Dieťa a veľké bojové plemeno psa. Máte skúsenosti?

nikollette
27. júl 2009

Ahojte viem ze je tu tema, psy a babatka a podobne, ale mna momentálne zaujímajú názory na spolužitie velkých bojových plemien, a detí, bábatiek? Máte niekto skúsenosť? My máme 5 mesačného synčeka, a máme mini čivavku Lili, ktorá ma 2 roky.. to je úplne v pohode... ale uvažujem nad kúpou veľkého plemena, aby boli dvaja kamoši.. mini čivava a k nej niečo ako pravý opak, niečo mohutné...
Mám aj známu co maju dokonca v byte, (my chceme do domu zo zahradou a dvorom) dvoch psov.. amleho a obrovskeho asi 70kg psa bordeox dogu..a maju babenko a ten pes je upln mierumiluvny.. ten maly by sa nam nom mohol aj vozit, psovi je to jedno.. proste tak bol vychovany.. bojove velek plemeno na domáceho mazla.. my uvazujeme na dogo argentino,.. nakolko ja by som chcela obycajnu velku modru dogu cca 100cm vysoka je, ale prietelovi sa nepáči, on by skor nieco co vyzetaju hrozivejsie, nieco ako pitbull alebo bandog (najbojovejsie plemeno na svete) no to sa mi zda trosku nebezpecne, tak uvazujeme nad tou dogou argentino ... ak neviete o akeho psa ide stačí dat do googlu dogo argentino a hned a to vyhodí.. viem ze vsetko zalezi od vychovy psa, ale co myslite, bude to v pohode? My ho chceme mat vnutri takisto ako nasu civavu, samozrejem cez den si moze lietat na dvore, ale v noci pekne vnutri a takisto aj zimne obdobia..nechcem starszenho psa, na dvor do budy...
Budem velmi vdacna za vase nazory, a skúsenosti 😉

liviky
28. júl 2009

no teeeda,tak to budete mít ještě doma veselo 😅

nikollette
autor
28. júl 2009

No ale tie štenitka ( ak vobec nejaké budu) si nenehame..
ale je dobre ked ma fen ka aspon raz šteniatka.. nech neumre ako panna 😀

liviky
28. júl 2009

aaano přesně tak...kolik maj čivavy štěnnat?....já o malých psech moc nevím abych řekla pravdu!

nikollette
autor
28. júl 2009

Hm, ktovie ci vlasten nejake bude,a vacsinou prvy krat 1,2.. neskor mozno viac, ..ale prvy krat urcite nebude mat vela.. bude dobre ak bude aspon jedno či dve 😉

liviky
28. júl 2009

no uvidíte,držím teda pěsti ať máte štěstí 😉

sandi
29. júl 2009

Ahoj nikollette, jestli chce klidne plemeno, tak je opravdu bordina lepsi nez argentino. Ta naš je takovy te pravy gaučak - spí v posteli, kouka s námi na TV, procházky jen tak aby se neřeklo - proste pohoda jazz ;)

liviky - mas krasneho milacka;) My meli dve bordiny do 2007, ale ta o rok starsi pak v 6 letech umrela na torzi strev (pote co uspesne zvladla torzi zadluku, uzdravila se po operaci,tak asi 1/2 roku na to streva ☹ . Mamka se pak rozhodla,ze radeji neco mensiho,co neumira tak brzy a koupili jsme ji fran.buldocka.
Fotky jsou tady (je to z rodinneho alba,tak jsou tam nejen psi,ale snad to neva 🙂
http://picasaweb.google.cz/zdenek001/SRaAStLeRo...
http://picasaweb.google.cz/zdenek001/PepinaASRa...

sandi
29. júl 2009

jablunka: koukam, ze je to vsude stejny 😀 Máš krásné chrty! Detičky samo taky 😎 Já svoje sice jeste nemam, ale az jednou budou, bude je vychovavat taky po pelechach 😉 Ja takhle vyrůstala taky a bylo mi dobře.
Bohuzel ne vsechny matky jsou "psí" jako my a obcas se mi stava, ze potkavam hysterickou zenstinu, ktere na mne uz na 50 m křičí: "Držte si toho Vašeho zabijáka" a zdvihá díte na hlavu a to samo řve, protože to ta matka na nej přenáší - to mám chuť vraždit 😠

