Dieťa a veľké bojové plemeno psa. Máte skúsenosti?

nikollette
27. júl 2009

Ahojte viem ze je tu tema, psy a babatka a podobne, ale mna momentálne zaujímajú názory na spolužitie velkých bojových plemien, a detí, bábatiek? Máte niekto skúsenosť? My máme 5 mesačného synčeka, a máme mini čivavku Lili, ktorá ma 2 roky.. to je úplne v pohode... ale uvažujem nad kúpou veľkého plemena, aby boli dvaja kamoši.. mini čivava a k nej niečo ako pravý opak, niečo mohutné...
Mám aj známu co maju dokonca v byte, (my chceme do domu zo zahradou a dvorom) dvoch psov.. amleho a obrovskeho asi 70kg psa bordeox dogu..a maju babenko a ten pes je upln mierumiluvny.. ten maly by sa nam nom mohol aj vozit, psovi je to jedno.. proste tak bol vychovany.. bojove velek plemeno na domáceho mazla.. my uvazujeme na dogo argentino,.. nakolko ja by som chcela obycajnu velku modru dogu cca 100cm vysoka je, ale prietelovi sa nepáči, on by skor nieco co vyzetaju hrozivejsie, nieco ako pitbull alebo bandog (najbojovejsie plemeno na svete) no to sa mi zda trosku nebezpecne, tak uvazujeme nad tou dogou argentino ... ak neviete o akeho psa ide stačí dat do googlu dogo argentino a hned a to vyhodí.. viem ze vsetko zalezi od vychovy psa, ale co myslite, bude to v pohode? My ho chceme mat vnutri takisto ako nasu civavu, samozrejem cez den si moze lietat na dvore, ale v noci pekne vnutri a takisto aj zimne obdobia..nechcem starszenho psa, na dvor do budy...
Budem velmi vdacna za vase nazory, a skúsenosti 😉

sandi
29. júl 2009

Taky dobry 😖
S tou alergii: kolegyne ma westika,ktery je alergicky na maso... takze kupuji zeleninove granule...

jabber
29. júl 2009

sandi 😀 určitě když už se sžijí, tak to sranda je 😀 Já jsem často našeho NF venčila s kámošem, který měl malého knírače a bylo to podobné 😀 Navíc ten malý byl strašně statečný, když měl toho obra za zády a dovoloval si venku na psy to, co by si normálně vůbec netroufl 😀 A obr jako ochránce opravdu fungoval na sto procent. Pamatuju jak jednou ten prcek zaběhl za zatáčku v parku dřív než my a začal šíleně štěkat a vyvádět jak když ho někdo vraždí, NF se okamžitě rozběhl za ním, my s kámošem za nimi a za zatáčkou scénka - 6 babek s nákupními taškami původně v hloučku v družném hovoru - hlouček rozmetán jak náš velký proběhl jeho středem a oba psi stáli opodál jakoby nic 😀 Doteď nevíme co se vlastně stalo a proč prcek štěkal, ale prostě zřejmě jen tak, aby bylo nějaké vzrůšo a věděl, že velkej dorazí. Naštěstí se babky smály a nevadilo jim, že sbírají nákup po zemi 😝 😀

jabjunka
29. júl 2009

sandi:A zkoušeli třeba ryby?

evii
29. júl 2009

Nikollette-my mame hned 2 psov,psa a fenku.Plemeno Cane corso,to je podobne arg.doge.Pes vazi 70 kg a fena 40 kg.Moj maly je tak isto stary ako tvoj 😀 A mame ich vnutri,teda cez noc...cez den su vacsinou vonku.Zatial sme teda ziadny problem nemali klop,klop.Ale no uvidime ked bude drobec uz chodit,no bude sranda.Ale uz som sa zmierila stym,ze musim byt ovela viac na pozore.A okrem toho,ze nestiham zametat chlpy,ktore su vsade,je to celkom v pohode. 😉

sandi
29. júl 2009

jabjunka: zkouseli,bohuzel je alergicky i na ne... ☹

sandi
29. júl 2009

jabber: umim si to predstavit 😀 Taky jsem si vsimla,ze psi casto delaji neco jen proto,ze vi,ze to bude psina. Nekteri odbornici sice tohleto "polidstovani" neuznavaji (pes prece legraci nezna, neuráží se, nemuze s vami prestat mluvit), ale ja si stojim za svym - vsechny dobre i spatne lidske vlastnosti u svych holek pozoruju 🙂

nikollette
autor
29. júl 2009

Evii poznam tu rasu.. a nevrcia na maleho tie psy, alebo nejake negat reakcie?

