v polke decembra ideme na rocnu prehladku 🙂
pozeram, ze maly je nejaky zubac, uz mame osem zubov...a zaciname chodit 🙂

manika77
1. dec 2009

ahojte my mame super doki, musim si ju len vynachvalit, brava nam dokonca krvicku..tak zistila uplne nahodou ze mame malo zeleza 😉 , vzdy sa opyta, popozera, pomeria, povazi, proste uplne vsetko...na rocnu idmee 10 decembra..
noo u nas nic mame styri zubky ale to uz dlho...a odvtedy nic
chodite uz?? my za jednu rucku uz tolko vela prejde dokonca aj par krokov spravi sam 😵

zuzula25
1. dec 2009

ahojte.
u nas asi napodobna rocna prehliadka,uz ju mame za sebou spolu s poslednym ockovanim.viac menej mu nic nerobili,len sa opytali kolko asi vazi a mala som ho odmeriat.ani obvod hlavicky nic.len mu pozrela do pusinky a popocuvala ale zas to si myslim,ze to spravila kvoli ockovaniu. 😒 nic sa nepytala,ale zas moja mamina povedala,ze asi preto lebo som zdravotak a vie ze si to odsledujem.ale to je podla mna hlupost.ale zas som velmi spokojn a s lekarkou.
my mame 6 zubkov,momentalne mame soplik pravdepodobne od zubkov,lebo je biely a chodi tiez len za ruky,spravi par krokov asi 5 a sup na zadok a pokracuje stvornozkovanim.

drgonovamata
1. dec 2009

Ahojte
pridala som par fotiek nasej malej slecny do albumu 😉

rubinz
2. dec 2009

Ahojte 🙂 . Tak to len tá naša tak behá. V postielke sa mi postavila v 7 mesiaci a od 11 mesiaca chodí sama. Vpodstate sme ani nemali také obdobie, že by prešla pár krokov a šup na zadok. Ona tak sama začala. Najprv od sedačky k taburetke a potom sa pustila sama a už behá po byte a vláka mi hračky do kuchyne. Dnes sme boli na laktoze, dúfam, že budú vysledky dobré. Aj tak jej priebežne dávam aj jogurt, puding... v malom množstve a nič jej nie je, tak dúfam, že bude všetko ok. Dnes ma naplašila doktorka, že malá je na svoju váhu /9600g/ malá, to máme 70 cm. Že je to tabuľkovo málo. No ani ja niesom basketbalistka ani priateľ. Koľko majú vaše šidlá? Pozerala som to na nete a je to normálna výška, neviem čo ma stresuje. 😢 Už sa budíme, tak pate.

rubinz
2. dec 2009

Ešte som zabudla, že som pridala pár fotiek mojej lásky. 😀

zuzula25
2. dec 2009

ahojte.
rubinz mas uzasne krasne dievcatko aj ti cika do nocniku??nas Matko tiez spava s prdelkou do nebicka.
podla mna nie je malicka,ved ako pises nema po kom zdedit vysku.nas ma 77 cm,ale za to 11 kilov.a baby byvaju mensie.
no a sikulku mate doma,ked uz beha,Matko sa tiez postavil v 7 mesiaci,ale s chodenim si dava nacas.no ved co o nic neprideme.

drgonovamata tiez mas krasnu princezicku Dominicku,je nadherna. 😉

manika77
2. dec 2009

baby mate krasne dievcatka 😵

drgonovamata
2. dec 2009

Ahojte
Nasa Domi ked ju posadim do nocniku mi hned odtial utecie 😀
Inac vazime teraz na prve narodeniny 9 kg a som ju merala a ma 76 cm.
Mata

rubinz
3. dec 2009

Ahojte, mala som trochu času pokukať albumy. Krásne su detička. Aj domča, aj Marko, aj Maťko. Nikde nič a už mame rok 🙂 . To fakt je moja Nellka asi majmenšia? Ale nevadí, my vás dobehneme. Ináč aj moju, keď posadím na nočník hneď uteká preč, aj keď ju prebalujem ju naháňam po posteli a nehovoriac večer po kúpaní čo robí. Dlhšie trvá obliekanie ako kúpanie 😀 .Nočník máme zatial len na hranie. Vláči ho po celom byte. Veď v lete sa odučí, keď sama zistí, že bez plienky to je pohodlnejšie. Tak sa zatial majte.