jabjunka
29. júl 2009

sandi:Jj,tohle znám a úplně se ježím,když jdu s boxerama,čuba na vodítku,protože je útěkář,pes u nohy a s košem(neublíží,ale kvůli kecům,on by víc ublížil tím košíkem) a slyším jak baba s jorkem a kočárem nechá kočár a nahání nervního ukňafanýho bafana(já bych z ní byla na nervy taky 😀 ) a ječí,abych si držela ty "bojový psy".To potom reaguju tak,že odkládám psa,vezmu čubu a odcházím.Ať si třeba cvrne.A mezi zuby procedím,že jedinej bojovej je ten její a ať si radši hlídá kočár ze kterýho jí leze ven dítě.Prošla jsem kolem ní,kočáru a pejska kterej obíhal v 10 m kruhu,přivolala jsem si psa z odložení,houkla na děti co si hrály o 20m dál s BSP a odešla. 😀

sandi
29. júl 2009

Mas pravdu, bohuzel se to stava docela casto. Ja ty nase neprivolam z odlozeni (to ses dobra! 😉 , ale taky je k nikomu nepoustim a drzim si je u sebe. A stejne mne ty hystericke vylevy neminou 😒
Ale zas, abych rekla neco dobreho i o rozumnych maminkach - nektere prijdou samy bliz a chteji,aby si malej/mala nase holky pohladil/a,aby se naucil/a,ze pejsku se nemuseji bat...to mi prijde hezky 🙂
A nebo se mi obcas stava, ze lidi, co jdou okolo, rikaji: "fuj, to je ale hnusnej/osklivej pes" (rikali to i na boxerku,kterou jsme meli predtim). Ja se drzim, ale mamka je na to hakliva a jednou ty nadhere,co to pronesla, rekla,ze jestli se zkusila nekdy sama podivat do zrcadla nez zacne vynaset soudy nad jinejma 😀 😀 😀

jabjunka
29. júl 2009

Hlášky o hnusnejch a hubenejch psech poslouchám neustále. 😀
Pořád si říkámže mám taky štěstí a těch rozumnejch a normálních maminek a pejskařů potkávám čím dálvíc. 🙂
To s odložením.....zvládá to jen jeden z našich psů,ten bílej boxiš a je to tvrdě vydřený.Naštěstí je to takovej potrhdílo,že kvůli balónku je schopnej se postavit na uši,tak se s ním dobře dělá. 😀

sandi
29. júl 2009

Jo jo, boxici jsou na vycviceni dobri. My to u bordin ani nezkouseli, ono je problem je spis donutit odejit z postele/gauce nez privolat 😀
Ja o hubenejch neslysim nastesti nic, ale manzel rika z legrace te francouzsce bud "tluste prasatko" nebo Mr.Hroch 🙂 Pochopis,kdyz juknes sem:
http://picasaweb.google.cz/zdenek001/PepinaASRa...

jabjunka
29. júl 2009

😀 😀 😀 Je úžasná. 😉
Já měla taky buldočí dámy,ale anglické.Brala jsemje od množitelek už jako starší,byly pro ně nepoužitelné"vyrozené". ☹
Jedna odešla v prosinci 07 ta druhá letos v lednu. ☹
http://jablunka.rajce.idnes.cz/bafani/#DSC09194...
http://jablunka.rajce.idnes.cz/bafani/#DSC09227...
Já to o těch hubenejch poslouchám u chrtů. 😝 Málokdo hodlá pochopit,že mají jinou tělesnou stavbu než ostatní psi a prasátka z nich neudělám. 😠

sandi
29. júl 2009

Jenkote, ty jsou krasny 😵 Ja tyhle krivohuby miluju vsechny. Anglicke buldogy jsem chtela původne taky,ale mamka se bala,ze budou moc nemocne a zas o ne brzy prijdeme. Dost si obrecela odchody boxerky a bordinky a tak chtela neco "trvanlivejsiho" - proto vyhral francouz.
Kolik tech psiku vlastne mas? 🙂

jabjunka
29. júl 2009

Teď momentálně pět.Dva boxiše,adoptovanýho greye z Irska,Nahatýho křížence chrta a mexičana a mopsíka,kterýho někdo vyhodil z auta,protože je starej,slepej a hluchej. 🙄
Plánovaně pořízený jsou jen boxeři,ale zamotala jsem se do adopcí chrtů a tak k nám přijel Irčan a pak zachraňuju co můž,jako nahatýho a mopse.A a občas se tu sejde chrtů a jinejc pejsůvíc,ale jen na dočas.
http://jablunka.rajce.idnes.cz/Otik/#P1020262.JPG
http://jablunka.rajce.idnes.cz/Milous/#P1020559...
http://jablunka.rajce.idnes.cz/Bruce/#P1000304.JPG
http://jablunka.rajce.idnes.cz/Tedik_2/#DSC0992...
http://jablunka.rajce.idnes.cz/Argos/#P7170150.JPG
http://jablunka.rajce.idnes.cz/bafani2/#DSC0307...

