Decembrovky 2008 SK

gabii83
19. mar 2009

😉

sunny1112
27. aug 2009

ahojky,
tak ja na obed vacsinou varim stale to iste 🙂 zemiak, mrkva a k tomu kazdy druhy den masko...a plus pridavam brokolicu a karelab, cukinu,... maso mu davam telacie, morcacie stehno. Lekarka mi hovorila, ze kura mam davat az vtedy, ked budeme dietovat...🙂 snad nikdy 😉)) ale ked mu kupim Hipp alebo nejaku inu znacku, tak tam mal uz vselico...na dovolenke sme vyskusali toho dost 🙂 ale aj tak najviac natlaci do seba brokolice...tu miluje...
a inak kazdy den zje aspon polku rozka, pri tom dokaze sediet naozaj dlho 🙂

dnes sme boli dlho vonku, ale skoro som sa roztopila na tom slnku...na to, ze je koniec augusta je stale poriadne teplo...ktovie dokedy to vydrzi 🙂

manika77
27. aug 2009

no ja mu davam kazdy den masko..a raz zltok 🙂 nasa doktorka mi to tak vravela ze by mal mat sest krat masko a raz zltok 😉 noo a my spapame aj cely rozok..marko je velky papkac..vypijeme flasku mrkvovej stavy a nato este actimell az potom zaspi cez den 🙂 inak pijeme len cistu vodicku ziadne cajiky 😀
noo tak to teplo uz ide aj mne poriadne na nervy 😠

sunny1112
27. aug 2009

mrkvova stava? tak to ma absolutne nenapadlo mu to dat...a actimel tiez takto v pohode pije?

manika77
27. aug 2009

hej mal hnacky tak nam doktorka odporucila aj actimell aj stavu kupujem tu v DMke babylove 😉 a jogurtiky probiticke papame..teraz maju v tescu take nove noo tie mu neskutocne chutia 🙂

sunny1112
27. aug 2009

a to su biele jogurty?

manika77
27. aug 2009

hej biele, zvyknem aj activiu mu dat

sunny1112
27. aug 2009

ja sa nejak neviem k tomu dokopat 🙂 vsak mam pocit, ze stale nieco tlaci do seba 🙂

manika77
27. aug 2009

to je dobre kym mu chuti 😉 my tiez nemame problem vsetko doradu aj ovocie aj zeleninku 🙂 proste co mu dam to spapa

sunny1112
27. aug 2009

aj u nas to tak je...ale ked si spomeniem na prve tyzdne s prikrmami...to bolo priserne, vobec nechcel, ked som do neho dostala tri lyzicky, tak to som sa tesila jak mala 🙂

manika77
27. aug 2009

🙂 noo to moj marko ked sme zacali s prikrmami tak som mu uvarila jednu mrkvu a on ju celu spapal a este pytal dalsiu.. 🙂 onn neskutocne lubi papat..aj ked som ho kojila on vydrzal len hodku napapany 😒

sunny1112
27. aug 2009

tak co sa tyka kojenia, tak krpec si to vynahradza v noci...to mam pocit, ze uz ani neskonci nikdy 🙂

manika77
27. aug 2009

noo my sa uz nekojime 🙂 dnes v bille som kupila sest vyziv za cenu styroch 😉

sunny1112
27. aug 2009

a aku znacku?

manika77
27. aug 2009

ovko 😉

manika77
27. aug 2009

ja nemam moc rada tie jednotacke lebo su strasne riedke

mirka2706
28. aug 2009

ahojte 😉
viktorka spinka tak mam trosku casu ...
pozeram ze rozoberate papanie tak co sa nasej slecny tyka tak ona nema velmi v laske domacu stravu vsetko co jej navarim mi vypluva alebo mi nechce otvorit pusu.... z domacej stravy spapa tak karfiolovu polievocku a masko s ryzou a mrkvou inak ziadne ine kombinacie... takze vacsinou musime kupovat papanicko z flasticiek aj to zje len znacku hipp inu nechce no co vyberava je... 😝 ale inak ma tiez rada rozteky, ked jej dam buchticky troskku, a ovocne stavy miluje ....
vcera sme boli v poradni tak nas doktorka pochvalila ze sme pekne pribrali vazime 8300g ...Inak ako casto chodite vy do poradne s detmi? lebo mne kaze setricka ze mam prist az o tri mesiace 😠