whoknows
29. júl 2009

Ahoj,
my nemáme velkého, ale máme také bojové plemeno, Stafordshire bullterier. Je to ten nejmenší z tzv. bojových plemen, ale je to miláček. Máme psího kamaráda (čivava Rocco) a snesou se uplně krásně. Moc hezký a opravdu velký pes je Cane Corso. Vypadá jako hodně veliký pitbul nebo masivnější doga. Přeju štastnou ruku při výberu a ať vám nezašlápne toho maličkýho 😉

kisska
29. júl 2009

Ahoj, necitala som celu diskusiu, len prvu stranku, ale pridam nazor - sama mam doma 6-rocnu fenu Rhodesian Ridgebak, kedysi zaradenu medzi "bojove" plemena (rasa, nie fena 😉) a je to ten najuzasnejsi pes akeho si viem predstavit do bytu k rodine... Nema sice 70kg, ale zdravych 35 urcite a psy viac. Je to dost vsestranny pes, ktory bude s tebou robit cokolvek si spomenies od strazenia dvora, zachranara, polovnika, dokonca sa ho niekto pokusa naucit aj zahanat ovce... uspesne 😉 a po "sichte" je z neho 100%ny gaucak. Je to typ psa, ktora ma svoju rodinu a nic okolo ho nezaujima... neboji sa, jednoducho ignoruje. Potrebuje sice dost pohybu, ale to potrebuju aj deti a nie je vhodny na celorocny pobyt na dvore... na zimu by si mozno zvykol, ale na samotu nikdy.
Ja sama si myslim, ze je uplne jedno akeho mas doma psa... jednoducho ak nie je spravne vychovavany, socializovany, vyvenceny/vyblazneny a pod. NIKDY nesmie zostat s dietatom v jednej miestnosti a je jedno, ci sam alebo s dospelym. Ked je pes nespolahlivy, k detom nepatri... akurat, ak mas aj psa spolahliveho, nikdy nesmu zostat sami, pretoze moze ublizit v zapale hry, svojou vahou a pod.. Nas Adam ma skoro rok a pol a nikdy som nebola v situacii, kedy by som a o neho bala kvoli psovi, ani ked jej bral hracky, ani ked jej zacal lozit do misky s granulami alebo do jej brlohu, ani ked si z nej chcel urobit konika alebo sa ucil ukazovat, kde ma usko, ocko.... Pes je velmi tolerantny k detom a to aj k cudzim... jedina jeho reakcia, ked uz ma vsetkeho natahovania (co mu robia hlavne cudzie deti, lebo nasi su na nu zvyknuti a uz ich tak "neberie"), tak sa zdvihne a ide prec... na to musi mat priestor kazdy pes. Inak moje tehotenstva citi skoro skor ako ja a vtedy si ma strazi ako poklad 😉 . A este k tym alergiam - nasa babulka je alergicka na kuracinu a na blchy, co u nas na dedine sa skoro chodia na nu pozerat, ze co je to za psa 😀 😉 Jaaaj a este som zabudla, ze aj Adam je jej velmi oblubenym predmetom, hlavne ked chodi po byte a nosi piskoty alebo ine dobrotky... nikdy mu sice nevezme z ruky, ale kedze Adamkovi este stale dost pada z ruk, tak jej to starosti nerobi 😎

poppy
29. júl 2009

Ahojky,

taky máme "bojové" plemeno - ačkoliv ten název "bojové" mě fakt nadzvedává (naprosto souhlasím s Jabjunkou, jak to krásně vystihla na 1.stránce 🙂 )
Máme mixík - Bullterier & Stafordshire - no dokonalý mix, vlastně dvě "bojovky", ač to s bojovým nemá nic společného. Je to mazlik, absolutně klidnej a vyrovnanej pes (fenka). Bydlíme v bytě, s malou si dokonale rozumí, nechá si na sobě od ní dříví štípat, prostě pohodářka 😵