ygreen
29. júl 2009

nikollet: máme doma 60kilovýho Bladhunda. A to je mírumlovnej pes. Toho bych ti k děcku vřele dopoučila. je moc hodnej. Neštěká (neumí to, oni houkaj 😀 ), nevrčí a nekoušou. Kyž chtějí něco nebo někoho zdolat tak ho povalí 😉 je to stopař není v něm ani trocha agrese 😉 je to gaučák jak poleno a lidi se ho bojí a mají respekt. jen děsně slintá, ale to dogy a všechny tyhle plemena taky. A slintá míň než mastif 😉

Edíka milujeme a jsme strašně rádi že ho máme. Ale zvaž tohle:
finance: v dopělosti zhruba kilo granulí denně, musíš kupovat kvalitní mega, kvůli kostem a kloubům (zvláštní výživa), tihle psi mívají problémy s kostma a kloubama (dodáváme tabletky 500,- cca co půl roku), mívají problémy s ušima a očima. Vše je prostě mega 😀 mega misky, mega granule, mega kemry po bytě, mega hovna na zahradě, musíš mít auto s mega kufrem, apod.

děti: třeba bloudi dětem neublíží, naopak je milují, ale jsou obrovský, takže jednou kluka smete ocasem, podrazí mu nohy, prdelí ho sejme, strčí do něj omylem, apod.

A nekupuj si takovýho psa, kterého bys nemohla nechat s děckem samotnýho. Může jít jen o chvilinku když přijde pošťačka. Nebo až bude děcko starší, apod. Čivava může být vzteklej parchat ale dítě ti nezabije ani mu neurve tvář ☹ Já bych si nikdy nepořídila psa byť sebekrásnějšího, který má v genech byť jen zakódovanou agresivitu (anglickej buldog). Na to své dítě moc miluju. A myslím si, že zvládnu i "drsná" plemena, psů se nebojím.

Pokud máte prachy na "údržbu", chcete velkýho psa, na kterym můžou oči nechat a vhodnýho k dítěti, doporučuju Bladhounda. V Čechách je jich málo a skoro všichni jsou výstavní. Náš Edík je "kryplík" má krátkou dolní čelist ale my nechtěli výstavního 😉 Cena za kvalitní štěně je 20 tisíc.

jabber
29. júl 2009

ygreen - tos napsala moc hezky, jak je všechno mega 😀 tak to přesně je - bylo to tak i u našeho novofundlanďana 😎 Mimochodem, jeho nejlepší kámoš byl bladhound 🙂 to byla dvojka, když si hráli 😀

NF bych mohla nikol s klidným svědomím doporučit taky - výborný, trpělivý a hodný, k dětem perfektní pes, dobrák od kosti. Nejšťastnější byl obsypán dětmi, třeba mateřskou školkou na procházce - a drbán. Děti přitahoval jako magnet. Měl nádherný a přívětivý kukuč, takže se mi nestalo, že by se ho někdo bál a hysterčil. A byl to 70 kg obr.
Ale nedoporučila jsem ho proto, že do bytu se naprosto nehodí - ten náš chtěl v zimě do domu až když bylo mínus 20 a to chtěl pouze do chodby 🙂 A taky vypadá málo hrůzostrašně (stejně jako bladhound), takže výběrem u nikol nemá šanci projít 😀

wild.horses
29. júl 2009

nikollette... my chovame anglicke bull terriere. Mame styri v dome, nemame vobec voliery a na zahrade su ked oni chcu. Inak sa povaluju po gauci a fotelkach 😀 Sym ma 4 mesiace. Psy maju zakazane sa ho dotykat, nemali sme s nimi ziadny problem co sa agresivity tyka ci uz medzi sebou alebo k akemukolvek psovi cloveku ci dietatu. Zalezi predovsetkym od vychovy a socializacie. Velky pes je nebezpecny pre dieta, lebo ho moze zvalit, poskrabat ho...
No predovsetkym by som v ziadnom pripade nekombinovala civava + velky pes.