manika77
28. aug 2009

miri my teraz chodime kazde dva mesiace 😒 ale tak kazdy mesiac na krv kvoli zelezu ☹ tak asi taknoo nastastie marko papa vsetko my nemame problem 😀

mirka2706
28. aug 2009

dobry vecer 🙂
Viktorka si uz keca v postielke a snazi sa zaspat ...Som sa chcela opytat vase deticky maju radi cumle? lebo moja ho nemoze ani citit ju len rozculuje tak musi vzdy pred spanim cmulat deku az to ju unavi ...To by nebol taky velky problem ale tu deku nemozem ani vyprat lebo inu nechce 😠 😝 no hrozaaaaaaaaaaaa
Inak dnes sa mi opät potvrdilo ze ja zle vaarim domaci zemiacik no doma pripraveny necchce ale zemiakovu polievku od hippka zjedla len sa tak zaprasilo 😀
manika a co maly ma malo zeleza? ako mu to zistili? lebo nasej malej brali krv v porodnici naposledy a sa mi zda strasne bleducka 😕
tak dobru noc vam prajem nech deticky spinkaju celu noc 😉

manika77
28. aug 2009

mirka moj maly stale dudluje 😅
a on je taky tmavucky po tatovi ale niesme cigani 😀 a potom sme prisli raz na poradnu mal tusim mesiac a doktrorka vravi ze sa jej zda bledy mne sa teda moc bledy nezdal skor tmavy..tak zobrala krv a zistila a odvtedy dokola 😖 a uz sme brali aj maltofer a hovno nam pomohol 😠 😠
ja som dnes robila markovi spenatik so zemiackom a straasne mu to chutilo 😉

zuzula25
29. aug 2009

ahojte,trosku som to tu zaflakla,ale hadam ma ospravdlnite,boli sme na navsteve-teda respektive som bola opatrovat bratranca.teda dve deti na starosti da zabrat,klobuk dole takym mamickam.ale nastastie sa spolu pekne zahrali a bolo fajn.

s papanim my sme na tom velmi dobre,zje vsetko co nezje jeho 😀 ale to som rada.byvaju chvilky,ze ho musim vyslovene zabavat pri jedeni,aby vsetko spapal,ale malokedy.

nas maly dudku nelubi.teda lubi.ale mna ma ako dudku.tie umele ma len na hranie,vie ze maju ist do pusinky,aj si ju da,ale hned vyberie a stale dookola.v nemocnici mal este dudku,ale ako sme prisli z porodnice,dudku vyplul a koniec.ale druhe som si povedala,ze budem asi viac tvrda a dudku bude mat.lebo Mato ked ma mna za dudku,tak je to niekedy o hubu.na mne sa ukludnuje(s prsnikom v ustach), na mne zaspava.

manika aj ja som kupovala tie vyzivy,ale len 3 kusy,ale su to hamanek.

mirka to musi byt zlate Viktorka s dekou. 🙂

jogurt biely tiez uz som skusala davat malemu,aj Activiu a aj Zvolensky,dala som do toho bananik a chutnalo mu,ale aj samotny mu chutna.

manika77
30. aug 2009

baby ake mate kociky??? vcera som bola v BA a same PP a jane som videa 🙂

dominka11
30. aug 2009

ahojte baby, my sa teraz vozíme na chicco multiway a na zimu mame patron.