jabber
29. júl 2009

sandi - jojo, taky tyhle nálady pozoruju, resp. pozorovala jsem je u NF, ten se dokázal urazit tak, že s námi i týden 'nemluvil' 😅 Teď máme labradora a u toho to tak nepozoruju, to je taková prdelka, která se chce být pořád s každým zadobře 😀

kisska
29. júl 2009
nikollette
autor
29. júl 2009

Kisska to je super foto 😀 😀 😀 😀 😀
som sa zasmiala 😉

sandi
30. júl 2009

Kisska - super, takhle presne ma vypadat spravny bojovy pes 😀

zukab
30. júl 2009

hmmm, tak ja budem mat asi trocha iny nazor ako vy vsetky ostatne. sama som mala niekolko rokov argentinsku dogu doma, plus klasicke male plemeno. cca 15 rokov. takze som psickar a proti psom nemam absolutne nic.
ale ked ta tak citam, nikollette, mam dojem, ze toho psa chces ty aj tvoj muz z nespravnych dovodov.
... moj muz chce nieco, co vyzera hrozivo....., ..... chcem obrovskeho psa, aby som z neho vychovala gaucaka a vyzeral by super s malou civavou..... no neviem.
mam pocit, ze si to predstavujes ako hurvinek valku, prepac. nic osobne.
ale je to tvoja rodina, tvoje dieta a tvoje rozhodnutie.
😎

jabjunka
30. júl 2009

kisska:A to je opravdu vaše psisko a soukromá fotka??? 😀 Já jen,že jsem ji už kdysi vyděla v nějakejch internetovejch novinách. 😉
Jinak je to ovšem bomba,můj otec má stb a mi o ní říkáme,že nás vždycky ubojuje skákáním a jazykem. 😀

jindri
30. júl 2009

Souhlas se Zukab, dle mě je to neuvážený krok ze kterého kape rozmar.
Přispívat jsem vlastně ani nechtěla, protože to stejně nikam nevede, ale když už to Zukab tak hezky napsala .... 😀

nikollette: navštivte výstavu, podebatujte s chovateli .... dost mi chybí smysl pořízení si takového psa. Z mého soudkku: prvního psa jsme si pořizovaly s mámou, mazlíka, co moc nesežere, stačí základní výcvik, v povaze má lásku k lidem. Druhého jsem si pořizovala s tím, že chci psa, který má dlouhé nožičky narozdíl od prvního 😀 a bude mě doprovázet do přírody, ať leje, mrzne cokoliv, nevyžaduje péči o srst a nebudu se s ním bát večer ven. Prostě cílený výběr a to mi u tebe chybí.

zukab
30. júl 2009

jindri, snazila som sa byt.... hm..... diplomaticka 😀
keby mi to hovorila moja kamoska, slovnik by som pouzila definitivne uplne iny 😀

psi su super, detom tiez prinasaju len uzitok, ucia ich zodpovednosti, atd atd.... ale kupovat si "bojove" plemeno len preto, lebo je to "cool" a vyzera hrozivo a to bude take zlateeeeeeeeeeeeeeeee, ked sa bude hrajkat s malym psikom, jeeeeeeeeeej. a ked bude lezat na gauci, jeeeeeeeeeeej.

a na ulici budem pritahovat pohlady, to bude skveleeeeee. taketo dovody sa mi zdaju trocha od veci, ale kazdeho vec 🙂

wild.horses
30. júl 2009

tu je fotka tych nasich... 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zukab... celkovo ''bojove'' psy maju velku smolu, ze ich mnoho ludi doslova vyuziva na 'upravenie' a vylepsenie svojho image. Steniatka mavame tak raz za dva roky a mnoho razy su uz zadane hned po narodeni. no ked som aj dala nejaky inzerat, ozyvali sa mi casto mladi chalani a pod.

ked sme este zila na slovensku a boli s honey, ked bola este stena na vychadzke, ludia prechadzali na druhu stranu cesty. tu, v uk, ich hladkavaju a nase psy to vyslovene miluju 🙂

evii
30. júl 2009

Nikollette,nie ani raz nezavrcali...Pes si ho ani nevsimne,len mu vadi ked maly kychne 😀 neviem preco...ked kychnem ja,tak mu to nevadi...A fena ho strasne strazi,ked sa mu niekto prihovori,tak v momente je pri nom a strazi.Ja som sa bala,ako budu psy reagovat,ked prideme z porodnice,ale bolo to v pohode,len onuchali a mali ho na haku.Ale ked pride navsteva,tak obidvaja lezia pod kocikom,haha no sranda.