sandi
29. júl 2009

jabjunka: tak ty jsi tedy opravdova PSI MAMA! 😵

nikollette
autor
29. júl 2009

Presne akop íše jabber, vyzerá málo hrôzostaršne 😀 😀 😀 😀

nikollette
autor
29. júl 2009

Wild prečo??
Kopa znamych ma mini psíka s obrom🙂
mne sa to tááák páči 😀

wild.horses
29. júl 2009

...zalezi od plemena, ale aj ten najkludnejsi pes je raz steniatko. Mame doma este maleho najducha-krizenec spica a ked nas bulterier bol steniatko, chcel sa s tym spicom hrat. Hmm, svojim sposobom 😀 nie, nechcela ju zjest ani nic podobne, ale predstav si hrat sa 25 kiloveho psa s 8 kilovym. A civava versus bordo doga, tam je ten nepomer este vacsi 😎
Nevravim, ze je to nemozne.
No asi by som nepredala nase stena do domu, kde maju civavu. Jedine, ze by mali uz predtym vacsieho psa s tou civkou, takze by bola nan zvyknuta a vedela by hrave stena patricne odbit (ak by jej dalo sancu 😅 )
drzim palce s vyberom a zelam vela pevnych nervov vasej civavke 🙂

liviky
29. júl 2009

sandi - no nááádhera a jabjunko před tebou smekám,tolik hafanů pohromadě bych asi nezvládla 😅 .....hned jak přijde ten můj domů tak ho posadím ke kompu a ukážu mu Vaše hafany,on je hotový psí táta,už ho vidím jak se u těch fotek bude rozplývat 😀
...jo a ty fotky s bordýnkou a buldočkem,jako bych viděla našeho Sorboška se sousedovic Barčou,jestli najdu fotky,tak je tu schválně hodím ať kuknete,že to fakt vypadá stejně 😉

jabber
29. júl 2009

wild.horses 😀 😀 jo, to je fakt 😀 aby s chudákem čivavičkou tak trochu nezametl hned první den 😝 😀 ta to bude mít, chudák, těžký.....té se ta nadřazenost staršího psa co už doma bydlí bude prosazovat fakt těžko 😀 😀 😀 no snad to přežije 😎

nikollette
autor
29. júl 2009

Akurat som kukala na youtube yorksher verzus bordo doga ako sa hrajú.. to bolo zlatéééé 😀 😀

nikollette
autor
29. júl 2009

Táto foto jabjunky sa mi fakt páči 😉
http://jablunka.rajce.idnes.cz/bafani2/#DSC0960...

jabber
29. júl 2009

nikol - jojo, ta je super 🙂 😵

jabjunka
29. júl 2009

sandi a liviky:Díky moc za pochvalu,ale přiznávám,že to není nic jednoduchýho a hlavně je to hodně finančně náročné.I když to tady nikdy číst nebude,musím tím poděkovat MM,který se odemě nakazil a z největší části tenhle náročný koníček financuje. 🙂

nikollette:Jj,to je totiž "bojovej stofárd",jak říkají znalci. 😀 A vyrůstá v rodině se třemi dětmi s tím,že nejmladší byly v únoru 2 roky a Triniti(stb) 2a půl. 😀

sandi
29. júl 2009

nikollette - z vlastni zkusenosti mohu rict, ze souziti velkeho a mrnaveho psa je vyborne. Je hrozna psina pozorovat je, jak si hraji - mala zuri, protoze nemuze tu velkou premoct a dela psi kusy,aby ji porazila. Nakonec to bordeau nevydrzi a lehne si na zem na zada,aby byly alespon trochu vyrovnane sily a ta mrnava po ni leze a kouse ji a snazi se ji uskrtit apod 😀 A kdyz uz ma pocit,ze vyhrala,tak ji bordina da tu svoji obri tlapu na hlavu (jako ze ona je tu vedouci) a to se zas muze ten malej netopyr zblaznit a zacina nanovo.... vlastne nepotrebujeme televizi,tohle je daleko lepsi;)
Jak se rika, jeden pes starost, dva psy radost - fakt to muzu jen potvrdit 😉

jabjunka: jj,financni narocnost znam,my meli obe bordiny chabrus na nohy (displazie apod.) a vis asi,kolik stoji jedna operace... No,ale kdo by to do nich nedal,kdyz jim to pomuze 🙂

jabjunka
29. júl 2009

sandi:Jo DKK a DLK je taky drsňárna,já mám žíhanou boxinu zase se spondylkou a je po dvou mrtvicích(i když občas mám pocit,že z ní mrtvici dostanu já 😀 ),bílej je pro změnu sezóní alergik a Irčan má v pytli po závodech přední nohy a všechny kouby.Takže jsme u veta VIP. 😝