manika77
30. aug 2009

ten chicco cem aj ja na jar 😀
my mame teraz PP uno, ale my sme mali uz strasne vela kocikov ale s tymto som najspokojnejsia 😉 zatial 😝

zuzula25
30. aug 2009

ahojte

my pouzivame neonato synchro sport a som velmi spokojna aj so sportiakom,je lahunky,lahko sa sklada,da sa dat do lahu,ked si chce drobec zdriemnut.ale buduce leto uz by som chcela golfky,ale este neviem ake 😕

manika77
30. aug 2009

jaa som si prave preto vytipovala chicco lebo tam sa aj pohodlne vyspi,,aj nozicky su polohovatelne tak to je super 😉

sunny1112
30. aug 2009

ahojky baby, nejak som to tu zanedbala, stale som nepridala fokty...no snad sa k tomu vecer dokopem 🙂
co sa tyka kocika, mame Gesslein F2 - ten sme mali aj hlboky a teraz pouzivam sportak a na zimu si ho nechavam, lebo tam mam velke kolesa...a mame aj PP Pliko, ale ten pouzivame viac menej len ked cestujeme...raz dva ho zlozim do auta, takze je to hrozne pohodlne...
ale je pravda, ze skoro stale vidim len tie iste kociky a PP je vsade 🙂

a my dudlujeme o 106 🙂 ale iba ked ideme spat, resp. ked chce spat...ak nie, tak hadze dudel z postielky...🙂

my sa chystame von, konecne je vonku slnecno a nie prilis teplo... 🙂

zuzula25
30. aug 2009

tak dedo isiel s malym von,takze mam veget,ale pojdem poumyvat kupelku a WC.

ten chicco vyzera super,ak nenajdem nieco lepsie,asi pojdem buduci rok donho 😉

manika77
30. aug 2009

no zuzi mne sa paci kvoli kolieskam myslim ze s nimi nebude taky problem ako s inymi...lebo aj PP ma novy Si ale tam su blbe kolieska podla mna... 😉
a marko uz spinka, idem spravit ocimu veceru a budem mat klud 😉
rodili ste normalne alebo sekciou?? ale som zvedava cooo??? 😀 len to tu chcem nejak rozbehnut preto tie otazky stalee

zuzula25
30. aug 2009

preco su dobre tie kolieska??a vlastne ake su??nejake penove??a nehrkaju??

ja som rodila klasicky,ale co by som vtedy dala za sekciu.malemu sa vobec nechcelo zostupovat dole,mne zacal porod rano o 4 odtiekla mi plodova voda a hned mi nabehli kontrakcie,okolo obeda uz boli neznesitelne v 1-2 minutovych intervaloch a vobec som sa dalej neotvarala,len na 2 cm a drobec sa rozhodol vykuknut von az 2.40 na dalsi den.ale zas hovorim oplatilo sa a clovek rychlo zabudne.no a aby este tomu nebol koniec tak ma cistili,moc som krvacala,zasivali ma hodinu a potom ako som prechadzala na postel klasicku som odpadla a to sa opakovalo parkrat,potom mi chceli davat aj transfuzku,ale odmietla som ju.ale som tu a zijem 😀

manika a ty??

sunny1112
30. aug 2009

tak som opat tu..maly spi, muz ma teplotu...no proste parada ☹

co sa tyka porodu, tak ja som prenasala sedem dni...🙂 malemu sa von nechcelo...ale o to rychlejsie to potom islo..vecer som isla s muzom a svagrovcami na vianocne trhy, este som sa smiala, ze ktovie, ci zbytocne nejem tie lokse 🙂 ked sme prisli, este som kukala MK 🙂 a nejak ma tak zabolelo brucho, a potom stale castejsie...a tak som zacala ratat 🙂 a kontrakcie boli kazde tri minuty...sa mi to moc nezdalo, pretoze tak rychlo sa rozbiehajuci porod som necakala.. tak sme sa teda pred polnocou vybrali do porodnice..este na prijme som hovorila, ze to je asi plany poplach..ked sa ma opytali, ze kedy mam termin porodu a ja ze pred tyzdnom som mala 🙂 tak sa zacali smiat...no a potom to uz islo relativne rychlo...mala som aj epiduralku a maly vykukol na svet 5.20 🙂

inac zuzula, ja som na tom po porode bola tiez podobne...som krvacala dost, tak nabehli vsetci 🙂 ale potom mi nieco pichli, neviem co, a uz bolo dobre 🙂

Podobné diskusie

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre