Deti a pleseň v dome

vilavila
1. sep 2021

Milé mamky, v izbe kde moje deti (deti majú 5 a 6 rokov) spia bola dlhodobo pleseň, o ktorej sme ani netušili. To znamená, že pleseň bola za obrovskou skriňou, ktorá sa presúva len keď maľujeme a maľujeme cca raz za 5 rokov. Niekedy skôr niekedy neskôr. Po odsunutí skrine sme našli čiernu pleseň a dosť veľké množstvo. Máme s plesňou dlhodobejší problém, len tú izbu sme pokladali za najbezpečnejšiu, lebo nikdy tam predtým pleseň nebola. Teraz mám veľké obavy o zdravie detí, keďže v tej izbe mohli s plesňou spať, žiť a hrať sa roky. Môže mať taký pobyt v takejto izbe nejaké následky na zdravie detí? Zatiaľ nič, žiadne príznaky, nič im nie je....Zaujíma ma, či sa môžu dôsledky takéhoto prostredia prejaviť aj neskôr. Chcem len ešte povedať, že robíme rôzne opatrenia, ktoré sú v rámci našich finančných možností, aby sme tú pleseň nemali. Vyrastali ste niekto v takom dome, kde sa nachádza pleseň? Bola by som rada, ak by sa vyjadril aj odborník, ak sa tu náhodou nachádza. Ďakujem🙂

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mauduska
1. sep 2021

My máme tiež doma vlhké múry a pleseň v zime nonstop. Zatiaľ mi nič nie je, mám 21 :D

dievcacitajucelist
1. sep 2021

@vilavila my sme sa presťahovali do starého domu a bola tu pleseň tak sme kúpili rekuperaciu do dvoch izieb a odvtedy žiadna pleseň nie je

anja27
1. sep 2021

@vilavila ja som vyrastala v takom dome pokial som sa nemohla osamostatnit mala som velke problemy stale som kychala a soplila ako alergiu ked mas ale skoro stale raz horsie raz lepsie ale strasne mi to komplikovalo zivot. Ako som z toho domu odisla je to ovela lepsie az minimalne..myslim ze to netreba podcenovat a riesit to no my sme doma skusali vtedy vsetko mozne a nic nepomahalo ani prerabka domu

negymama
1. sep 2021

dolezite su aj predispozicie, my sme asi 3,5 roka byvali v byte so skaredymi plesnami aj s 4 malymi detmi, 3 detom nie je nic, muzovi nic, najstarsia dcera vtedy 7 rocna chytila silnu astmu ktoru ma doteraz, ja mam tiez astmaticke prejavy. Mame vsak predispoziciu v rodine, moj otec je silny astmatik.

adriankomoj
2. sep 2021

@dievcacitajucelist ... koľko vás stala rekuperácia do dvoch izieb, ďakujem za odpoveď 🤗 tiež bojujeme v byte s plesňou 😔

dievcacitajucelist
2. sep 2021

@adriankomoj jednu sme kúpili takú "lacnejšiu" cca 500eur a v obývačke mame drahšiu za 1000eur...ta drahšia je lepšia...lepší výkon...

adriankomoj
2. sep 2021

@dievcacitajucelist ďakujem 🤗

vilavila
autor
3. sep 2021

Ďakujem za odpovede, ale popravde stále sa bojím, či predsa im to nemohlo uškodiť...