Bojove plemeno a druhý psík v dome

26. mar 2021

Ahojte mate niekto skusenosti s bojovym plemenom psika a druhym psikom v dome? Rozmyslam nad partakom pre nasho psa viac preferuje plemena ako staford atd ale mam doma dvojrocnu a za chvíľku novorodenca. Neviem sa rozhodnúť ci ist do toho. Ma dakto skusenost?

ivkazba
26. mar 2021

Bojové plemeno neexistuje.

autor
26. mar 2021

@ivkazba ja viem ze neexistuje ale zial v utulkoch ich tak nazyvaju

leuchtturm
26. mar 2021

v podstate kazdy nesocializovany pes sa moze nazvat bojovym plemenom...to mas jedno, akeho mas psa, samého ho s detmi nemozes nechat.

iwuska10
26. mar 2021

my mame 2 deti, syna 9 a dceru 8, v auguste cakame tretie a mame babatko doma Staffbulla Baliho, ziadne bojove plemeno neexistuje, vsetko je vychova a vycvik

zuvelyn
26. mar 2021

Kazdy pes moze byť útočný al si ho nevychovas. My kake 5rocnu stafordku a skoro rocne dieťa a su to parťáci, ale ku malému dieťaťu by som stena (akékoľvek) nebrala, lebo viem ako časovo, fyzicky aj psychicky narocne bolo ju poriadner vycvičiť. Pri dieťati by to bolo nemožné.

evinka400
26. mar 2021

Ahoj. Ja by som na tvojom mieste radšej ešte počkala. Súhlasím s názormi vyššie, že bojové plemeno neexistuje. Problém je každý nevychovany pes. Pes, ktorého máte nemusí toho druhého prijať a môžu byt z toho problémy. A do toho ešte malé detičky. Časovo to bude náročné pre vsetkych. My máme dvoch psov, sú spolu 6 rokov, ale už by som to neurobila. Vždy bude jeden dominantný a ten druhý pod papucou. Ešte stále sú chvíle, keď pitbulka dáva jasne najavo farbiarovi, kto je šéf v dome. A to normálne spolu vychádzajú. Sú dobrí parťáci, ale keď si pitbulka obhajuje svoju pozíciu vo "svorke" je to cirkus. A to ma už 15 rokov a bez problémov vyprasi psa väčšieho ako ona.

syslik81
26. mar 2021

par rokov dozadu som isla zo skolky s mojou dcerou a malym psom na voditku .. z domu vybehlo jedno taketo mile plemeno ... v dome zilo s detmi mackami etc -milacik ... no zial mojmu psovi roztrhal zadok v sekunde .. nasledovali 2 operacie nastastie sa moja zachranila ... odvtedy tieto plemena i ked su krasne neznasam.. ine je ked ta pohrizie nieco male co ma slaby kusanec ako taketo hovado co neovlada svaly a kedykolvek mu to mozeprepnut .. nehovoriac o rtom ze poprinovorodencovi sa mu a jeho vychove nebudes venovat na 100% ... btw to psysko po ataku na moju drzali doma v zahrade ..podhrabal sa a ani nie mesiac nato dotrhal na kusy dalsieho psa vtedy ho konecne dali utratit ale kazdemu tvrdia aky to bol milacik a miloval deti a ine psy ...

zojanka
26. mar 2021

@syslik81 veď to .... nasratý nevychovaný jazvečík (napr.) pohryzie ale nezabije..... nasratý nevychovaný "bull" je veľké štastie ak iného psa, nebodaj človeka na mieste nezabije :( ale dnes sú tieto plemená v móde bohužiaľ

iwuska10
26. mar 2021

My mame 4mesacneho, ale teda suhlasim, ze vychova je extremne narocna. tie prve tyzdne to bol des, kolko krat som myslela ze ho dam do utulku(vtip). do toho som tehotna, nekonecne chodenie von, nekonecne upratovanie, vysvetlovanie , chvalenie.. uz je to daleko lepsie, ale stale nie 100%. viac poslucha muza ako mna

monkabohdalova
26. mar 2021

Robím v utulku a nenazývame ich tak 😀

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
teleskop
26. mar 2021

ak uz mas psa ked pojdes vyberat psov do utulkov vezmi aj psa, ale nehapem ked cakas druhe dieta naco ti to je...iba ak mate dom a nemusis moc riesit vencenie

anega79
26. mar 2021

Ja by som si nebrala, aj ked mam v byte dvoch. Hlavne ked teraz cakas dieta, budes s nim chodit, ked bude stena von kazde dve/tri hodiny alebo ak si zoberies psa z utulku tak budes mat cas ho socializovat? Ja uprimne nemusim ziadne bully, stafordy a cane corso, potom co mam s nimi len negativne skusenosti a majitelov co tvrdia ze su vychovani a ptoom ti dokusu teba ked si na prechadzke so svojim psom