ygreen
30. júl 2009

kisska: luxusní fotka 😀 😀 😀

ygreen
30. júl 2009

zukab, jindry - souhlasím s váma. Taky bych nechtěla psa jen potože je cool a hrozivý (mmch ono hovno 70kilovýho psa je taky hrozivý a tak do dvou sáčků 😝 ). Já se nebojím psů, ale právě takových to páníčků, co mají bojové plemeno pro okrasu a aby si lidi říkali - hele malej a velkej 😝 😅 Ono není lehký vychovat štěně v kvalitního psa , který bude laskavý k dětem i menším psům. My když jsme chodili na výcvik, tak nás schválně dával do dvojic s malými plemeny, aby si Eda zvykl ovládat svoji kostru, ale kolikrát psíka přišláp, chytil pod krkem, apod 😕 jedna fenka bernardýna tam skoro zabila štěně labradora. Velký psy většinou vytáčí "hysterickej kvikot" malej plemen a když už se jednou rozběhnou, tak je jen tak něco nezastaví. Taky velkýho psa neurveš s kočárkem. A na volno - tak o tom snad ani neuvažuješ, ne? Mmch, pokud ti čivava běhá na volno, což asi jo, tak ten velkej určitě nesmí. A bude závidět.

paola.o1
30. júl 2009

no dievcata, cim vacsi a bojovejsi pes tym lepsie... a pod tlamu mu vrazte co najmensie dieta. a nezabudnite pouzivat vety typu: dobre vychovany pes neutoci alebo moj pes nekuse. ja mam na velkych psov bez kosika a snury jedno - vzduchovku.

sandi
30. júl 2009

paola: nejak nechapu Tvuj prispevek, cos tim chtela rict?!? 😅 Tady preci nikdo nepropagoval psi bez snury a kosiku, ani to, aby zustaval s ditetem sam... asi jsem natvrdla, ale jsem nejak mimo... 😖

ygreen
30. júl 2009

paola asi chce naznačit že jí přijde nezodpovědné poziřovat agresivní plemana k dítěti a všeobecně by si tato plemena neměli pořizovat lidi, kteří ho mají jen na ozdobu aby byli cool. A těch lidí co mají tyto plemena a psa mají na volno a bez košíku je hafo a jejich argumenty, že ten pes by nikdy nikomu neublížil jsou šílené.

nikollette
autor
30. júl 2009

Sandi asi tak 😉 ved o tom nebola reč, ale čo už...
Wild no to je aka užasná fotka, také malé mmimi s takým hafanom 🙂 😅

paola.o1
30. júl 2009

sandi asi si mimo no 🙂 ja som zase mimo z toho, ze niekto vobec rozmysla o tom kupit si taketo plemeno psa (bojove) a este ma dostal ten dodatok v nazve ze k dietatu. z toho som mimo zase ja. a mimo by som bola aj keby som mala citat celu temu - necitala som ju, ani nebudem, precitala som si nazov temy a to mi stacilo. mala som neutichajucu potrebu sa k tomu vyjadrit, nech mi je odpustene... jednoducho nikdy by som si nekupila velkeho psa, akukolvek rasu obzvlast ked mam dieta. aj my mame psika, maleho, zlateho, ale tiez davam pozor, lebo clovek nikdy nevie, ci dany psik vobec ma rad deti, ci ma dobru naladu zrovna v ten den a ako bude reagovat ked ho dieta napr. zataha za chvost, alebo sa mu bude hrabat v mise so zradlom (napr. ked bude mat pes zrovna zlu naladu...)

sandi
30. júl 2009

Hmm, pokud toto,tak to neni napsano nejlepe. Navic o tom tu prece opravdu nikdo nemluvil... Naopak myslim, ze posledni prispevky (napr. prave od Tebe nebo zukab) presne tento nazor sdeluji...

nikollette
autor
30. júl 2009

Ja si myslím že baby co tu zastávajú nazor že dieta a bojový (bojový je len v názve rasy, záleží od výchovy) pes ÁNO! tak asi poznajú svojich maznáčikov, a neriskovali by dať dieťa k psovi... videla som tu aj krásne fotky, ktoré hovoria samé za seba..