mirka2706
8. dec 2009

Nellke a Dominike vsetko naj k narodeninkam prajeme 🙂 a hlavne vela zdravicka

zuzula25
8. dec 2009

tiez sa pripajame ku gratulaciam 😉

manika77
8. dec 2009

graaatulujeme

drgonovamata
9. dec 2009

Dakujemeeee 🙂
Rubinz nasa mala robi pri prebalovani a kupani presne to iste ako tvoja !
Babiny chcem sa popytat ako vam spavaju teraz jednorocni drobci?
Mne spi Domi cez den doobeda hodinu a pol, poobede hodinu a vecerny spanok ma teraz od 22.hod do 7.30 rano. Bola by som rada keby vecer zaspavala skor, ale nejde jej to 😝

rubinz
9. dec 2009

Ahojte. Ďakujeme pekne za gratulácie, aj mi gratulujeme oslávencom. A spanie sa nemení ani po narodkách. Síce už spávame raz za deň od 12 do tej 14- 14. 30 ale noc sa aj tak nemení. Chodíme spávať okolo 20. 00hod ale sa budíme o 6.00. A v noci sme hore pri najlebšom 5 krát. Ešte papáme o pól noci asi 180 ml a o tej štvrtej tiež 180 ml. A o šiestej budíček 😖 . A samozrejme pri každom otočení v postieľke počas spánku v noci mrnčanie a plač. Takže u nás nič moc. Čo vám budem hovoriť. Su noci, keď sme hore aj 15 krát a mám naspaté asi dve hodiny. Takže tak. Zatial pate. 🙂

mirka2706
14. dec 2009

Zuzi Matkovi vsetko naj k prvym narodeninkam... Nech je zdravucky a poslucha a Viktorka posiela pusinku...
Pozeram ze tato tema uz celkom skoncila... 😝

dominka11
14. dec 2009

ahojte baby, tak aj my dnes mame 1 rocik, ako rýchlo ide ten čas. Večer som ani nemohla zaspat, ked som si uvedomila, že pred rokom sa krpček ešte len narodil a dnes už bežka...

zuzula25
14. dec 2009

ahojte
mirka dakujeme 😉

Jakubkovi tiez prajeme vsetko naaaaj,aby bol zdravucky,aby sa mu v zivote len darilo,aby posluchal 😉

u nas so spankom horor,mam taky dojem ze sa to zas zhorsilo,milionkrat hore,mrnci,nepokojny ☹ ☹ ☹ z kolkokrat nevladzem ☹

my uz dva tyzdne konecne behame 🙂

mirka2706
14. dec 2009

Dominika aj Jakubkovi vsetko najlepsie kl prvym narodeninkam 😉
Zuzi mozno sa to zhorsilo koli zubkam aj nasa obcas v noci mrnci alebo poplace z nicoho nic ale neboj oni z toho vyrastu a my sa budeme tesit z celonocneho spanku...
Nasa Viktorka tiez behala po byte ore dole az kym nespadla a tera uz len za rucicku chce asi sa bojka 😖

zuzula25
15. dec 2009

dobre ranko

Viktorke prajeme vsetko naaaaj p rvyemu rociku,aby bola zdravucka,stastnucka,vsetko sa jej splnilo po com tuzi 🙂

rubinz
16. dec 2009

Ahojte. Všetko naj naj naj všetkým oslávencom. 🙂 Aby ste boli zdravučký a dobručký. 😵

manika77
16. dec 2009

ahojte vsetko naj vsetkym detickammm 😵 😵 😵 😵

zuzula25
23. dec 2009

ahojte.
prajeme Vam a Vasim rodinkam,hlavne decembrovcatkam stastne a vesele Vianoce,aby im len ziarili ocka,mali ste krasnu vianocnu pohodu 🙂 Matko posiela cmuky 😉

rubinz
23. dec 2009

Ahojte. Prajeme všetkým krásne Vianoce a celé sviatky a veselo prežitý Nový rok. 🙂

gabii83
autor
26. okt 2012

ahojte vsetci tak ako sa maju deticky? coskoro budu mat nase lasky roky 🙂

Podobné diskusie

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre